id: tt4dcx

Rozwój jedynych na środkowym Pomorzu naturalnych przedszkola i szkoły

Rozwój jedynych na środkowym Pomorzu naturalnych przedszkola i szkoły

 
Ewa Drzazgowska

Updates1

  • Serdecznie zapraszamy 9 lipca o godz. 11 na piknik do Wiśniowego Sadu. W planach kiermasz wyrobów dziecięcych i używanych zabawek, zajęcia sensoryczne i kreatywne, loteria fantowa, pyszne ciacha i lemoniada oraz licytacja prac dzieci! Już teraz wpłaćcie na zrzutkę i zarezerwujcie sobie los na loterii!!!

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.

Description

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy "Wiśniowego Sad"!

Jak może niektórzy z Was wiedzą, "Wiśniowy Sad" to unikalne miejsce, jedyne przedszkole naturalne na środkowym Pomorzu!!! Istniejemy od 3 lat, a w tym czasie udało się nam - mimo trudności finansowych generowanych przez zbyt niskie w stosunku do potrzeb dopłaty z samorządu oraz pomimo pandemii - tak niezwykle dużo!!!

Co to jednak znaczy, że jesteśmy przedszkolem naturalnym? Znaczy to, że podążamy za potrzebami dzieci, staramy się komunikować w języku potrzeb oraz że spędzamy dużo czasu na powietrzu - tyle, ile się da, a minimum 40%, także zajęcia dydaktyczne realizujemy w większości na dworze. Działamy w oparciu o pedagogikę dialogu, pedagogikę przeżyć i metodę Montessori.

W ciągu tych 3 lat udało się nam stworzyć wyjątkowe miejsce - prawdziwą wspólnotę osób: dzieci, nauczycieli i rodziców. Dodatkowo współpracuje z nami wielu ciekawych, wspaniałych ludzi, którzy dzielą się swoim potencjałem: od młodych wolontariuszy po doświadczonych zawodowców (odwiedzają nas dziennikarze, lekarze, strażacy, konstruktorzy, dogoterapeuci..., my odwiedzaliśmy gospodarstwa, sokolników z ZSL w Tucholi, ChCK, bibliotekę, ratusz...). Raz w miesiącu mamy dni całkowicie leśne - dni w całości od rana do popołudnia, także jesienią i zimą spędzane na wędrówce po lesie. To przedszkole to także wyzwanie rzucone konsumpcjonizmowi, bo ono pokazuje, że niestandardowe, czasem trudne, przede wszystkim jednak nastawione na sens, a nie na łatwy zysk rozwiązania oraz zaangażowanie, które płynie z głębokiego przekonania, przynoszą wreszcie dobre owoce, z których wszyscy zaangażowani korzystają. Że ostatecznie karmi nas to, co bliskie i proste, choć czasem trudno uchwytne w otaczającym nas zamęcie.

W najbliższym czasie planujemy utworzenie grupy zerówkowo-wczesnoszkolnej. Żeby to było jednak możliwe, potrzebujemy dodatkowego zaplecza lokalowego w postaci prostej kopuły geodezyjnej. Ta inwestycja to koszt 70 tys. zł (jeśli wliczyć w to wyposażenia i pomoce dydaktyczne). Co już mamy? Mamy meble od firmy Meblik (co nam pozwala odjąć od całości sumy już ok 6 tys. zł). Mamy 20 tys. wkładu własnego. I mamy 3800 zł z poprzednich zbiórek. Te zebrane już fundusze wykorzystamy na wentylator napędzany energią słoneczną (2350 zł) i zestaw kotwiczący (640 zł). Celem obecnej zrzutki jest pozyskanie 6982 zł, które przeznaczymy na izolację podłogową, 1522 zł, oraz na drzwi do kopuły, 5460 zł.

Liczymy na Was!!!

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using