Na utrzymanie Cafe Zapałka \
Opis głównej zrzutki:
Café Zapałka jest miejscem szczególnym na mapie Gliwic.
Miejscem dla tych, co chcą coś robić dla lokalnej społeczności, lub po prostu przysiąść, pogadać, poczytać, wymienić się myślami, znaleźć otuchę i siostrzane umysły.
Miejscem dla tych, którzy gdzie indziej nie znajdują bezpiecznego miejsca dla siebie.
Tu nic nie jest na sprzedaż. Cokolwiek mamy do dania, dajemy darmo i nie wymagając rewanżu: kawę, herbatę, cukier, roślinne przekąski i posiłki.
Café Zapałka utrzymuje się z wolontariatu i prywatnych darowizn. Co do zasady nie sięgamy po pieniądze od państwa, samorządu, korporacji ani innych organizacji hierarchicznych.
Nasze możliwości są skromne, więc nie oczekujcie wodotrysków. 🙂 Ale wiemy, kim jesteśmy, co robimy, dlaczego i dla kogo – i to jest nasza siła. Nie straszne nam ruiny późnego kapitalizmu.
Jak powiedział Edward Abramowski: „Jedynym grzechem jest krzywda ludzka, gdyż pomniejsza siły człowieka", a „jedyną cnotą jest przyjaźń, pomoc wzajemna, wspólność, albowiem potęgują siły każdego".
Potrzebujemy około 5000 zł miesięcznie na utrzymanie i rozwój Zapałki.
- 2300 zł to czynsz i opłaty stałe
- 700 zł to prąd, gaz, internet i wywóz śmieci.
- Reszta to zaopatrzenie (kawa od Zapatystów, herbaty, napoje, przekąski), oraz koszty regularnych aktywności, jakie będziemy prowadzić w Zapałce.
- Ewentualne nadwyżki pójdą na ulepszenia wyposażenia lokalu.
Zapałkiści, zapałkistki i zapałkiściątka pracują za darmo, pomnażając dobra wspólne.
Informacje o tym, co się dzieje, znajdziecie poniżej i na naszym profilu w sieci społecznościowej.