id: u78n8t

Sezon artystyczny 2024 w Siedlisku Kultury Solniki 44

Sezon artystyczny 2024 w Siedlisku Kultury Solniki 44

Our users created 1 188 440 fundraisers and raised 1 251 338 011 zł

What will you fundraise for today?

Description

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie sezonu artystycznego 2024 w Siedlisku Kultury Solniki 44. Jak co roku nasze plany są bogate... i jak co roku będziemy wdzięczni za Waszą aktywność w roli LasMecanasów. Wszystkie dotychczasowe wydarzenia w S44 cieszyły się Waszym ogromnym zainteresowaniem. Wierzymy, że w tym sezonie uda nam się wspólnie (po raz kolejny) wygenerować unikatową atmosferę dialogu poprzez sztukę i cieszyć się spotkaniami na naszej „leśnej wyspie”. Jako organizatorzy zadbamy o atrakcyjność i wysoki poziom artystyczny wydarzeń. Będziemy kontynuować formułę otwartych, nieodpłatnych pokazów wierząc w wartość ambitnego teatru prezentowanego w miejscach o ubogiej ofercie kulturalnej oraz integracji publiczności wywodzącej się z rozmaitych środowisk. Nasze plany na 2024 są bogate. Zaprosimy Was na Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie - LasFest (z przedbiegami w postaci LasFest.Prolog), Międzynarodowy Festiwal – LasKids (adresowany do dziecięcej i młodej publiczności) oraz na prapremierowe pokazy najnowszej produkcji Grupy Coincidentia. Będziemy Was na bieżąco informować o szczegółach programów na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Wasze wsparcie pozwoli nam na przeprowadzenie wszystkich imprez w bogatej, urozmaiconej formie. Zapraszamy do udziału w tegorocznych wydarzeniach Siedliska Kultury Solniki 44 zarówno w roli widza, jak i mecenasa teatru.

Wasi,

Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk


Siedlisko Kultury Solniki 44

Niezależny ośrodek produkcji i prezentacji spektakli teatralnych. Założony w 2016 roku przez członków teatru Grupa Coincidentia. Jest miejscem realizacji festiwali o zasięgu międzynarodowym (LasFest i LasKids), warsztatów artystycznych, działań laboratoryjnych, dyskusji panelowych. Siedlisko Kultury Solniki 44 mieści się w sąsiadującym z Puszczą Knyszyńską lesie, na obszarze Zielonych Płuc Polski (nieopodal Białegostoku). Ośrodek dysponuje profesjonalną sceną teatralną z kameralną publicznością mogącą pomieścić około stu widzów.

Dotychczasowa działalność Siedliska zaowocowała kilkudziesięcioma prezentacjami spektakli teatralnych, w tym wieloma prapremierowymi, pokazami efektów warsztatów artystyczno-edukacyjnych oraz prezentacjami sesyjnymi i dyskusjami panelowymi. Solniki 44 gościły widzów z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, USA, Francji, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Belgii a partycypantami wydarzeń byli artyści, producenci, kuratorzy, organizatorzy festiwali z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii, Izraela, Wielkiej Brytanii i USA. Ośrodek stał się miejscem produkcji niezależnego teatru, sceną impresaryjną, przestrzenią organizacji działań edukacyjnych i prospołecznych (trzy edycje warsztatów dla dzieci i młodzieży zorganizowanych w ramach programu Instytutu Teatralnego w Warszawie – Lato w teatrze). W roku 2018 ośrodek zainicjował działalność Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Lesie – LasFest, w ramach którego odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń (spektakle polskie i zagraniczne, działania laboratoryjne, koncerty, pokazy studenckie, rozmowy z artystami, niekonwencjonalne prezentacje łączące sztukę z naturą). Od roku 2020 Solniki 44 są też organizatorem Festiwalu LasKids, prezentującego najciekawsze niezależne produkcje teatralne adresowane do dzieci i młodzieży.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 23

 
Hidden data
 
Hidden data
240 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!