id: snmtz6

Na rehabilitację Ani

Na rehabilitację Ani

Our users created 1 189 094 fundraisers and raised 1 252 661 717 zł

What will you fundraise for today?

Description

Ania - waleczna dzielna i silna. 


Ma 47 lat, od 21 jest żoną Bartka, mamą dwóch cudownych córek Mileny i Martyny, miłośniczką czworonogów. właścicielką radosnej Hery, 

Kocha spontaniczne wycieczki i wędrówki górskie, czyta mnóstwo książek i uwielbia kino. Wokół siebie roztacza pozytywną energię, witając każdy dzień życzeniami dla wszystkich "Dobrego dnia świecie"... a nade wszystko kocha życie. 

7vEm86WodHayeQ33.jpgWszystko zmieniło się 11 stycznia, kiedy Ania trafiła na oddział Intensywnej Terapii. 


W wyniku zatorowości płucnej kilkakrotnie doszło do zatrzymania akcji serca i w konsekwencji do niedotlenienia mózgu i udaru niedokrwiennego. W kolejnych godzinach wystąpiła też sepsa i ostra niewydolność nerek. Konieczne było dializowanie oraz wykonanie tracheotomii i podawanie 100% tlenu by utrzymać choćby minimalne parametry życiowe


Po 5 dniach w śpiączce Anię wybudzono. Przez pierwsze dni Ania nie utrzymywała kontaktu ze światem, nie reagowała na bodźce.

Kolejne dni przyniosły poprawę ogólnego stanu zdrowia - Ania zaczęła próbować samodzielnie oddychać bez respiratora, po kilka godzin dziennie.


Każdy dzień pokazywał nam jak waleczna jest Ania i każdego dnia robi malutkie, czasem niezauważalne postępy, które w skali tygodni dały ogromną zmianę.

Dziś, po 6 tygodniach pobytu w szpitalu, Ania utrzymuje logiczny kontakt, uśmiecha się, odpowiada na pytania, rusza rękoma.

ZqEclRlp7fL33CIJ.jpgGdy wszystkie parametry zdrowotne ustabilizują się w najbliższych dniach Ania zostanie przeniesiona do Ośrodka rehabilitacyjnego. Wiemy, że potrzebna będzie intensywna, długotrwała i profesjonalna rehabilitacja neurologiczna w ośrodku leczniczym. 

Chcemy zrobić wszystko, by zapewnić Ani jak najlepsza opiekę i możliwość przywrócenia pełnej sprawności.


Koszt pobytu Ani, opieki i profesjonalnej rehabilitacji to wydatek około 20.000 zł miesięcznie. Ogromna kwota, ale patrząc jak Ania walczy, jaka jest silna i jak Jej stan każdego dnia się poprawia, chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, by wesprzeć Anię w tej walce. 

Prosimy Wszystkich o pomoc w zebraniu pieniędzy na pobyt Ani w ośrodku rehabilitacyjnym.

FKXeqFWhrdKBrJBI.jpg

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 600

preloader

Comments 86

 
2500 characters