id: w5tws3

Sprzęt dla pułku Kalinowskiego - zrzutka nr 4

Sprzęt dla pułku Kalinowskiego - zrzutka nr 4

Our users created 956 478 whip-rounds and collected 962 447 119 zł

What are you collecting for today?

Updates1

 • Dzień dobry,

  Mamy listę potrzeb od Pułku.

  W pierwszej kolejności kupujemy im ciężarówkę do holowania artylerii. Specjaliści Pułku szukają już takiej, jaka jest im potrzebna, mamy już dzięki Wam na to budżet i jak tylko znajdą, bierzemy.


  Co dalej? Na liście jest:

  • Cywilna elektronika, usprawniająca podsłuchiwanie rosyjskiej komunikacji
  • Radiostacje samochodowe
  • Laptopy
  • Systemy Starlink (większość już kupiona)
  • Zestawy narzędzi do polowego reperowania samochodów
  • Poduszki do nowych koszar
  • Napoje energetyczne
  • Żelki (brzmi śmiesznie, ale podobno żołnierze lubią je, a duża zawartość żelatyny pomaga utrzymać w dobrym stanie stawy, które nie mają lekko na froncie)
  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Pułk Kalinowskiego to białoruska jednostka wojskowa, która walczy po stronie Ukrainy w wojnie za naszą wschodnią granicą. Mamy kontakt ze sztabem tego oddziału, znamy ich konkretne potrzeby. Zbieramy na to, co pomoże im w działaniu i dostarczamy to bezpośrednio w ich ręce.


Byłem osobiście z dostawami już trzy razy. Udało się zawieźć ponad 20 dronów, które pomogły zbudować w pułku zdolności do prowadzenia zwiadu powietrznego. Te małe statki powietrzne współpracują zarówno z piechotą, jak i z artylerią, w tym na najtrudniejszych odcinkach frontu. Kupiliśmy razem także łącznie 10 laptopów, potrzebnych i do łączności i do analizy danych wizualnych, między innymi z dronów. Oprócz tego tablety, telefony satelitarne, trakkery GPS, generatory, powerbanki, kuchenki gazowe, ogrzewacze chemiczne, noże, latarki, zegarki, ubrania, torby, gogle ochronne, ubrania, obuwie i wiele więcej. W ramach zbiórek oddaliśmy także pułkowi jeden samochód dostawczy.


Wojna trwa dalej, w tej chwili posiadamy już nie tylko kontakt ze sztabem, ale coś więcej, wzajemne zaufanie. Dlatego dostarczamy dokładnie to, co jest potrzebne. Miałem okazję poznać część żołnierzy pułku i usłyszeć ich historie. Przyjdzie czas, by opowiedzieć je publicznie.


Następny wyjazd planowany jest na początek wiosny. W tej chwili zaczynam zbierać środki, ale dokładną listę potrzeb ustalimy za około dwa tygodnie, żeby była aktualna.


j0766csXWg4bWuO8.jpgPosiadamy w tej chwili duży samochód dostawczy i jesteśmy w stanie dostarczyć dużą "porcję" tego, co potrzebne.


Z góry dziękuję wszystkim uczestnikom zbiórek. Jak powiedział dowódca pułku Kalinowskiego - "wszyscy robimy jedno wielkie dzieło".

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 1480

 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
MM
Michał Michalec
100 zł
 
Hidden data
500 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
50 zł
PI
Piotr
70 zł
TD
Tomasz Dziechciarz
115 zł
See more

Comments 48

 
2500 chars