id: w22gkv

Mateusz Katana "Tusiek" wraca do formy

Mateusz Katana "Tusiek" wraca do formy

The organizer verified the description with proper documents.
94 466 zł  (≈ 20 014 €)
of 115 000 zł (≈ 24 364 €)
82%
82 days
left
1029
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Our users created 934 493 whip-rounds and collected 922 468 012 zł

What are you collecting for today?

Description

Mati uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach - w strefie freeraide’owej Chopok na Słowacji zabrała go lawina.


Dzięki plecakowi lawinowemu i przyjacielowi udało się go uratować z lawiniska i helikopterem przetransportować bezpośrednio na oddział intensywnej terapii szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Na miejscu zdiagnozowano u niego ponad 20 złamań, w tym liczne złamania kręgosłupa, miednicy, żeber i łopatki. Dodatkowo ma zapadnięte płuco i uszkodzoną śledzionę.


Na szczęście rdzeń kręgowy nie uległ przerwaniu i Mati ma czucie w rękach i nogach. Aktualnie jest po dwóch, kluczowych dla jego zdrowia operacjach: korpektomii szyjnej (implant trzonu kręgosłupa szyjnego) i zespoleniu pogruchotanej miednicy. Po 10 dniach został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział traumatologii, gdzie czeka go kolejna operacja kręgosłupa - odcinka piersiowego.


Kiedy będzie to możliwe, czeka go transport do polskiego szpitala, w celu dalszego leczenia.


Mati jest wspaniałym Mężem i Ojcem dwójki dzieci - czteroletniej Kali i rocznego Benka, z którymi uwielbia spędzać aktywnie wolny czas😊

Od dziecka każdą wolną chwilę spędzał w górach, szkoląc, prowadząc treningi i jeżdżąc na nartach i rowerze. Pasję udało się połączyć z pracą zawodową, w której Mateusz zajmuje się budową górskich tras rowerowych. Niestety w najbliższym czasie nie będzie mógł spędzać z dzieciakami czasu w górach ,szkolić ani budować. Nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego tak ważna jest szybka i profesjonalna rehabilitacja.


Zbieramy środki na dalsze leczenie i rehabilitację Mateusza. Wiemy, że będzie to bardzo trudny i długi okres. Naszym celem jest postawienie Matiego na nogi i doprowadzenie go do sprawności sprzed wypadku. Tak, aby jak najszybciej wrócił do swojej rodziny, pracy i swoich pasji. Poza kosztami rehabilitacji będziemy też potrzebowali specjalistycznego sprzętu medycznego i leków.


Location

Bielsko-Biała, Poland

See on map
map pin
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 1029

 
Hidden data
hidden
JT
Janek
50 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
KY
Kondi YetiFan
1 000 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
ML
MagdaK
100 zł
DT
Dawid
50 zł
See more

Comments 20

 
2500 chars