id: v4zs2t

Życiowe katharsis - Tranzycja

Życiowe katharsis - Tranzycja

Our users created 1 166 456 fundraisers and raised 1 213 011 897 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jestem Ember. Mam 19 lat i funkcjonuję jako osoba otwarcie trans-kobieca od 2 lat. Niemal od początku tej przygody staram się zacząć medyczną i prawną tranzycję, jednakże największą przeszkodą są oczywiście koszty.


Starałam się zacząć u doktora Depko na NFZ, jednakże w ciągu roku zdarzyły się jedynie dwa spotkania z nim, a gdy zaczęła się pandemia, zderzyłam się z kompletną ciszą. Spróbowałam więc prywatnie, u doktora Dulko. Niestety suma potrzebnych badań i wizyt u lekarzy przebijała budżet państwowy małego kraju, więc to też odpadło. Pozostałam więc na wiele miesięcy z pustymi rękami i stale rosnącą dysforią. Chcę jednak już z tym skończyć.


Zależnie od seksuologa, ilość oraz koszt badań i spotkań ze specjalistami może się różnić astronomicznie. Niektórym rozpoczęcie tranzycji medycznej zajmie mniej niż 2 tysiące złotych, innym do 12 tysięcy, nie mówiąc nawet o prawnej. Ustawiłam więc mój cel blisko średniej (jak już dostanę konkretną rozpiskę kosztów od seksuologa to zaktualizuję cel bliżej przewidywanej sumy), poniżej są wypisane wszystkie koszty jakich mogę się spodziewać:


Wizyty u seksuologa - ~250zł za spotkanie, minimum 3 wizyty łącznie.

Kariotyp (płeć chromosomowa) - ~300zł, zależnie od miejsca

Badania krwi - można zrobić na NFZ

Badania psychologiczne - największa trudność. Mogą kosztować od 200zł do 2000zł, wymagany będzie długi test, rozciągnięty po kilku spotkaniach

Spotkania z endokrynologiem - 200zł-250zł za wizytę, plus ~300zł za badania hormonów

Konsultacja z psychiatrą - można zrobić na NFZ, jedno spotkanie


Możliwe, że również będą wymagane USG jamy brzusznej, badania urologiczne, czy nawet dna oka, jak było wspomniane, wszystko zależy od seksuologa i osoby. Same hormony zazwyczaj kosztują 30zł-35zł za paczkę, która starczy na 2 miesiące. Jeśli zostanie jakakolwiek reszta z tej zrzutki po wykonaniu wszystkich wymaganych kroków, będzie ona przeznaczona na zrobienie zapasu hormonów.


Z góry bardzo bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą pomóc, każda złotówka się liczy i niezwykle dużo dla mnie znaczy. Proszę również cieplutko o udostępnianie zrzutki gdzie możecie, zdaję sobie sprawę z tego, że większość osób nie będzie mogła, lub chciała dużo wpłacić, więc jeśli zamiast tego dużo osób użyczy chociażby symboliczne 5zł, to wciąż będę dużo bliżej osiągnięcia celu!


*UPDATE LOG*

-Mam już umówione spotkanie z seksuolożką! Jest to Paulina Wnukiewicz, wizyta odbędzie się 16 czerwca i będzie kosztować 150zł. Let's gooo!!

-Dostałam skierowanie do poradni genetycznej!!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 58

 
Hidden data
500 zł
EK
Ewa Kalinowska
150 zł
MP
Lorem
100 zł
 
Hidden data
100 zł
MM
Magdalena Malisz
100 zł
EP
Ernest Płatos
100 zł
JU
Julia
100 zł
 
Hidden data
90 zł
 
Hidden data
70 zł
PD
Margarita Armastus
69 zł
See more

Comments 8

 
2500 characters