id: sz79xp

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Nikoli

Our users created 1 177 030 fundraisers and raised 1 229 159 018 zł

What will you fundraise for today?

Description

#POMOCDLANIKOLI

Jestem mamą 12-letniej dziewczynki, która ma na imię Nikola i urodziła się jako wcześniak z wirusem cytomegalii. Po urodzeniu okazało się, że cierpi na niedosłuch, nosiła aparaty słuchowe, była rehabilitowana ze względu na niedowład lewej strony. W ósmym miesiącu życia okazało się, że wystąpiły napady padaczkowe, zespół Westa. Po wielu badaniach uznano, że jest to padaczka lekooporna. Nastąpiło pogorszenie słuchu i w 2011 roku wszczepiono Nikoli implant ślimakowy. Stwierdzono też korowe uszkodzenie wzroku, Nikola właściwie nie widzi, reaguje tylko na światło. W 2017 roku przeszła operację wszczepienia stymulatora napadów padaczkowych, ale nie ma znaczącej poprawy. Napady występują po kilkanaście razy na dobę i nie pozwalają na rozwój Nikoli. Ze względu na dużą skoliozę musi nosić specjalny gorset, który może uchronić ją przed operacją. Jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24-godzinnej opieki i rehabilitacji, nie komunikuje się w żaden sposób. Opieka nad córeczką nie pozwala mi na podjęcie pracy, a wysokość świadczeń nie jest w stanie zapewnić jej sprzętu do funkcjonowania i rehabilitacji.

W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację i sprzęt medyczny. Nikola potrzebuje nowego łóżka rehabilitacyjnego, ponieważ z obecnego już wyrosła i specjalistycznego wózka który jest nam potrzebny do wożenia Nikoli na zajęcia, jak również do zwykłych spacerów na świeżym powietrzu. Potrzebne są także środki na zakup nowego gorsetu ortopedycznego, ponieważ z obecnie używanego powoli wyrasta. Nikoli potrzebne są również buty ortopedyczne które pomagają w rehabilitacji.


Są to przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania Nikoli. Liczę na Państwa pomoc. Ważna jest każda złotówka która pomoże mojej córeczce sprawić by życie było choć trochę łatwiejsze. Zaczynamy już dziś i bardzo proszę o każdą, dosłownie każdą nawet najmniejszą wpłatę. Razem Tworzymy Siłę!!!


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 564

preloader

Comments 95

 
2500 characters