id: wr6mb4

Utrzymanie i rozwój Challenging Hope - Międzykulturowych Ośrodków Wsparcia

Utrzymanie i rozwój Challenging Hope - Międzykulturowych Ośrodków Wsparcia

Our users created 1 166 399 fundraisers and raised 1 212 938 379 zł

What will you fundraise for today?

Description

Od 01.03.2022 prowadzimy hostel interwencyjny dla osób uciekających przed wojną. Każdego dnia schronienie znajduje tu około 150 osób.

Oferujemy miejsce do spania, wsparcie psychologiczne i prawne, wyżywienie. Organizujemy relokacje do innych państw Europy, ze sprawdzonymi organizatorami.

Oferujemy stacjonarną i telefoniczną pomoc psychologiczną


24.02.2022 zmienił się nasz świat. Inwazja Rosji na zachodnią Ukrainę stała się faktem.

W Polsce jest ok. 4 miliony Ukraińców.

W ojczyźnie zostawili bliskich, domy, kawałek swojego życia i serca. Teraz się boją, i ze wszystkich sił będą próbować zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim.

Fundacja Wolno Nam, działająca na rzecz osób z doświadczeniem migracji, do tej pory mieliśmy głównie klientów z innych krajów. Teraz musimy przygotować się na pomoc psychologiczną, prawna i materialną dla osób, które już znajdują się tutaj i dla osób, dla których ten kierunek migracji stanie się koniecznością i naturalnym wyborem.


Challenging Hope to miejsca w których schronienie znajdują osoby z doświadczeniem migracji, niezaleznie od tego skąd zaczęły swoją podróż i jaką drogę przebyły. Pomagamy w procedurach, usamodzielnieniu, poszukiwaniach pracy.

Tworzymy międzykulturową przestrzeń i społeczność wymiany i wsparcia.

Od 04.2023 prowadzimy drugi hotel.

Chcemy by tworzone przez nas miejsca dawały poczucie bezpieczeństwa osobom, które doświadczyły prześladowań, tortur, przemocy i traum wojennych. Wymaga to nie tylko nakładów związanych z utrzymaniem budynków, ale także ludzi, specjalistów, którzy tę bezpieczną przestrzeń pomagają tworzyć - psychologów, caseworkerów, edukatorów, a także tych, którzy wspierają te osoby (superwizorzy, terapeuci).

Miesięczne utrzymanie obu ośrodków to około 500 tys. PLN.

Dziękujemy Wam za każdą wpłatę.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 449

preloader

Comments 51

 
2500 characters