id: sppjbm

Kamil chce wstać, żeby móc więcej dla rodziny.

Kamil chce wstać, żeby móc więcej dla rodziny.

The organizer verified the description with proper documents.
Whip-round was turned off by organizer
11 271 zł 
from 10 000 zł
112%
Inactive payments - the required operation of the organizer of the whip-round. If you are a organizer - log in and take the required action.

Description

Szanowni Państwo,

To miejsce, gdzie jesteśmy to miejsce, gdzie spotykają się ludzkie dramaty i nieszczęścia z dobrocią i pomocą od innych. Na szczęście są takie miejsca jak ten portal: zrzutka.pl i wspaniali ludzie, którzy tutaj i na innych platformach o podobnym profilu takiej pomocy udzielają tym biednym, schorowanym i pokrzywdzonym przez los ludziom i nie tylko.

Historia, które chcę Państwu opowiedzieć pokrótce, jest także niestety z tych smutnych, ale dzięki Państwa pomocy może zakończyć się szczęśliwie. 

Kamil, bo o nim mowa jako młody pełen życia i energii chłopak miał wypadek. Podczas chodzenia po grotach w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego upadł i uszkodził kręgi na poziomie C5 C6 co spowodowało poszarpanie rdzenia kręgowego i porażenie czterokończynowe. Po wielu zabiegach i operacjach, po długotrwałym leczeniu zapadł wyrok dla tego młodego chłopca wózek do końca życia. Przy tak dużym porażeniu kończyn może tylko poruszać się na wózku inwalidzkim.

Tak życie w tamtym czasie napisało za niego scenariusz i on niestety ten scenariusz musi realizować.

Jak wyglądała walka Kamila z tym wyrokiem nikt z nas nie będzie wiedział, to wie tylko on sam, wiemy tylko, że tę walkę wygrał.

Od ponad 20 lat przykuty do wózka, ten wspaniały dziś już mężczyzna pomaga też cały czas innym. To on pod wpływem impulsu, powołał do życia, oczywiście przy pomocy wielu ludzi dobrego serca, drużynę rugby, tym samym wyciągnął z domów wielu ludzi na wózkach jak on sam, dał im nadzieję, szansę na coś innego niż tylko być przykutym do wózka. To tylko jeden z wielu przykładów jego pomocnych działań.

Po wypadku Kamil był bardzo dzielny, rehabilitował się i pomimo opinii lekarzy, że będzie ruszał tylko głową, zaczął ruszać rękoma, siadać z pomocą innych na wózek, skończył szkołę średnią, pracuje i w Tomaszowie Mazowieckim był założycielem i kapitanem drużyny rugby.

Kamil to ogromny optymista, który jak sam często powtarza, kocha życie. Czyż to nie jest wspaniałe, godne podziwu oczywiście, że jest. I wszyscy, którzy go znamy, dziękujemy mu za to.

Dziś Kamil, mieszka w Tczewie ze swoją partnerką Wiolą, trójką uroczych dzieciaczków, 90-letnią babcią Stasią, pieskiem, chomikiem oraz świnkami morskimi. To jest ich dom, ciepły, przyjazny, oparty na miłości i dobroci.

Posiadanie rodziny mojemu przyjacielowi dało ogromną motywację do dalszej pracy nad sobą, tym bardziej że jego "druga połowa" od kilku lat prowadzi działalność opieki nad osobami niepełnosprawnymi wraz z terapią masażem swoich pacjentów i jemu też pomaga w rehabilitacji i codziennych ćwiczeniach.

Kamil jest dla dzieci wzorem i autorytetem, to piękne i rzadko spotykane, w dzisiejszych zwariowanych i pędzących czasach Kamil jest dla swoich nastolatków wzorem do naśladowania. Wierzcie mi, jego dobroć, opanowanie i mądrość życiowa to przemawia do nich.

Kamil tej rodzinie jest bardzo potrzebny i on sam jest tego mocno świadomy i nie tylko dla siebie, ale i dla nich pragnie być coraz sprawniejszy, by móc coraz więcej.

Jakiś czas temu, badania wykazały, że Kamil powinien a właściwie, musi próbować pionizować się, próbować przy pomocy tego rewelacyjnego urządzenia produkcji polskiej firmy z Łodzi musi stawać na nogi.

