id: ve8u9x

Stop Bzdurom - fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy

Stop Bzdurom - fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy

ended 13.07.2020
208 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Description

Nowa zrzutka zawsze na: stopbzdurom.pl/zrzutkaJesteśmy Stop Bzdurom - jesteśmy radykalnym, queerowym i feministycznym kolektywem. Działamy na rzecz LGBTQ+ mądrego, wyedukowanego, asertywnego, dzielnego i przede wszystkim sprawczego. Wszystko co tu zrobiłyśmy wynika z wkurzenia na okrutne, szkodliwe i nieprzemyślane działania fanatyków.

Więcej dowiesz się na naszym fejsie, oglądając filmy na naszym YouTube albo czytając tę zrzutkę do końca.

vc850738ff392e6e.png

OSTATNIE WYDARZENIA:

Rankiem 14 lipca do mieszkania, w którym gościnnie przebywała Margot, wkroczyła policja w cywilu. Wpierw groziła wywarzeniem drzwi, a po otwarciu nie podała powodu najścia i nie pozwoliła spisać swoich dnych. Następnie policjanci brutalnie wyciągnęli ją z mieszkania i w piżdżamie (bez butów, skarpet i bluzy) zawlekli do nieoznakowanego pojazdu mówiąc, grożąc jej pobiciem i śmiercią i wyzywając od ped*łów i frajerów. Dopiero po interwencji niezliczonych ilości osób i NGOSów prokuratura ujawniła, że Margot otrzymała zarzuty w związku ze zniszczneniem homofobicznej furgonetki. Aktywistka została zatrzymana na noc na dołku, a następnego dnia wypuszczona na wolność przez Sąd, bez aresztu.


vdd70490db1884a2.png

NASZA HISTORIA

Początek naszej grupy to wiosna 2019. Zatrzymałyśmy się pod namiotami Fundacji Pro (bliscy znajomi Ordo Iuris), która szczuje na społeczność LGBTQ+, zrównuje ją z pedofilią, walczy o penalizację aborcji i zakaz edukacji seksualnej. Totalny odlot - nie mogłyśmy się na to zgodzić.


Zorganizowałyśmy serię tanecznych protestów w odpowiedzi na homofobiczne namioty w Warszawskim centrum. Razem z przyjaciółkami, znajomymi, i nowo poznanymi osobami tańczyłyśmy do najbardziej queerowych kawałków. Muzyką i okrzykami zagłuszałyśmy szkodliwe komunikaty Fundacji Pro. Pokazywałyśmy, że nie ma miejsca na homofobię i nienawiść. Pokazywałyśmy, że jesteśmy - i że jak już przyjdziemy, to z zabawą i kolorami.


Tłumaczyłyśmy, że homoseksualizm to nie pedofilia, że edukacja seksualna jest OK. Przeprowadziłyśmy ogrom rozmów wyjaśniających korzyści z edukacji seksualnej w walce z molestowaniem i gwałtami na małoletnich. Założyłyśmy stronę internetową wyjaśniającą kłamstwa i manipulacje Fundacji Pro, chodziłyśmy z ulotkami i wyjasniałyśmy manipulacje na miejscu.


Ostatni protest tego typu, przeciwko homofobicznym wypowiedziom Andrzeja Dudy i polityków nazywał się Prowokacja ideologii LGBT i zrobiłyśmy go razem z kolektywem QueerTour - był ogromny!


Podczas naszych działań wielokrotnie spotykałyśmy się z policyjną przemocą - już pierwszego dnia jedna z nas została brutalnie rzucona na ziemię przez policję, obezwładniona, skuta i przewieziona na komendę. Jej sprawą zajęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prokuratura nie lubi się z nami za bardzo, bo ignoruje wszystkie skragi na policyjną przemoc, za to chętnie by nas doje**ła.


Wlepy:

ia7db5673d9b3e46.png

Wielokrotnie wspierałyśmy queerowe dzieciaki wlepami - totalnie za darmo. Mamy za sobą wsparcie niemal 2 tysięcy miejsc w polsce i dystrybucję 50 tysięcy wlep! Zobaczycie je, mamy nadzieję, wszędzie.

