id: sp4gxd

Zielona Góra - odnowienie starego i postawienie nowego grobu Dzieci Nienarodzonych

Zielona Góra - odnowienie starego i postawienie nowego grobu Dzieci Nienarodzonych

Our users created 1 189 726 fundraisers and raised 1 253 713 356 zł

What will you fundraise for today?

Description

Celem zbiórki jest odnowienie obecnego grobu Dzieci Nienarodzonych, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym w Zielonej Górze, stara część, pole 18 oraz postawienie nowego, naprzeciwko obecnego. Nowy grób jest niezbędny, gdyż ten obecny już jest zapełniony. Starczy do połowy 2024 roku.

Pragniemy by to miejsce dawało szansę na chwilę zadumy dla rodziców, których dzieci znalazły się w tym wspólnym grobie, jak również było ono uporządkowane i estetyczne.

W ramach uzbieranej kwoty chcemy:

  1. Odnowić obecny pomnik oraz wyrównać teren, położyć kostkę brukową, poprawić nasadzenia roślin, postawić dwie ławeczki, postawić niewielką tablicę, gdzie pojawiać się będą informacje o terminach pochówku i innych działaniach związanych z tym miejscem. Jeśli będzie to możliwe planuje się ustawić oświetlenie solarne.
  2. Opłacić już postawioną nową rzeźbę Rodziny, którą wykonał w 2023 roku rzeźbiarz, nie otrzymując jeszcze za nią zapłaty. Druga taka sama ma stanąć na drugim, nowym pomniku.
  3. W ramach nowego miejsca pochówku, konieczne jest wyrównanie terenu, przygotowanie ław grobu, postawienie pomnika, położenie kostki brukowej i dobranie odpowiednich nasadzeń.

Oprócz środków zebranych ze zbiórki od Państwa, Miasto Zielona Góra uzupełni pulę swoimi środkami, a w szczególności pracą osób zatrudnionych m.in. w Zakładzie Usług Komunalnych.


Pochówkiem Dzieci zmarłych przed narodzinami zajmuje się od ponad 17 lat Stowarzyszenie Twoja Rodzina (dawniej Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka). Stowarzyszenie dba o część duchową i ustala termin, natomiast część "techniczną" pochówku realizuje Miasto Zielona Góra.

W przypadku pojawienia się oszczędności i niewykorzystania całej zebranej kwoty, planuje się ją przeznaczyć na pokrywanie kosztów organizacji pochówków w przyszłości i działalność statutową stowarzyszenia, m.in poradnictwo psychologiczne dla rodziców po stracie dzieci.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 240

preloader

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!