id: wgj984

Pięcioosobowa rodzina wierząca w psychoterapię i psychiatrię potrzebuje wsparcia w kontynuacji leczenia

Pięcioosobowa rodzina wierząca w psychoterapię i psychiatrię potrzebuje wsparcia w kontynuacji leczenia

Our users created 1 187 189 fundraisers and raised 1 248 277 742 zł

What will you fundraise for today?

Updates3

 • x90d3f307d34bcaf.jpegTo jest Welbox, tani generyczny zamiennik Wellbutrinu. Kosztuje 50 złotych zamiast 180 złotych, niestety w marcu nie można było kupić Welboxu, bo nie było nigdzie w hurtowniach. Prawdopodobnie w kwietniu znowu czeka nas kupno leku na miesiąc za 180 złotych, więc znów uśmiechamy się o parę złotych wsparcia :-)

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jak wiadomo, państwowa służba zdrowia jest obecnie w kłopocie, tym większym, że trwa epidemia.


Psychiatria, przede wszystkim dziecięca, jest w kryzysie od wielu lat. Psychiatra dziecięcy refundowany przez NFZ jest dostępny nawet w stolicy kraju dopiero za kilkanaście miesięcy.


Nastoletnie dziecko w kryzysie psychicznym nie może czekać. Pierwsza wizyta naszej córki kosztowała 280 zł, ale była dostępna - czekaliśmy na nią tylko dwa tygodnie. Koszt kolejnych wizyt to 200 zł za każdą, a w tym miesiącu czekają nas jeszcze dwie. Również w tym miesiącu, kosztem 200 zł obciążyła nas kontrolna wizyta syna (te, na szczęście, są raz na sześć tygodni).


Wiemy, że pójście z synem do psychiatry, a potem do psychoterapeuty bardzo mu pomogło i nie żałujemy ani złotówki wydanej przez te trzy lata, widzimy wielką różnicę na plus w stanie zdrowia dziecka i tak samo zamierzamy postąpić wobec córki, jeśli zajdzie taka potrzeba.


My, rodzice, również pozostajemy pod opieką psychiatrów i terapeutów. Niestety terapia na NFZ była dostępna tylko przez rok, na osobę, a to za krótko by naprawić wiele lat narastania rozmaitych, niezdiagnozowanych, niezawinionych schorzeń takich jak depresja, zaburzenia lękowe, fobia społeczna i ADHD.


Obecnie oboje jesteśmy w terapii, odbywającej się co tydzień, a to generuje potężny koszt – cztery sesje po 140 zł dla jeden osoby i cztery sesje po 153 zł dla drugiej osoby to stały, comiesięczny koszt 1172 zł (o ile nie trafi się miesiąc z pięcioma sesjami).


Bierzemy też leki, z których nie możemy zrezygnować, bo zagrażałoby to naszemu zdrowiu i życiu. Najdroższy z nich, nieposiadający zamiennika, kosztuje 180 zł miesięcznie.


Jeszcze rok temu byliśmy w stanie udźwignąć te dodatkowe obciążenia w naszym budżecie, ale obecnie, mimo że oboje pracujemy, coraz częściej stajemy przed wyborem, czy opóźnić opłatę czynszu, ratę kredytu, a może opłatę za prąd, czy zrezygnować z zakupów, czy prosić o pomoc rodzinę lub znajomych.


Wsparcie nas choćby w stałym miesięcznym koszcie dwóch psychoterapii i przypisanych im leków pozwoli nam na chwilę psychicznego wytchnienia i uregulowanie budżetu domowego.


Wszystkie pieniądze uzbierane tutaj zostaną wydane na wizyty u psychiatrów, psychoterapeutów oraz przepisane leki. Każda złotówka zebrana tutaj, to jedna złotówka mniej, którą musimy się martwić.


AKTUALIZACJA:


Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty, niesamowicie nam pomogliście.


Wrzuciliśmy wreszcie aktualizację – oto na co poszły pieniądze, które zebraliśmy. W załącznikach znajdziecie: zaświadczenia zapłaty za wizyty u psychoterapeuty, psychiatry. Skany skierowań wystawionych przez lekarzy. Zeskanowane paragony z apteki - tylko leki zapisywane przez lekarzy psychiatrów (na jednym jest też Isla na ból gardła, bo jedno z nas miało infekcję wirusową gardła). Są też skierowania od chirurga-ortopedy, na badania i rehabilitację.


Z uwagi na to, że na naprawę uszkodzonego kolana wydaliśmy dodatkowe 4000 zł (wizyta, badania, kolejna wizyta, rehabilitacja), postanowiliśmy przedłużyć zrzutkę i podnieść jej cel.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 92

CS
szsz
50 zł
JM
Jadzia
hidden
 
33 zł
SD
Sonia
20 zł
MH
Monika Helak
50 zł
AJ
Asia Szmek
AC
Zero nie myje dupy
21,37 zł
A.
Anna
10 zł
WK
Warol Kojtyła
21,37 zł
 
Hidden data
20 zł
See more

Comments 3

 
2500 characters