Codzienne ćwiczenia Kamila zmieniają jego ruchomość każdego dnia, Kamil zaczął samodzielnie robić o wiele więcej niż dotąd, zaczął samodzielnie się przesiadać na swoje nogi na kółkach 😊, zaczął czuć niektóre ruchy w swoich biodrach pomimo bezwładności połowy ciała. Kamil dalej chce ćwiczyć, bo pragnie zobaczyć świat na stojąco, jego ciało jest bardzo elastyczne a on chętny do dalszej realizacji swoich marzeń.

Dlatego zwracam się do Państwa w swoim imieniu, w imieniu Kamila i jego rodziny o pomoc w tej zbiórce.

Liczy się każda złotówka, każda suma, dobry gest i przyjazne słowo. 

Kamil to wszystko przez całe swoje życie powypadkowe dawał innym, wspierał ich i pomagał, oczywiście robi to dalej, pomaga nadal innym.

Dzisiaj jest jego 5 minut, pomóżmy Kamilowi stanąć przy pomocy tego PIONIZATORA na własnych nogach dla siebie, dla dzieci, dla rodziny.

To urządzenie, na które zbieramy pieniądze, a potem jego mozolne i długotrwałe ćwiczenia doprowadzą do tego, że Kamil stanie się samodzielny, będzie mógł jeszcze lepiej opiekować się dziećmi. Będzie mógł poświęcać im czas inaczej niż do tej pory, dajmy mu i rodzinie szansę na namiastkę tej normalności, każda wpłacona kwota przyczyni się do szczęścia Kamila i jego rodziny. 

Na zdjęciach Kamil ,,chwilę’’, po wypadku jako młody chłopiec, oraz czasy teraźniejsze.

Korzystając z tej okazji, że po raz pierwszy organizuję taką zbiórkę dla mojego przyjaciela Kamila, chciałbym życzyć innym chorym, pokrzywdzonym i potrzebującym oraz ich rodzinom i opiekunom wiele siły, wytrwałości i wiary, że będzie lepiej, bo w takich miejscach jak to i jemu podobnych są ludzie dobrego serca, którzy pomagają a taka pomoc, jest dla wszystkich ogromnie ważna i potrzebna.

Opis merytoryczno -księgowy zbiórki:

Kwota potrzebna do realizacji tych urządzeń to 10 tysięcy złotych

Pionizator Static Plus VS.190 SN 0/0/2/5/21 

Dostawka krocząca 

Oprogramowanie do zestawu ćwiczeń 


Inne fachowe opisy tych urządzeń 

https://www.brandvital.eu/podnosniki-pionizatory-i-schodolazy/pionizator-do-czego-sluzy-jak-wyglada-i-ile-kosztuje/

Urządzenie pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała bez względu na stopień zaawansowania choroby. Dzięki temu korzystnie wpływa na:

·       poprawę funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego,

·       poprawę funkcjonowania perystaltyki jelitowej i układu moczowego,

·       zapobieganie powstawaniu przykurczom mięśniowym kończyn i deformacjom stawowym,

·       pozytywny wpływ na stan fizyczny i psychiczny pacjenta,

·       poprawia pracę mięśni, bioder i brzucha.

·       Poprawia stabilizację.

https://www.alreh.pl/pl/pionizatory/active-plus

W razie dodatkowych pytań związanych z samym urządzeniem, z Kamilem, z finansami oraz innymi sprawami, jesteśmy cały czas do dyspozycji.


Pozdrawiamy serdecznie 

Organizatorzy zbiórki.

Kasia, Wiola, Przemek.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 102

 
Hidden data
6 000 zł
RJ
Karolina Jamka
1 001 zł
AG
Artur Gawronski
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
100 zł
WW
Wiola
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
MK
MaRiO
100 zł
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments 2

 
2500 chars
 • K
  Kamil

  Nigdy się nie poddawaj! Masz wokół wspaniałych ludzi :)

  50 zł
 • AK
  Agnieszka Kulczyńska

  Fantastyczny pomysł. Kamil trzymam kciuki, że uzbierasz. Całym sercem z Tobą.

  50 zł

Our users created

795 062 whip-rounds

and collected

610 612 972 zł

What are you collecting for today?