Dotychczas wypuściłyśmy ok. 30 autorskich wzorów - ale wiele najlepszych projektów dopiero czeka na publikację.


Jakie mamy plany?

Jako kolektyw chcemy poruszyć tematy zinternalizowanej homofobii i transfobii ze społecznością LGBTQ+. Mamy ambicję wygrać z częścią problemów, które zżera naszą społeczność (bierność, ukrywanie się, strach, osamotnienie). Wiemy w jakich smutnych realiach działamy i właśnie to napędza nas do działania. Ani dnia w szafie dłużej. Walczymy z pasywnym dyskursem w ramach naszej społeczności.


Na co jest ta zrzutka?

Za pracę nikt nam nie płaci, w działanie inwestowałyśmy własne środki, a nad raportami, badaniami i bzdurnymi ustawami spędzamy nasz własny, bezpłatny czas. Bawiłyśmy się przy tym świtnie, ale by utrzymać poziom potrzebne nam wsparcie. Same nie damy rady.


 1. Potrzebny nam hajs na opłacenie prawników, którzy pomagają w sądzie w sprawie Margot - to pilna sprawa.
 2. Złożyłyśmy skargę na działania policji - możesz nas wesprzeć finansowo, by sprawą zajęli sie odpowiednio prawnicy.
 3. W związku z działaniami Fundacji Pro i ich samochodami postanowiłyśmy zrobić kontrę - wypuścić po Warszawie i miastach własne auto, które dla odmiany, nie będzie obrażać osób LGBTQ.
 4. Zamierzamy zrobić jeden z największych dodruków wlep w historii grup LGBTQ, wysłać je do tysięcy osób w całej Polsce, a ew zysk z akcji przeznaczyć na inne grupy aktyiwstyczne - to plan na najbliższe miesiące.
 5. Czasem przydałby się dodatkowy grosz na druk ulotek, farby, banery plakaty, utrzymanie strony i rozszerzenie działań na inne miasta (bilety, noclegi i wyżywienie).


Tutaj prosimy o pomoc. Żeby móc działać, musimy mieć czym działać - niestety, krzyki czasem nie wystarczają.


Zdjęcia:

LAPP FOTO, AP.ART, Kubis, JohnBoB&SophieArt oraz Spacerowiczka (i reszta ekip foto) jesteście wspaniałymi osobami.


[Oczywiście, nie zachęcamy i nie namawiamy do łamania prawa.]

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 208

no donations yet, be first to donate!

Amount and user data was hidden by organizer

Comments 19

 
2500 chars
 •  
  Anonymous user

  Dorzucam się po całym dniu słuchaniu świństw z busa antyLGBT.
  Dzięki za to co robicie, wierzę że razem uda nam się zmienić ten kraj na lepsze

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Za PRLu też tak walczono o prawa obywatelskie, dziś ci wandale są narodowymi bohaterami. Od kilku lat cała machina państwowa szkaluje obywateli odbierając im godność, a zawłaszczone instytucje państwa są sparaliżowane. Nie ma łatwo, ale walczyć o godność trzeba, też tu żyjemy i mamy do tego pełne prawo.

  hidden
 • IS
  Igor Sekuła

  Widziałem waszą ostatnią akcje przy skłocie, jesteście super!!!

  hidden
 • VP
  Vogule Poland

  Jesteście super!

  hidden
 •  
  Anonymous user

  DAMY RADĘ

  hidden
 • See more

Rewards

Donate 15 zł and more
Kupimy SOBIE od ciebie przyrządy plastyczne (np flamastry albo farbki)

Wykorzystamy ją w dobrym celu albo przekażemy osobom ze społeczności LGBTQ+.

expand

chosen 53 times

Choose
Donate 30 zł and more
Dodruk wlep

Dzikiej ilośc - nie uwierzyłabyś jakiej. Wlepy przeznaczymy na dystrybucję wśród potrzebujących dzieci z biednych polskich rodzin.

expand

chosen 29 times

Choose
Donate 100 zł and more
Odłożymy na tranzycję

Osób z naszej grupy ofc.

expand

chosen 12 times

Choose

Our users created

777 070 whip-rounds

and collected

578 594 837 zł

What are you collecting for today?