id: uccyrn

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

Fundusz strajkowy dla nauczycielek z małych miejscowości

29 457 zł (≈ 6 308 €)
of 10 000 zł (≈ 2 141 €)
294%
ended 31.05.2019
286 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates3

 • DZIĘKUJEMY BARDZO WSZYSTKIM OSOBOM ZA WSPARCIE DLA STRAJKUJĄCYCH Z INICJATYWY PRACOWNICZEJ. Poniżej przedstawiamy rozliczenie waszego wsparcia : Na podstawie deklaracji od komisji zostało łącznie zgłoszonych do wypłaty 26 osób, które łącznie strajkowały przez 391 dni. Zapomogi wyþłacicliśmy zgodnie z długością prowadzonego przez nie strajku. Strajkujące osoby otrzymały zatem od 70 zł (stawka za 1 dzień, 1 osoba) do 1 470 zł (3 tygodnie, 16 osób) wsparcia - co mniej więcej wyrównuje poniesione przez nie straty finansowe. Bardzo za tę możliwość wszystkim Wam dziękujemy! Decyzją Komisji Krajowej część kwoty z tej zbiórki, 2 tys. zł, (jak również wpłaty otrzymane z zagranicy bezpośrednio na konto IP) zdecydowaliśmy się zatrzymać na wrzesień. Jeśli z jakichś przyczyn nie dojdzie do wznowienia strajku, podejmiemy demokratycznie decyzję, w jaki sposób rozdysponować tę kwotę z funduszu strajkowego. Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty - osobom indywidualnym i organizacjom. Dla strajkujących są one nie tylko konkretnym wsparciem, ale też ważnym sygnałem, że ta forma protestu ma poparcie społeczne. Dziękujemy też za wszystkie komentarze, pozostawione na stronie zrzutki, dotarły do strajkujących! SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ! Więcej informacji na temat rozliczenia w linku: http://ozzip.pl/teksty/informacje/pilne-akcje/item/2491-rozliczenie-zbiorki-pieniedzy-na-strajk-edukacyjny
  Read more
 • || English || Strike fund for teachers from small towns and villages Inicjatywa Pracownicza (IP, Workers’ Initative Union) has started fundraising for the strike fund to support its members on strike who are teachers from smaller towns. Your donation will help them to continue the fight, despite the lack of support from local authorities and some parents. Every day IP members decide to continue the strike. And this is not an easy decision. With such low wages, every strike day is a burden for their family budget. They will not receive the full wage for the strike period. There are also other worries. If strikers can count on the support of parents then it is a lot easier. Unfortunately, in smaller towns it is more difficult to find organized activities for children during the strike. Parents’ sometimes lose their patience and blame the teachers. We want to support the teachers, help them to keep fighting and honour their efforts by supporting them financially. Each trade union provides a strike fund only to its members. The fund coordinated by ZNP “Wspieram nauczycieli” (“I support teachers”) which has become very successful is intended only for non-unionized teachers. Thank you! Solidarity is our weapon!
  Read more
 • Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze koleżanki i kolegów. Zbieramy dalej, bo każdego dnia dołączają do nas kolejne szkoły. A oto kilka słów od naszej koleżanki z komisji związkowej: "Zbliżają się Święta Wielkanocne, które akurat dla nas - nauczycieli w tym roku zapowiadają się na nerwowe i smutne. Z każdej strony obrzuca się nas stekami wyzwisk, a fala hejtu, jaka nas dotyka każdego dnia, jest trudna do zniesienia. W małych miasteczkach i wsiach nie widać poparcia, ale jest szczera wściekłość i nienawiść. Dlatego ta inicjatywa zbierania pieniędzy na fundusz strajkowy i szeroki oddźwięk, jaki znalazła, są dla nas jak światło pośród zapadających ciemności. Dodajecie nam otuchy i nadziei! I kolejny raz okazuje się, że zwykła ludzka solidarność i empatia mają ocalającą moc! Jesteśmy szczerze wdzięczni! Wzrusza mnie, że ludzie, którzy często sami mają problemy i są w trudnej sytuacji, chcą nam pomóc. Czuję się zażenowana, że kolejne rządy, postawiły mnie w sytuacji, że z moim wykształceniem i doświadczeniem, zamiast pomagać innym, pracować, radzić i uczyć, sama oczekuję pomocy i wsparcia. Dziękuję w swoim imieniu i wszystkich nauczycieli i nauczycielek! Życzę Wam wszystkim radosnych świąt, pozdrawiam i jeszcze raz DZIĘKUJĘ!"
  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Wpłać teraz na fundusz strajkowy, aby wesprzeć strajkujące nauczycielki i nauczycieli z mniejszych miast. Twoja wpłata pomoże im wytrwać w walce, mimo braku poparcia lokalnych władz i części rodziców.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 286

preloader

Comments 42

 
2500 chars
 • PS
  Przychodnia Skłot

  Murem za nauczyciel(k)ami!

  1 000 zł
 •  
  Anonymous user

  Redystrybucja redystrybucji - część 500+ wraca tam, gdzie zawsze być powinna

  150 zł
 •  
  Anonymous user

  Joyeux 1er Mai!

  1 000 zł
 • OT
  Ola Tkaczyk

  Bądźcie silni! Dziękuję Wam!

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Solidarność naszą bronią

  hidden

Our users created

879 959 whip-rounds

and collected

810 108 721 zł

What are you collecting for today?