id: t3sv9v

Na operację złośliwego raka prostaty u Taty

Na operację złośliwego raka prostaty u Taty

Our users created 1 177 056 fundraisers and raised 1 229 195 816 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • NASZA ZRZUTKA JUŻ JEST ZAMKNIĘTA

  Tata dziś miał operację, wycięto prostatę wraz z węzłami chłonnymi, bo były już powiększone ( a badania z początku grudnia nie wykazywały powiększenia). Czuje się dobrze. Teraz czekamy na wynik histopatologiczny, po którym będzie decyzja o dalszym leczeniu. Jesteśmy dobrej myśli, teraz musimy się skoncentrować, żeby tata jak najszybciej nabierał sił i był gotowy do następnego etapu leczenia.

  Jeszcze raz dziękujemy Wam za okazaną pomoc.

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Mój Tata Wiesław ma 68 lat, od 2 lat jest na emeryturze i dorabia jako taksówkarz. Przez całe życie mogłyśmy z siostrą liczyć na jego wsparcie, a teraz to on potrzebuje naszej pomocy.


Przez 10 lat, rok w rok, robił profilaktyczne badania. Podczas kontroli w czerwcu wynik PSA wyniósł 5,69. Następne badanie rezonansem magnetycznym wykazało guza w prostacie. Wynik biopsji fuzyjnej, otrzymany 16 grudnia, nie pozostawił nam złudzeń. Jest to najbardziej złośliwy nowotwór. W skali Gleasona 5+4=9 na 10 (GG=5). Pozostałe badania wskazują na to, że nie ma jeszcze przerzutów. Rak został wykryty w swoim początkowym stadium. Rozpoczęliśmy walkę z czasem.


Szansą dla naszego Taty jest jak najszybsza operacja robotem Da Vinci. Na taką operację refundowaną przez NFZ musimy czekać długo... zbyt długo, a w tej sytuacji LICZY SIĘ KAŻDY DZIEŃ. Dlatego po intensywnych poszukiwaniach znaleźliśmy prywatną klinikę w Krakowie, która podejmie się bardzo skomplikowanej operacji. Mamy wyznaczony termin na 4 stycznia 2023 roku. Koszt samej operacji to 47 tysięcy zł. 47 tysięcy, które pomogą uratować życie naszego Taty.


Dlaczego operacja robotyczna? Złośliwość raka i jego niebezpieczne umiejscowienie powoduje, że klasyczna operacja byłaby zbyt ryzykowna i nie przyniosłaby zamierzonych efektów. Guz doklejony jest do cewki moczowej, dlatego istotna jest precyzja. Ważne jest, aby wyciąć każdą komórkę rakową wraz z węzłami chłonnymi oraz by organizm Taty był szybko gotowy do naświetleń i dalszej walki.


Na zebranie potrzebnej kwoty mamy bardzo mało czasu - nieco ponad tydzień, dlatego MOCNO PROSIMY o Wasze wsparcie.

Edyta i Ania


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 535

preloader

Comments 15

 
2500 characters