Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości Ended at 31.05.2019 ID: uccyrn

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

Collected 29 457 zł
needed 10 000 zł

294 %

100 %
DONATE

Tell a friend about chip in!

4 546
shares

Chip in short description (text only)


Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast z Inicjatywy Pracowniczej. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.


Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Chip in description (use editor)

Na fundusz strajkowy dla nauczycielek i nauczycieli z mniejszych miast!

Każdego dnia nauczycielki i nauczyciele z Inicjatywy Pracowniczej decydują się solidarnie kontynuować strajk. A to nie jest łatwa decyzja. Przy tak niskich zarobkach, każdy dzień strajku oznacza jeszcze większe nadwyrężenie domowego budżetu [1]. Ale są i inne zmartwienia.

Tam, gdzie mogą liczyć na poparcie rodziców, jest im łatwiej. Niestety, w mniejszych miastach, w których działają nasze komisje związkowe, trudniej o zorganizowane zajęcia dla dzieci na czas protestu [2]. Cierpliwość rodziców czasem zawodzi i sypią się gromy na nauczycielki.

A przecież w tej walce nie chodzi tylko o pieniądze, które im się słusznie należą. Dobrze opłacony nauczyciel, ma więcej czasu i energii, by poświęcić je swoim uczniom. Wyjaśniać im, jak rozwiązać pracę domową, ale też jak sobie poradzić z konfliktami w klasie, czy domowymi kłopotami.

Dlatego chcemy wesprzeć strajkujące nauczycielki, pokazując, że mają nasze poparcie płynące z całej Polski. Chcemy też — chociaż częściowo — uhonorować ich wysiłek, przekazując im pieniądze z funduszu strajkowego [3].

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z Inicjatywy Pracowniczej. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Dziękujemy!

Solidarność naszą bronią!


[1] Za czas strajku nauczycielki i nauczyciele najpewniej nie otrzymają pełnego wynagrodzenia, a nawet jest ryzyko, że nie otrzymają go wcale.

[2] Przeczytaj artykuł o tym, jak strajkują nauczycielki z Inicjatywy Pracowniczej na naszej stronie.

[3] Każdy związek zawodowy zapewnia zapomogi tylko swoim członkom. Dlatego osoby strajkujące z Inicjatywy Pracowniczej nie mogą skorzystać z funduszu np. ZNP. Nie mogą też liczyć na wsparcie ze społecznej zbiórki "Wspieram Nauczycieli", która jest przeznaczona tylko dla osób niezrzeszonych.

poniedziałek, 3 czerwca 2019 o 13:53

DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM OSOBOM ZA WSPARCIE DLA STRAJKUJĄCYCH Z INICJATYWY PRACOWNICZEJ. Poniżej przedstawiamy rozliczenie waszego wsparcia : Na podstawie deklaracji od komisji zostało łącznie zgłoszonych do wypłaty 26 osób, które łącznie strajkowały przez 391 dni. Zapomogi wyþłacicliśmy zgodnie z długością prowadzonego przez nie strajku. Strajkujące osoby otrzymały zatem od 70 zł (stawka za 1 dzień, 1 osoba) do 1 470 zł (3 tygodnie, 16 osób) wsparcia - co mniej więcej wyrównuje poniesione przez nie straty finansowe. Bardzo za tę możliwość wszystkim Wam dziękujemy! Decyzją Komisji Krajowej część kwoty z tej zbiórki, 2 tys. zł, (jak również wpłaty otrzymane z zagranicy bezpośrednio na konto IP) zdecydowaliśmy się zatrzymać na wrzesień. Jeśli z jakichś przyczyn nie dojdzie do wznowienia strajku, podejmiemy demokratycznie decyzję, w jaki sposób rozdysponować tę kwotę z funduszu strajkowego. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty - osobom indywidualnym i organizacjom. Dla strajkujących są one nie tylko konkretnym wsparciem, ale też ważnym sygnałem, że ta forma protestu ma poparcie społeczne. Dziękujemy też za wszystkie komentarze, pozostawione na stronie zrzutki, dotarły do strajkujących! SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ! Więcej informacji na temat rozliczenia w linku: http://ozzip.pl/teksty/informacje/pilne-akcje/item/2491-rozliczenie-zbiorki-pieniedzy-na-strajk-edukacyjny

