id: sh3er6

Postawmy Żaryna przed sądem ❗️

Postawmy Żaryna przed sądem ❗️

Our users created 1 187 889 fundraisers and raised 1 249 958 729 zł

What will you fundraise for today?

Updates4

 • Gazeta Wyborcza o procesie:


  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,30339748,stanislaw-zaryn-publicznie-znieslawil-ukrainskiego-blogera.html

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

PiS nie byłby sobą, gdyby przed wyborami nie wymyślił walki z czymś, co śmierdzi ksenofobią i antyukrainizmem. Tak-tak, nawet w obliczu tej strasznej wojny PiS szuka, jak wrócić do „ukrainosceptycznych” postaw, które zwykle wyznawał.

 

Jako ukraiński dziennikarz w Polsce, jestem często atakowany przez prawicę. Od 2016 roku stawiam różnych działaczy ze środowisk antyukraińskich przed sądem i w tych sprawach jest już kilkanaście prawomocnych wyroków skazujących. Bardzo często skazani wykorzystywali w swojej obronie kremlowską propagandę. Poza swoją podstawową pracą dziennikarską, tak właśnie zajmuję się walką z dezinformacją rosyjską i mam namacalne sukcesy w tej dziedzinie.

 

8 marca Stanisław Żaryn, Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP, wykorzystując swoją funkcję publiczną, zarzucił mi działalność na rzecz rosyjskiej agentury, postawę „antypolską i antypaństwową”, „wytworzenie negatywnych wobec Ukrainy trendów” [choć musiał przyznać, że ja „wielokrotnie przyjmuje maskę dbałości o interesy Ukrainy”]. Jako potwierdzenie mojej wymyślonej pracy na rzecz Kremla, podaję moje tweety, w których krytykuję to, co krytykowała cała Polska — postawę Jana Pawła wobec pedofilii, macierewiczowski smoleński kult czy oburzenie na TVP po śmierci Mikołaja Filiksa.


EA44EqkXVsMr6DZW.png 

Tweet Żaryna ma już teraz zasięg — ponad 200 tys., czyli więcej niż jakikolwiek jego wpis od początku roku. Zarzucając mi prowokowanie „nastrojów antyukraińskich w społeczeństwie polskim”, sam inicjuje ogromny antyukraiński hejt. Zajmuje się moim kontem z 1700 followersów, kiedy w Warszawie są robione rosyjskie interesy, także informacyjne, na miliony euro. Temat pozachwycają pisowskie „media” (tu, tu, tu i tu) i fabryki trolli — każdy i każda może sprawdzić skutki tego na moim profilu.

 

Dość wykorzystywania służb w celu oczerniania ludzi i wywoływania nastrojów ksenofobicznych❗️ Przypisywanie mi działalności prorosyjskiej jest wyjątkowo podłą postawą, wywróceniem sprawy z nóg na głowę — bo zajmowałem się walką z Kremlem jeszcze wtedy, kiedy PiS sam powielał rosyjskie wątki dezinformacyjne na temat Ukrainy, i znacznie wcześniej niż PiS stworzył stanowiska walczące z „dezinformacją” za pieniądze publiczne.

 

Dlatego chcę wnieść prywatny akt oskarżenia przeciwko Żarynowi. Będzie ciężko, ale warto. Potrzebuję Twojej pomocy. Zróbmy to razem❗️

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 56

TS
Tomasz Szewczyk
BB
bozena
hidden
 
Hidden data
hidden
JA
Jacek Adler
hidden
TI
Piotr Czugała
 
Hidden data
18 zł
AM
Andrzej Mroczkowski
111 zł
 
Hidden data
66,66 zł
WJ
Wojtek Joński (Ludivinia)
66,60 zł
ZC
Zdzislaw C.
70 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters