id: ssgge3

Stworzenie strony StepanBandera.com o ukraińskich zbrodniach po ukraińsku, angielsku, niemiecku

Stworzenie strony StepanBandera.com o ukraińskich zbrodniach po ukraińsku, angielsku, niemiecku

Our users created 1 186 976 fundraisers and raised 1 247 855 400 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Szanowni Państwo, strona ruszyła, jej najważniejszą częścią będzie promocja jej treści na Facebooku. Wrzucam kilkanaście tysięcy złotych na promocję. Znajdują się tam informacje o głównych zbrodniarzach odpowiedzialnych za ludobójstwo na Wołyniu. Na ukraińskiej Wikipedii nie znajdą tych informacji. Teksty napisane przez Pana Marka Koprowskiego, autora bardzo wielu publikacji o Wołyniu wydanych przez Wydawnictwo Replika (https://replika.eu/autor/koprowski-marek/), przetłumaczone na język ukraiński.


  Jak Ukraińcy mają zrozumieć, dlaczego Polacy domagają się ekshumacji i potępienia ludobójców, skoro nie znają własnej historii?


  I publikuję pierwszy raport: pierwszy dzień reklamy - zasięg 62 500 osób posługujących się językiem ukraińskim, mieszkających w Polsce. Jest wiele pozytywnych reakcji, wiele wyrazów zrozumienia dla stanowiska Polski - ale również wiele radykalnych ataków w obronie banderowców. Kontynuujemy akcję edukacyjną - wielu Ukraińców pierwszy raz może zapoznać się z prawdziwymi historiami osób, które odpowiadają za ludobójstwo na Polakach. Budujmy pojednanie na prawdzie.


  Teksty opublikowane są również w języku polskim: https://stepanbandera.com/ - pod tekstami ukraińskimi.

  tnOWJfAzTkjAgXKL.png

  I na koniec - oczywiście przepraszam za opóźnienie w publikacji strony. Za pośrednictwem Facebooka liczę na dotarcie nawet do miliona Ukraińców, którzy mieszkają w Polsce. Nikt wcześniej nie zorganizował takiej akcji - stosunkowo niewielkim kosztem realizujemy bardzo wartościową akcję edukacyjną.

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

We wrześniu 2020 roku udało się przejąć domenę StepanBandera.com - zapowiedziałem wówczas stworzenie strony internetowej po ukraińsku, angielsku, niemiecku przedstawiającej prawdę o ukraińskim ludobójstwie na Polakach, o bestialskich zbrodniach, których dopuszczali się na bezbronnych dzieciach, kobietach w ciąży, starcach.


Po prawie roku mam już zarejestrowaną fundację Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu (KRS 0000885271). Pora zatem przejść do działania - dziś - 11 lipca 2021 roku, w kolejną już rocznicę "Krwawej Niedzieli" ruszamy ze zbiórką publiczną na stworzenie tego projektu. Aktualnie domena prowadzi na prowadzony przeze mnie fanpage: Pamiętam Wołyń, który obserwuje prawie 30 tysięcy osób.


Nie ubiegam się o finansowanie przez instytucje publiczne, powodów jest kilka ale najważniejszy jest taki, że nie chcę, aby lewicowe media mogły atakować ten projekt pod kątem jego finansowania. Wszystkie koszty zostaną pokryte z tej zbiórki, bądź ze środków wcześniej zebranych przez fundację.


Co jest potrzebne? Wstępne założenia wydatków:

 • 8000 PLN - Opłacenie historyka, który po polsku napisze profesjonalny wkład merytoryczny dotyczący życia Stepana Bandery, dotyczący banderowskich zbrodni na Polakach, dotyczący innych przywódców ukraińskich nacjonalistów.
 • 12000 PLN - Opłacenie profesjonalnego tłumaczenia tekstów na ukraiński, angielski i niemiecki.
 • 8000 PLN - Opłacenie informatyka, który stworzy stronę internetową.
 • 1000 PLN - Opłacenie serwera, domeny na kolejne lata.
 • 2000 PLN - Kupno niezbędnych grafik, archiwalnych zdjęć, które będzie można wykorzystać na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.
 • 4000 PLN - Promocja strony na Facebooku.


Ostatni punkt jest bodaj najważniejszy. Planuję uruchomienie reklamy przede wszystkim pod kątem osób mieszkających w Polsce, które posługują się językiem ukraińskim - takich osób są w Polsce nawet dwa miliony. Pracują na terenie naszego kraju. Na Ukrainie uczyli się, że Bandera i jego siepacze to bohaterowie. Zależy mi na tym, aby poznali prawdę, aby dowiedzieli się o krzywdach, które Ukraińcy wyrządzili Polakom i za które nigdy nie ponieśli konsekwencji. Jeśli uda się zebrać więcej niż zakładam, że jest potrzebne - wszystkie te pieniądze zostaną wydane na promocję strony.


Wszystkich Państwa zapraszam do obejrzenia filmu (nagrany 10 lipca 2021 roku w Szczecinie) z wypowiedzą ocalałego z ludobójstwa - Pana Mirosława Dona;
There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 698

preloader

Comments 13

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Popieram i dziękuję za tę inicjatywę!

  300 zł
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia

  20 zł
 • MG
  Jakub Gałuszka

  Niech żyje Wolna Polska!

  5 zł
 •  
  Anonymous user

  Robicie świetną robotę dla Polski. Nie poddawajcie się

  20 zł
 • TA
  Tomasz

  Na pohybel tryzubom i ich gloryfikatorom pacyfikującym Warszawską Wolę w 1944 r.

  19,44 zł