piątek, 19 kwietnia 2019 o 09:26

|| English || Strike fund for teachers from small towns and villages Inicjatywa Pracownicza (IP, Workers’ Initative Union) has started fundraising for the strike fund to support its members on strike who are teachers from smaller towns. Your donation will help them to continue the fight, despite the lack of support from local authorities and some parents. Every day IP members decide to continue the strike. And this is not an easy decision. With such low wages, every strike day is a burden for their family budget. They will not receive the full wage for the strike period. There are also other worries. If strikers can count on the support of parents then it is a lot easier. Unfortunately, in smaller towns it is more difficult to find organized activities for children during the strike. Parents’ sometimes lose their patience and blame the teachers. We want to support the teachers, help them to keep fighting and honour their efforts by supporting them financially. Each trade union provides a strike fund only to its members. The fund coordinated by ZNP “Wspieram nauczycieli” (“I support teachers”) which has become very successful is intended only for non-unionized teachers. Thank you! Solidarity is our weapon!

czwartek, 18 kwietnia 2019 o 21:29

Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze koleżanki i kolegów. Zbieramy dalej, bo każdego dnia dołączają do nas kolejne szkoły. A oto kilka słów od naszej koleżanki z komisji związkowej: "Zbliżają się Święta Wielkanocne, które akurat dla nas - nauczycieli w tym roku zapowiadają się na nerwowe i smutne. Z każdej strony obrzuca się nas stekami wyzwisk, a fala hejtu, jaka nas dotyka każdego dnia, jest trudna do zniesienia. W małych miasteczkach i wsiach nie widać poparcia, ale jest szczera wściekłość i nienawiść. Dlatego ta inicjatywa zbierania pieniędzy na fundusz strajkowy i szeroki oddźwięk, jaki znalazła, są dla nas jak światło pośród zapadających ciemności. Dodajecie nam otuchy i nadziei! I kolejny raz okazuje się, że zwykła ludzka solidarność i empatia mają ocalającą moc! Jesteśmy szczerze wdzięczni! Wzrusza mnie, że ludzie, którzy często sami mają problemy i są w trudnej sytuacji, chcą nam pomóc. Czuję się zażenowana, że kolejne rządy, postawiły mnie w sytuacji, że z moim wykształceniem i doświadczeniem, zamiast pomagać innym, pracować, radzić i uczyć, sama oczekuję pomocy i wsparcia. Dziękuję w swoim imieniu i wszystkich nauczycieli i nauczycielek! Życzę Wam wszystkim radosnych świąt, pozdrawiam i jeszcze raz DZIĘKUJĘ!"

To add a comment or

PS
1 000 zł

Przychodnia Skłot

Murem za nauczyciel(k)ami!

Anonymous user
150 zł

Anonymous user

Redystrybucja redystrybucji - część 500+ wraca tam, gdzie zawsze być powinna

Anonymous user
1 000 zł

Anonymous user

Joyeux 1er Mai!

OT

Ola Tkaczyk

Bądźcie silni! Dziękuję Wam!

Anonymous user

Anonymous user

Solidarność naszą bronią

Anonymous user
50 zł

Anonymous user

trzymam kciuki

Anonymous user
25 zł

Anonymous user

Dziękuję! Powodzenia!!!

MN
19 zł

Marcelina Nowotko

Niech żyje strajk powszechny!

Anonymous user
100 zł

Anonymous user

Popieram strajk nauczycieli! Trzymajcie się - rodzic

MW

Mariola Wilk

"Kto walczy może przegrać, kto nie walczy już przegrał" B Brecht

Anonymous user
50 zł

Anonymous user

POWODZENIA!!!

Anonymous user
50 zł

Anonymous user

Trzymajcie się!

AR
100 zł

Anna Roszkowska

Jesteście wzorem dla Waszych uczniów! Dziękuję !

Wspieram nauczycieli

MO

Malgorzata Oleszczuk

Drodzy strajkujacy Nauczyciele.
Wasza postawa ma ogromne znaczenie dla wielu, wielu ludzi. Calym sercem popieram !
I dziekuje !

