id: v638pb

SzlachetnoPaczkowy BONUS

SzlachetnoPaczkowy BONUS

Our users created 1 188 840 fundraisers and raised 1 252 241 828 zł

What will you fundraise for today?

Description

W tym roku wielkie poszukiwania rodziny paczkowej, której można pomóc, ziściły się w osobie Pana Tomasza.


Pan Tomasz ma 53 lata. Zawodowy kelner po kilku latach pracy stał się zawodowym spawaczem. Przyjmując różne zlecenia, zwiedzał świat. Praca dorywcza nie zawsze była dostępna, kiedyś sytuacja życiowa sprawiła, że trafił do noclegowni.

Jednak nigdy się nie poddał i udało mu się wyjść na prostą. Niestety los sprawił, że pojawiły się u niego problemy ze zdrowiem, praca zaczęła być niedoścignionym marzeniem.

U Pana Tomasza rozpoznano rdzeniowy zanik mięśni - chorobę nerwowo-mięśniową, która polega na osłabieniu mięśni i ich stopniowym zanikaniu. Proces spowodowany jest przez obumieranie neuronów ruchowych, które odpowiadają za pracę mięśni (przekazują impulsy z mózgu do mięśni). Znajdują się one w przednich rogach rdzenia kręgowego.

Pan Tomasz choruje od 11 lat. Korzysta ze specjalistycznego łóżka, ale pomimo rehabilitacji ma problem z pionizacją przy balkoniku. Jest zależny od opiekunki, która przychodzi kilka razy dziennie. Codziennym towarzyszem mężczyzny jest kot.

Pan Tomasz utrzymuje się z zasiłków z MOPS-u .Całkowity przychód to 1398 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania w kwocie 851 zł, miesięczny dochód to 547 zł.


Pan Tomasz mówi, że musi walczyć, bo inni mają jeszcze gorzej. Jest wdzięczny za czas, gdy był zdrowy. Mógł korzystać z życia, czy zwiedzić trochę świata. Kiedyś był prawdziwą złotą rączką i potrafił wszystko sam naprawić. Boli go, że jest uzależniony od pomocy innych osób, dlatego walczy, by choć w części stać się niezależnym. Szuka nowych rozwiązań, które ułatwiłyby mu życie.


Największym marzeniem jest samodzielna kąpiel pod prysznicem. I właściwie ta zbiórka pojawiła się głównie z tego powodu.

Wszelkie jego potrzeby staramy się zaspokoić w gronie znajomych - każdy stara się dołożyć swoją cegiełkę i wykreślać rzeczy z listy potrzeb.

Wśród nich potrzebą wspomnianą przez Pana Tomka jest podnośnik sanitarno-kąpielowy - urządzenie medyczne pozwalające na przeniesienie pacjenta z łóżka na wózek czy też do łazienki - właśnie w celu umożliwienia upragnionej kąpieli.

Urządzenie kosztuje 3-3,5 tysiąca złotych.

Możliwe jest dofinansowanie PFRON w ramach wnioskowania do MOPSu. Gdyby Pan Tomasz miał szczęście otrzymać takie dofinansowanie, musi pokryć wkład własny w wysokości ok. 450 zł.


Jeśli ktoś z Was może dołączyć do darczyńców dla Pana Tomasza i dołożyć swoje złotówki do tego celu to bardzo prosimy.


Czasy są jakie są, każdemu jest trudno, wierzę jednak, że mimo tego dołożenie 10, 20 czy 30 zł nie zrujnuje znacznie komuś budżetu, a uszczęśliwi kogoś, kto w tych samych czasach żyje z bardzo poważną diagnozą.


Pan Tomasz i jego super przyjaciel kot będą wdzięczni.


Poniżej lista wszystkich potrzeb Pana Tomasza, której staramy się sprostać.


Kto może złotówkowo to pomoże, kto się chce podzielić zapasami tez zapraszam do kontaktu!
 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Żywność trwała

Żywność pochłania sporą ilość środków pieniężnych. Zakup takiej, o długim terminie przydatności, zapewni panu Tomaszowi spokój i komfort. Sukcesywne odkładanie pieniędzy, w przyszłości pozwoli mężczyźnie zakupić podnośnik sanitarny.

2. Stolik przyłóżkowy na kółkach

Jest to udogodnienie dla codziennych czynności. Dla pana Tomasza przyda się przy spożywaniu posiłków czy pisaniu. Niestety ze względu na wysokie koszty leczenia, nie może pozwolić sobie na samodzielny zakup.

3. Środki czystości

Czystość i porządek jest bardzo ważna dla mężczyzny. Zaoszczędzone pieniądze w ten sposób pozwolą na zakup leków.Żywność trwała: Herbata; Kawa; Ryż; Makaron; Cukier; Dżem; Konserwy mięsne; Konserwy rybne; Gotowe sosy i obiady w słoiku.

Żwirek benitowy i karma sucha dla kota (na wrażliwy żołądek)


Środki czystości: Mydło / żel myjący; Szampon; Pasta do zębów; Płyn do płukania; Proszek do prania; Płyn do mycia naczyń; Płyny czyszczące; Nawilżane chusteczki, chusteczki do higieny intymnej, papier toaletowy;

Specjalne wymagania:

Żel myjący 3w1, bo jest bardziej wygodny w użyciu.


Odzież

Bielizna (Całoroczne) Rozmiar: XXL, bokserki, rozmiar 3XL

Bluza (Całoroczne) Rozmiar: XXL, dresowa, zapinana na zamek, bez kaptura


Wyposażenie mieszkania:

Poduszka; Pościel (poszwy, prześcieradło); Ręczniki

Specjalne wymagania: pościel 140x200/70x80, poduszka 70x80, ręcznik kąpielowy 70x140


Inne potrzeby materialne

Stolik przyłóżkowy

Podnośnik sanitarny

Przedmioty te pomogłyby choć w części pomóc panu Tomaszowi uzyskać niezależność.


 Szczególne upominki: Tomasz: Poduszka żelowa, ortopedyczna.


Szlachetna Paczka Edycja 2022

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 5

IJ
Iza J
100 zł
Magdalena
10 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
20 zł
SO
Sonia
10 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!