id: uccyrn

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

Donate
Zrzutka.pl does not charge any fee

Our users created 1 066 779 fundraisers and raised 1 162 195 906 zł

What will you fundraise for today?

Updates3

 • DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM OSOBOM ZA WSPARCIE DLA STRAJKUJĄCYCH Z INICJATYWY PRACOWNICZEJ. Poniżej przedstawiamy rozliczenie waszego wsparcia : Na podstawie deklaracji od komisji zostało łącznie zgłoszonych do wypłaty 26 osób, które łącznie strajkowały przez 391 dni. Zapomogi wyþłacicliśmy zgodnie z długością prowadzonego przez nie strajku. Strajkujące osoby otrzymały zatem od 70 zł (stawka za 1 dzień, 1 osoba) do 1 470 zł (3 tygodnie, 16 osób) wsparcia - co mniej więcej wyrównuje poniesione przez nie straty finansowe. Bardzo za tę możliwość wszystkim Wam dziękujemy! Decyzją Komisji Krajowej część kwoty z tej zbiórki, 2 tys. zł, (jak również wpłaty otrzymane z zagranicy bezpośrednio na konto IP) zdecydowaliśmy się zatrzymać na wrzesień. Jeśli z jakichś przyczyn nie dojdzie do wznowienia strajku, podejmiemy demokratycznie decyzję, w jaki sposób rozdysponować tę kwotę z funduszu strajkowego. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty - osobom indywidualnym i organizacjom. Dla strajkujących są one nie tylko konkretnym wsparciem, ale też ważnym sygnałem, że ta forma protestu ma poparcie społeczne. Dziękujemy też za wszystkie komentarze, pozostawione na stronie zrzutki, dotarły do strajkujących! SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ! Więcej informacji na temat rozliczenia w linku: http://ozzip.pl/teksty/informacje/pilne-akcje/item/2491-rozliczenie-zbiorki-pieniedzy-na-strajk-edukacyjny
  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast z Inicjatywy Pracowniczej. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Na fundusz strajkowy dla nauczycielek i nauczycieli z mniejszych miast!

Każdego dnia nauczycielki i nauczyciele z Inicjatywy Pracowniczej decydują się solidarnie kontynuować strajk. A to nie jest łatwa decyzja.

Przy tak niskich zarobkach, każdy dzień strajku oznacza jeszcze większe nadwyrężenie domowego budżetu [1]. Ale są i inne zmartwienia.

Tam, gdzie mogą liczyć na poparcie rodziców, jest im łatwiej. Niestety, w mniejszych miastach, w których działają nasze komisje związkowe, trudniej o zorganizowane zajęcia dla dzieci na czas protestu [2]. Cierpliwość rodziców czasem zawodzi i sypią się gromy na nauczycielki.

A przecież w tej walce nie chodzi tylko o pieniądze, które im się słusznie należą. Dobrze opłacony nauczyciel, ma więcej czasu i energii, by poświęcić je swoim uczniom. Wyjaśniać im, jak rozwiązać pracę domową, ale też jak sobie poradzić z konfliktami w klasie, czy domowymi kłopotami.

Dlatego chcemy wesprzeć strajkujące nauczycielki, pokazując, że mają nasze poparcie płynące z całej Polski. Chcemy też — chociaż częściowo — uhonorować ich wysiłek, przekazując im pieniądze z funduszu strajkowego [3].

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z Inicjatywy Pracowniczej. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

Dziękujemy!

Solidarność naszą bronią!

[1] Za czas strajku nauczycielki i nauczyciele najpewniej nie otrzymają pełnego wynagrodzenia, a nawet jest ryzyko, że nie otrzymają go wcale.

[2] Przeczytaj artykuł o tym, jak strajkują nauczycielki z Inicjatywy Pracowniczej na naszej stronie.

[3] Każdy związek zawodowy zapewnia zapomogi tylko swoim członkom. Dlatego osoby strajkujące z Inicjatywy Pracowniczej nie mogą skorzystać z funduszu np. ZNP. Nie mogą też liczyć na wsparcie ze społecznej zbiórki "Wspieram Nauczycieli", która jest przeznaczona tylko dla osób niezrzeszonych.

English below:

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 286

preloader

Comments 42

 
2500 char
 • PS
  Przychodnia Skłot

  Murem za nauczyciel(k)ami!

  1 000 zł
 •  
  Anonymous user

  Redystrybucja redystrybucji - część 500+ wraca tam, gdzie zawsze być powinna

  150 zł
 •  
  Anonymous user

  Joyeux 1er Mai!

  1 000 zł
 • OT
  Ola Tkaczyk

  Bądźcie silni! Dziękuję Wam!

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Solidarność naszą bronią

  hidden