MO
25 zł

Magdalena Okraska

Trzymajcie się!

TT
200 zł

Teresa Tokarska

Powodzenia

Marta Paciorkowska

Trzymajcie się!

EK
200 zł

Ewa Klepacz-Zielińska

Trzymajcie się :-)

Anonymous user
200 zł

Anonymous user

Solidarność naszą bronią!

Anonymous user
50 zł

Anonymous user

Trzymajcie się!

MK
50 zł

Maciej Kolarski

Po to żeby moje dziecko miało lepsza edukację i dobrze opłacanych nauczycieli

Anonymous user
25 zł

Anonymous user

Trzymam kciuki!

Anonymous user

Anonymous user

Mocno trzymam za Was kciuki♥️

Anonymous user
20 zł

Anonymous user

Drogie Nauczycielki i drodzy nauczyciele, nie poddawajcie się! Wasza praca jest bardzo ważna.

Anonymous user
15 zł

Anonymous user

Związki zawodowe to podstawa godnego życia pracownic i pracowników, czyli największej części społeczeństwa.

Anonymous user
25 zł

Anonymous user

Wytrzymajcie. Bardzo Was proszę.

AB
20 zł

Adam Biernacki

Współczuję wam takich zarobków. Mam nadzieje, że nie stracicie wiary w nauczanie nawet pomimo jadu płynącego ze strony PIS-u...

Anonymous user
100 zł

Anonymous user

Kochani Nauczyciele i Pracownicy szkół,nie poddawajcie się.Jesteśmy z Wami.Sama pochodzę z niewielkiego miasta.W swoim życiu spotkałam wielu wspaniałych nauczycieli,ale także budzącą respekt Panią woźną.Wspominam ten czas z czułością.Dziś popieram Was,bo mam wnuki,na dobru których zależy mi szczegól.. expandnie.Serdecznie Was pozdrawiam.
Emilia

MU
500 zł

Marta Uminska

Trzymajcie się! :)

AM
50 zł

Agnieszka Marciniak

Powodzenia!

Solidarność naszą bronią!

MJ
90 zł

Marzena Jaworska

Nie poddawajcie się! Uściski z Poznania. :)

Anonymous user
25 zł

Anonymous user

Trzymajcie się!

TR
100 zł

Tymon Radwański

trzymajcie się, jesteście ostatnią nadzieją pracujących!

MA
50 zł

Małgorzata Aulejtner

Trzymam kciuki, bardzo popieram!

JW
25 zł

Jakub Wu

Solidarność nasza bronią!

Anonymous user
100 zł

Anonymous user

Solidarność naszą bronią!

Anonymous user
50 zł

Anonymous user

Trzymajcie się!

AZ
25 zł

Agnieszka Ziątek

Walczący o swoje prawa wszystkich krajów łączcie się!

Anonymous user
50 zł

Anonymous user

Solidarność naszą bronią!

Anonymous user
25 zł

Anonymous user

Pozdrowienia dla strajkujących!

