id: udpuaj

Z folklorem przez świat!

Z folklorem przez świat!

Our users created 1 178 956 fundraisers and raised 1 232 613 349 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witajcie!

Chcemy się Wam przedstawić. Nazywamy się Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy i pochodzimy z Raciborza w województwie śląskim.

W tym roku artystycznym będziemy świętowali 66 rocznicę działalności.

Jesteśmy bardzo ambitnym zespołem, który chce się rozwijać i zwiedzać świat. Mimo dłuuuugiej historii, tak naprawdę od ostatnich 4 lat odradzamy się na nowo. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że nasza folklorystyczna rodzina liczy aż 120 osób w wieku od 2,5 do 75 lat w podziale na 7 grup oraz młodzieżową kapelę ludową! Dobrze nam idzie powstawanie z popiołów, prawda? ;)


Od zawsze uczestniczymy w wielu wydarzeniach mających miejsce w naszym mieście, regionie oraz kraju. Nie jesteśmy zamknięci na nowe doświadczenia, dlatego z wielką przyjemnością bierzemy udział również w koncertach i festiwalach poza granicami Polski. Kochamy to, co robimy- taniec, śpiew i kultywowanie tradycji rodzimego Śląska, oraz poznawanie obyczajów z innych obszarów Polski.

W naszym repertuarze znajdziecie wiele: od bogatego folkloru muzyczno-tanecznego obszaru Górnego śląska, Śląska cieszyńskiego i Beskidu śląskiego, przez tańce górali żywieckich, barwne zabawy opoczyńskie i łowickie, lubuskie, dolnośląskie i przeworskie. Nie zapominamy też o tańcach narodowych- polonezie, krakowiaku i kujawiaku z oberkiem.


Jesteśmy grupą ludzi, którzy się przyjaźnią i cenią czas spędzany razem nie tylko na sali tanecznej, ale również poza nią. Z ogromną chęcią wychodzimy razem na pizze i do kina, a także z przyjemnością uczymy się nowych rzeczy poprzez wyjazdy na warsztaty taneczne. Największą radością jest dla nas reprezentowanie naszego miasta Raciborza oraz Polski podczas międzynarodowych festiwali folklorystycznych.


Jak możecie się domyślać, aby zostać częścią naszej ludowej rodziny wystarczy mieć chęci i zapał. I choć wszystkim nigdy go nie brakuje, często stajemy przed dylematem- wyjeżdżać czy nie wyjeżdżać... Tancerze każdy wyjazd finansują samodzielnie. I to tutaj czasem pojawiają się schody. Bardzo nam zależy, aby każdy z nas mógł doświadczyć tej niesamowitej festiwalowej atmosfery, przeżyć kolejną przygodę życia, poznać kulturę innego kraju, zawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Doświadczyć tego,czego nie doświadczymy podczas innego wyjazdu.


Celem naszym jest uzbieranie pieniędzy, który umożliwi nam wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Europeade" na Litwie, który odbędzie się w terminie 5-9 sierpnia 2020 roku. Zależy nam na tym,aby z całą grupą młodzieżową i dziecięcą promować Polskę w kolejnym zakątku świata.


Gorąco wierzymy w to, że nie pozostaniecie obojętni na naszą cichą prośbę i pomożecie spełnić nasze na pozór małe, a jednak duże marzenie!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 30

HE
Henryk
100 zł
DW
Dawid
100 zł
AW
Marcin K
95 zł
AW
Sylwia
75 zł
 
Hidden data
60 zł
MA
Mateusz
50 zł
BI
Bianka
50 zł
OL
Oliwka
50 zł
 
Hidden data
37 zł
RM
Roman Marzol
30 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters