id: t3gxxd

Terapia dla mózgu

Terapia dla mózgu

Our users created 1 168 981 fundraisers and raised 1 217 515 437 zł

What will you fundraise for today?

Description


Mam na imię Dominik i jestem podopiecznym Fundacji Atalaya. Obecnie mam 20 lat. Jakiś czas temu zacząłem zastanawiać się dlaczego przebywanie w gronie rówieśników jest dla mnie takie męczące mimo, że bardzo ich lubię. Dlaczego nie rozumiem opowiadanych kawałów? Dlaczego gdy obok mnie rozmawiają dwie osoby w swojej głowie słyszę kilkanaście rozmów? Bardzo często nie mogę się na niczym skupić. Leżę w łóżku kilka godzin i nie mogę zasnąć. Reaguję impulsywnie i czuję, że mam małą kontrolę nad emocjami. Nie mogę się skoncentrować na zadaniach, a najmniejsza sytuacja stresowa powoduje, że mój mózg odmawia posłuszeństwa. Dopiero po zbadaniu funkcjonowania przetwarzania słuchowego oraz czynności bioelektrycznej mózgu udało się zdiagnozować co może mi pomóc w lepszym codziennym funkcjonowaniu. Żeby poprawić moje funkcjonowanie w życiu codziennym potrzebuję terapii Biofeedback oraz terapii Neuroflow.


Osoby, u których zaburzone jest działanie fal mózgowych mierzą się z takimi problemami jak kłopoty z pisaniem, czytaniem, liczeniem, trudności z koncentracją na zadaniu, niska motywacja, pojawiającymi się stanami obniżonego nastroju, a także trudnościami zarówno w wizualizacji jak i w blokowaniu niechcianych obrazów, trudności z uzyskaniem stanu relaksacji, problemy z wyciszeniem się przed snem.

Po pierwszym cyklu terapii stwierdzono, że występuje u mnie już lekkie zmniejszenie czujności i wewnętrznego niepokoju, mniej odpływam myślami, mam lepszą koncentrację, mniejszą impulsywność i mniejsze napięcie. Żeby terapia ta przyniosła odpowiednie rezultaty potrzebne są jeszcze 4 cykle. Ponieważ jestem byłym wychowankiem domu dziecka i stawiam pierwsze kroki w samodzielnym życiu nie stać mnie na opłacenie mojego leczenia samodzielnie.

Każdy cykl Biofeedbacku to 25 treningów, które odbywają się 2 razy w tygodniu. Na wsparcie wydaliśmy już 5490,00. Aby kontynuować wsparcie do końca roku potrzebujemy jeszcze 13 920.


Co to biofeedback i neuroflow? 

Biofeedback (biologiczne sprzężenie zwrotne) to metoda terapii polegająca na monitorowaniu przez specjalne urządzenie zmian fizjologicznych organizmu. Ma to na celu lepsze rozpoznawanie wpływu myśli i uczuć na fizjologię, dzięki czemu pacjent może nauczyć się kontrolować te funkcje organizmu, nad którymi w normalnych warunkach nie można panować (fale mózgowe czy napięcie mięśni). Biofeedback jest wykorzystywany w terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami koncentracji, stanami lękowymi, depresją, nadpobudliwością, czy niską odpornością na stres.

Neuroflow czyli Aktywny Trening Słuchowy - został opracowany na podstawie najnowszych badań naukowych z obszaru neurorehabilitacji, audiologii i logopedii w celu usprawnienia możliwości komunikowania się osób z zaburzeniami przetwarzania słuchowego i poprawy ich możliwości uczenia się w oparciu o bodźce słuchowe.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 753

preloader

Comments 31

 
2500 characters