F
636,86 zł
fauhh2
PG
100 zł
Piotr Grochowski
Hidden data
300 zł
Hidden data
F
143,79 zł
faugoe15
PS
1 000 zł
Przychodnia Skłot
AK
200 zł
Aleksander Kruszewski
EL
1 000 zł
Eghard Lünser
Hidden data
150 zł
Hidden data
Hidden data
1 000 zł
Hidden data
RM
25 zł
Ryszard Molenda
Hidden data
50 zł
Hidden data
K
100 zł
Katarzyna
J
25 zł
Jelena Popovic
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
K
123 zł
Kasia /staszewska
Hidden data
hidden
Hidden data
JI
100 zł
Julia Ikonowicz
EG
100 zł
Ewa Gromada
OT
hidden
Ola Tkaczyk
Hidden data
50 zł
Hidden data
MW
50 zł
Magdalena Wilde
M
25 zł
marianna
Hidden data
hidden
Hidden data
OC
25 zł
Olga Cieślak
M
25 zł
Małgorzata Wójcik
MK
10 zł
Marcin Kamiński
Hidden data
100 zł
Hidden data
LS
50 zł
Lidia Sapinska
L
200 zł
ludmiła laskowska
AS
100 zł
Anna Sobczak
AM
10 zł
Aneta Mat
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
25 zł
Agnieszka Król
MS
50 zł
Malgorzata Sajnok
HG
800 zł
Halina Grzymała-Moszczyńska
SO
100 zł
Sam O'Brien
Hidden data
200 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
BJ
500 zł
Bartosz Janiak
MR
25 zł
Marta Rawłuszko
ZL
hidden
Zuza Leniarska
N
40 zł
naima
EO
70 zł
Emil Oppeln-Bronikowski
Hidden data
500 zł
Hidden data
Hidden data
15 zł
Hidden data
AP
254 zł
Aneta Piatkowska
Hidden data
50 zł
Hidden data
R
50 zł
rok
MR
hidden
Mikołaj Ratajczak
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
10 zł
Hidden data
M
50 zł
Michal Madalinski
Hidden data
hidden
Hidden data
FN
hidden
Filip Nowicki
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
M
25 zł
Morawiecki Kornel
M
50 zł
Michał SP92 Poznań
przemek piotrowski
20 zł
przemek piotrowski
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
MN
19 zł
Marcelina Nowotko
Hidden data
50 zł
Hidden data
100 zł
Jan Świeczkowski
ML
100 zł
Maciej Lipka
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
AD
hidden
Agata Dziuban
MK
25 zł
Maciej Krawczyk
Hidden data
100 zł
Hidden data
AS
100 zł
Amadeusz Smirnow
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
MS
hidden
Maja Staśko
hidden
Michał Stadnicki
hidden
Michał Stadnicki
Hidden data
25 zł
Hidden data
KK
50 zł
Kamil Koper
MW
hidden
Mariola Wilk
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
AR
100 zł
Anna Roszkowska
M
100 zł
Monika Płatek
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
50 zł
Kornelia Piotrowska
MO
hidden
Malgorzata Oleszczuk
Hidden data
140 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
B
hidden
Bartłomiej Błesznowski
J
100 zł
Jakub Szreder
Hidden data
hidden
Hidden data
BK
50 zł
Bartosz Kocejko
GP
50 zł
Grzegorz Pięta
Hidden data
5 zł
Hidden data
RB
100 zł
Renata Bożek
Hidden data
25 zł
Hidden data
KS
hidden
Krystian Szadkowski
AP
hidden
Agnieszka Polska
MO
25 zł
Magdalena Okraska
TT
200 zł
Teresa Tokarska
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
Marta Paciorkowska
70 zł
Marta Paciorkowska
J
50 zł
joanna
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
EK
200 zł
Ewa Klepacz-Zielińska
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
AD
50 zł
Artur Domosławski
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
200 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
WP
hidden
Wojciech Piotrowski
Hidden data
79,52 zł
Hidden data
MB
100 zł
Michał Bilewicz
M
250 zł
mpecul
Hidden data
15 zł
Hidden data
MK
50 zł
Maciej Kolarski
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
20 zł
Hidden data
EZ
200 zł
Ewa Zielińska
Michał
50 zł
Michał
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
M
200 zł
Mikołaj Korzyńaki
Hidden data
hidden
Hidden data
MM
25 zł
Maja Marciniak
A
50 zł
Ania St
Hidden data
50 zł
Hidden data
DZ
100 zł
Dariusz Zalega
MS
300 zł
Marta Sapała
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
44 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
WF
8 zł
Wojciech Futro
Hidden data
100 zł
Hidden data
K
100 zł
Kuba Wiśniowski
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
20 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
