id: sxtchb

Pomoc dla Misi

Pomoc dla Misi

 
Anna Dybacka

Description

Dzień dobry wszystkim - przedstawiam Wam Misię - sunię, której obecnym domem jest białostockie schronisko, a która potrzebuje pomocy. Jestem jej wolontariuszką i opiekuję się Misią w schronisku.

Misia - trafiła do schroniska 28.12.2021r., w bardzo kiepskim stanie. Była chuda i prawie łysa (sierść była jedynie na głowie, ogonie oraz łapach do stawów łokciowych i biodrowych). Łysa skóra pokryta była strupami z ropną wydzieliną. Pies wydzielał brzydki zapach. Zostały przeprowadzone badania krwi łącznie z biopsją skóry, ponieważ podejrzewano ciężką genetyczną chorobę Sebaceous adenitis. Na szczęście badanie wykluczyło tą ewentualność, potwierdzając tym samym głębokie łojotokowo - ropne zapalenie skóry wywołane m.in. źle leczoną atopią. Po około 3 miesiącach leczenia, pies był nie do poznania: sierść odrosła, skóra odzyskała elastyczność i przestała wydzielać brzydki zapach. Jednak ze względu na ciężki przebieg choroby, Misia dożywotnio musi otrzymywać leki kontrolujące atopię. Najlepiej, jeśli są to preparaty nowej generacji, które mają mniej skutków ubocznych. Lekiem tym jest Apoquel, który nie jest tanim lekiem. W celu zapewnienia jej, jak największej dawki leku, potrzebny jest zakup rocznego zapasu tego preparatu. Jest to możliwe wyłącznie z Waszą pomocą!. To małe wsparcie od zwierzolubów, a wielki rok w spokoju i zdrowiu Miśki. Obie z Misią z góry dziękujemy za każdą wpłatę.

Comments 4

 
2500 characters
  •  
    User unregistered

    Powodzonka zuchy :)

    PLN 200
  •  
    Anonymous user

    Dziękuję Wam, macie ogromne serce..

    PLN 140
  •  
    User unregistered

    Na pamiątkę mojej MISI, która zmarła 2 tygodnie temu.

    PLN 100
  •  
    Anonymous user

    Jesteście super

    PLN 20
We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using