id: shju4j

Pierwsze potrzeby rodziny ewakuowanej z Gazy

Pierwsze potrzeby rodziny ewakuowanej z Gazy

Our users created 1 187 396 fundraisers and raised 1 248 766 687 zł

What will you fundraise for today?

Description

20 listopada do Polski przyleciały ewakuowane z bombardowanej Gazy Aya i Yara. Dołączyły do męża i ojca, Mostafy, który niedawno otrzymał w Polsce azyl. Po kilku tygodniach na południu Gazy, gdzie walczyły o przetrwanie każdego kolejnego dnia, udało się je ewakuować do Polski. Przyjechały z bardzo małym bagażem, musiały ewakuować się ze swojego domu o 2 nad ranem i uciekać w kapciach. W związku z tym, potrzebują kupić sobie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy na nowo. Zbieramy na pierwszy czynsz, kaucję i podstawowe potrzeby, które Aya i Yara muszą zaspokoić po przyjeździe. 


Aya ma 28 lat, skończyła matematykę i przed izraelskimi bombardowaniami udzielała w tym zakresie korepetycji dzieciom. Mostafa ma 30 lat i do Polski przyjechał poszukując azylu wiosną tego roku. W Gazie zajmował się inżynierią budowlaną i prowadził bogate życie rodzinne, za którym bardzo tęskni. Yara jest bardzo aktywną 3 i pół latką, pomimo doświadczenia tygodni bombardowań jest radosną dziewczynką. Uwielbia wszystkie zwierzęta, szczególnie konie i jednorożce, bardzo lubi bawić się w gotowanie i wygłupiać. 


Poza pomocą finansową, rodzina bardzo pilnie szuka stabilnego zatrudnienia dla Mostafy (nie musi być związane z jego wykształceniem) oraz mieszkania na wynajem. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę, udostępnienie i pomoc w poszukiwaniu mieszkania i pracy.
Rysunek: Laura Ociepa

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 364

preloader

Comments 2

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia w tworzeniu nowego życia poza Palestyną i oby wszystko dobrze się układało tutaj w Polsce. Trzymam kciuki!

  200 zł
 • AW
  Amelia Wojcieszek-Łyś

  Niech Polska będzie dla Was bezpiecznym i ciepłym domem. Alhamdulillah ❤️🍉

  15 zł