15 zł
Hidden data
MF
20,04 zł
Maciej Falkowski
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
200 zł
Hidden data
Hidden data
200 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
20 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
AB
20 zł
Adam Biernacki
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
861 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
MU
500 zł
Marta Uminska
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
15 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
KS
hidden
krzysztof szymański
AM
50 zł
Agnieszka Marciniak
Hidden data
hidden
Hidden data
OD
hidden
Olga Drenda
MK
50 zł
Marta Kozlowska
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
ER
hidden
Ewa Rutkowska
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
10 zł
Hidden data
Hidden data
500 zł
Hidden data
A
25 zł
Anna Ratecka
EK
50 zł
Eliza Kostrzewa
20 zł
Jakub Musiał
MA
50 zł
michał arkusiński
SW
25 zł
Sławomir Wasiak
Hidden data
100 zł
Hidden data
EL
50 zł
Emilia Lipka
MJ
90 zł
Marzena Jaworska
Hidden data
25 zł
Hidden data
ML
50 zł
Mateusz Lipowicz
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
25 zł
Hidden data
T
200 zł
Tomasz Minkiewicz
Hidden data
100 zł
Hidden data
MW
100 zł
Mariusz Wójtowicz
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
DB
25 zł
Dominika Blachnicka-Ciacek
MT
100 zł
Mateusz Trzeciak
Hidden data
100 zł
Hidden data
T
100 zł
Tymon
Hidden data
hidden
Hidden data
SM
20 zł
Szymon Majewski
Hidden data
hidden
Hidden data
PS
hidden
Patryk Szaj
MM
100 zł
Marta Madejska
AM
hidden
Aleksandra Migacz
O
80 zł
Olga
JB
100 zł
Jan Burek
Hidden data
15 zł
Hidden data
ŁR
25 zł
Łukasz Rutana
PP
hidden
Przemysław Pronobis
AW
100 zł
Adam Walas
Hidden data
50 zł
Hidden data
50 zł
Kazimierz Szufnik
Hidden data
hidden
Hidden data
PS
50 zł
Piotr Stasiak
Hidden data
hidden
Hidden data
I
20 zł
Ingeborga Janikowska-lIpszyc
JM
25 zł
Jan Melka
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
hidden
Hidden data
ZD
hidden
Zuzanna Dąbrowska
K
hidden
Krzysztof Łagutko
Hidden data
hidden
Hidden data
KP
hidden
Kacper Pobłocki
KT
25 zł
Kamil Trepka
Hidden data
200 zł
Hidden data
P
50 zł
Piguła
DK
50 zł
Danuta Kuroń
Hidden data
100 zł
Hidden data
J
25 zł
Jakub Wojtko
MO
25 zł
Michalina Ochab
A
50 zł
Anna Thieme
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
15 zł
Hidden data
PD
50 zł
Piotr Dziubak
P
25 zł
Patrycja
JZ
50 zł
Justyna Zielińska
AL
hidden
Agnieszka Lutostańska
Hidden data
100 zł
Hidden data
AM
50 zł
Adam Mrozowicki
ŁZ
100 zł
Łukasz Z
Hidden data
hidden
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
M
10 zł
Michalina Pokora
M
hidden
Magda van der Kroft
Hidden data
25 zł
Hidden data
WS
50 zł
Weronika Samolinska
Hidden data
25 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
C
50 zł
Czeremcha
Hidden data
50 zł
Hidden data
DK
25 zł
Dariusz Kraszewski
Jolanta Prochowicz
20 zł
Jolanta Prochowicz
AB
200 zł
Anna Bugajska
Hidden data
100 zł
Hidden data
Hidden data
100 zł
Hidden data
OK
100 zł
Olga Korytowska
AP
hidden
Adam Przywara
Hidden data
50 zł
Hidden data
RR
80 zł
Robert Reisigova-Kielawski
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
Hidden data
50 zł
Hidden data
AZ
25 zł
Agnieszka Ziątek
Hidden data
50 zł
Hidden data
PK
10 zł
Piotr Kolasiński
Hidden data
25 zł
Hidden data

Most funds thanks to sharing

elizuza
500 zł
elizuza
See more

First payment

PK
10 zł
Piotr Kolasiński

Highest payment

Our users created

360 786 chip ins

Help collect resources by making a donate through online payment or traditional transfer.

Tell a friend about chip in!

4 546
shares

Organize your own chip in for any purpose:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl uses cookies necessary to operate the site, as well as those used to analyze traffic on the site and allow us to optimize the site. We also use cookies necessary for the effective marketing of our services. Read more: privacy policy.

Note - our privacy policy has changed.