id: u4mcgt

Diagnoza i leczenie Pollocka

Diagnoza i leczenie Pollocka

Our users created 1 168 861 fundraisers and raised 1 217 325 189 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w opłaceniu pełnej diagnozy Pollocka, cudownego psiaka w typie border collie. Pollock trafił do gliwickiego Schroniska z niewyobrażalną historią. Z "hodowli" na olx trafił do rodziny, która po kilku miesiącach porzuciła go z powodu podejrzenia głuchoty. Z rodziny, dla której "na dobre i na złe" niewiele znaczy, wylądował u osoby, która znęcała się nad nim w formie zoofilii... Ciężko wyobrazić sobie, że we współczesnych czasach występują tak prymitywne i nieludzkie zaburzenia. Pollock ma zaledwie 16 miesięcy i mimo ciężkiego bagażu doświadczeń w tak młodym wieku, zaburzeń zdrowotnych i behawioralnych, jest pogodnym i pełnym miłości psiakiem, który zasługuje na kochający dom i drugą szansę od życia. Problemów behawioralnych nie będziemy wymieniać, wierzymy, że wszystko jest do wypracowania. Pollock obecnie przebywa w domu tymczasowym (z dużą szansą na adopcję), gdzie ma zapewnione wsparcie w tym zakresie. To czego teraz potrzebuje Pollock to postawienie pełnej diagnozy w kontekście problemów zdrowotnych aby przyszły dom psiaka miał pełną świadomość. Konieczne są specjalistyczne badania: w zakresie diagnozy słuchu, metodą BAER/BAEP, która pozwoli stwierdzić z jakim rodzajem głuchoty mamy do czynienia (wrodzona, nabyta, zapalna) i określić dalsze metody postępowania. Aby przeprowadzić takie badania dla psiaka bez historii weterynaryjnej potrzebne są badania serducha (echo/ekg) oraz badania krwi. Biorąc pod uwagę liczne problemy z jakimi zmaga się Pollock podstawowy profil badania krwi jest niewystarczający. Pollock ma problemy z biegunką oraz oddawaniem moczu. Trzeba sprawdzić profil wątrobowy i trzustkowy, warto również zbadać tarczycę i ewentualne niedobory we krwi (wypadanie sierści, ciągłe drapanie, wzmożone pragnienie). Biorąc pod uwagę ilość i częstotliwość oddawania moczu oraz znaczne, wzmożone pragnienie konieczne jest usg i badanie moczu. Ponadto Pollock ma "sztywne" bioderka, ma skrócony wykrok a jak biega to ma nierówny rytm, zdarza się, że po schodach wchodzi jak małe dziecko, dwoma łapkami po jednym schodku. Należy przeprowadzić rtg a nawet tomograf komputerowy celem eliminacji dysplazji. Dodatkowo celem eliminacji problemów neurologicznych wskazane jest badanie rezonansem magnetycznym.

Lista badań jest naprawdę obszerna, wszystkie badania zostaną udokumentowane. Pokażmy wspólnie Pollockowi, że czeka na niego dobra przyszłość i kochająca rodzina!


aktualizacja: do tego wszystkiego doszły ataki padaczki… walczymy teraz z diagnozą i znalezieniem przyczyny tych ataków…

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 538

preloader

Comments 11

 
2500 characters