id: uyenkb

"Wakacje dla bohatera" - przywróćmy im młodzieńcze wspomnienia

"Wakacje dla bohatera" - przywróćmy im młodzieńcze wspomnienia

Our users created 1 168 823 fundraisers and raised 1 217 253 413 zł

What will you fundraise for today?

Description

Rozpoczęło się lato. Część z Was pojedzie cieszyć się nim nad polskim morzem inni w góry lub nad piękne mazurskie jeziora. Włochy, Grecja a może hiszpańskie wyspy w tym roku? Wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi będziecie budować piękne wspomnienia, do których wraca się z uśmiechem na twarzy. Będziecie przywoływać te radosne dni, czasu beztroski, miłości, zabawy. Brzmi pięknie, prawda?

Upalne sierpniowe dni, 16 letni Zbyszek słyszy syreny. „To dziś, dziś wyzwoliny się z rąk niemieckich okupantów. Tyle lat zniewolenia, cierpienia, śmierci. Dziś chwycimy za broń, będziemy wolni. Powstaniemy, zwyciężymy!”- myśli.

Czy to powinny być wakacyjne wspomnienia? Ten chłopiec zamiast broni powinien trzymać w ręku dłoń dziewczyny, z którą spaceruje nad Wisłą... a może to dziś wyzna jej miłość? Czy powinien tracić kolegów, z którymi dzielił ławkę w szkole i grał w piłkę? Widzieć krew upływającą ze śmiertelnej rany chłopaka, który zmienił go na warcie?

Sarenka, piękna dziewczyna o wielkich, ciemnych oczach. Czy nie powinna stroić się w najpiękniejsze sukienki? A może założy tę niebieską w kwiaty, którą tak bardzo lubi i będzie się bawić na potańcówce, aż zabraknie jej tchu? W jej wspomnieniach nie powinno być sowieckich łagrów, ciężkiej ponad siły pracy niszczącej jej młode ciało. Nie powinna czuć tęsknoty, która przebijała jej serce tysiącami sztyletów. Powinna cieszyć się beztroskim życiem.

A może na dancingu byłby też Józek, a tam dziewczyna, która uśmiechała się do niego w piekarni. Może poprosiłby ją dzisiaj do tańca, a może udałoby się mu skraść buziaka… Zamiast tego skradziono mu najpiękniejsze lata życia. Musi chować się w lesie, walczyć z ciągłymi obławami... Tracić przyjaciół, z którymi wspólnie toczył niejeden bój, musi cierpieć w ubeckich katowniach...

I Ferie dla Bohatera

I Ferie dla Bohatera

Nie możemy cofnąć czasu ani zmienić biegu historii. Nie możemy zabrać bólu, który męczył ciało i męczy duszę... Choć młodość przeminęła, na twarzy pojawiły się zmarszczki, bolą kości i stawy, to jednak wierzymy, że w ich oczach może pojawić się blask radości, a uśmiech być tak promienny jak sprzed lat. Możemy budować nowe, piękne wspomnienia i przeżycia. Dobro, niech przezwycięży zło. Szczęście niech przezwycięży smutek.

Chcemy dać kolejną szansę, na wspaniale spędzony czas naszym Bohaterom, którzy to, co najpiękniejsze i najcenniejsze oddali Polsce. Chcemy by przy dźwiękach przedwojennej muzyki odżyła w nich młodość, którą im zabrano. By karmili swoją duszę zapierającymi dech w piersiach koncertami przygotowanymi specjalnie dla nich. By pochłaniali promienie nadmorskiego słońca, by kołysał ich szum fal, krzyk mew, delikatna bryza.

70 kombatantów ma szansę na wyjazd do Międzyzdrojów. Prosimy Was o pomoc w zrealizowaniu tego projektu. W tym roku mija 100 rocznica odzyskania niepodległości. Wiele razy próbowano nam ją zabrać, ale Ci młodzi niegdyś ludzie nie chcieli pozwolić by zabrano ją ponownie. Często płacąc za to najwyższą cenę.

Celem zbiórki jest zebranie 20 tys. zł na opłacenie pobytu w nadmorskiej miejscowości dla 20 kombatantów. Część pieniędzy udało się zebrać dzięki sponsorom i bazarkowi (LINK), na który zapraszamy i zachęcamy do licytacji. Dzień pobytu bohatera w ośrodku wypoczynkowym to koszt ok. 100 zł. Na wartość kwoty są wliczone:

- opłaty za pokój

- zabiegi lekarskie

- wycieczki do muzeów

- rozrywki (bankiet, ognisko, seans filmowy)

- spotkania przy kawie i herbacie

- koncerty muzyczne i wiele innych.

Zróbmy coś dla nich w hołdzie za odebraną młodość, którą powinni się cieszyć, a którą przerwała wojna. Bo nie było letnich strojów, a mundury...

I Wakacje dla Bohatera - obejrzyj

WALCZYLI ZA NAS, ZAWALCZMY DLA NICH!

Zrzutka stworzona przez Paczka dla Bohatera

Chcesz być na bieżąco informowany o naszych działaniach? Zachęcamy do obserwowania wydarzenia (LINK) oraz naszego profilu na

Facebook

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 166

preloader

Comments 22

 
2500 characters