id: x4yggs

Dajmy Horacemu szansę!

Dajmy Horacemu szansę!

Our users created 1 188 878 fundraisers and raised 1 252 316 821 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Kochani! Horacek jest już po drugiej serii badań na Borna - badania metodami PCR, Elisa czyli serologia oraz IFT. Z ogromną radością i ulgą dzielimy się nowiną - wszystkie trzy wyniki okazały się być ujemne, czyli czyste!!!


  k21e512faf82069f.jpeg

  Przed nami jeszcze trzecia seria Borna - niestety procedura badania na tego zdradzieckiego wirusa obejmuje trzy serie, w odstępach czasu ok. 6 tygodni. Czekamy więc na termin ostatniej serii. Bez Waszej pomocy nie udałoby się to! Koszty jednak rosną, a przed nami jeszcze ostatnia prosta i adopcja, więc prosimy o pamiętanie o nas i jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę - to Wasza pomoc sprawiła, że jesteśmy na tej ostatniej prostej 💜


  ra838de5e7d7a582.jpegp6ea27c9127e7997.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Horacy ma 10 lat i jest uroczym żako kongijskim. Taki wiek może wydawać się spory, ale w perspektywie tego, że te piękne i niezwykle inteligentne ptaki dożywają nawet 60 lat, Horacy wciąż jest młodym chłopcem. 

Życie sprawiło, że po tych wspólnych 10 latach jego Pani przestała być w stanie się nim opiekować. Zrobiła wszystko, by znaleźć mu jak najlepszy dom, taki na jaki zasługuje... I właśnie wtedy, podczas ostatnich już badań przedadopcyjnych, otrzymaliśmy diagnozę - a właściwie wyrok. PDD.  oe22b32a5dfde276.png 


PDD jest śmiertelną i nieuleczalną chorobą, niegdyś nazywaną “wasting disease” - chorobą wyniszczającą. Bo to właśnie robi. Rujnuje i niszczy organizm od środka. Zatrzymuje trawienie, sprawiając, że pokarm dosłownie gnije w ciele. Jeśli chory nie umrze z głodu lub od infekcji, zabiją go ataki epileptyczne i porażenia. 

Nie poddaliśmy się. 

Wspólnymi siłami, wraz z dotychczasową rodziną Horacego, powtórzyliśmy badanie rentgenowskie – z kontrastem. Obraz nie wygląda dobrze - żołądek Horasia wygląda jak rozdęta bańka, a jego jelita niemal całkowicie się zatrzymały. Jednak zarówno serologia, jak i PCR na obecność wirusa dały nam jednak wynik ujemny. 

Ale te badania poza niepewnym wynikiem dały nam coś więcej. 

Nadzieję. 


 

x07b1956f66498cb.pngfbd5b966797308fd.pngHoracek przebywa w szpitalu w Gabinecie Weterynaryjnym Kiwi w Warszawie, pod opieką najlepszego Zespołu, jaki moglibyśmy sobie wymarzyć i Ptasiej Doktor Ines Daszkowskiej. Nie czuje się dobrze. Widać to po tym, że w przeciągu tego tygodnia wyrwał sobie pióra pod szyją do gołej skóry. Ale nie poddaje się, kiedy tylko słyszy ludzi, pogwizduje, cmoka do nas, zagaduje i lgnie do ręki. 

Nie poddaje się. 

My też się nie poddamy.  


 

g02af96f5b1c7bad.pngvef711b793553dcb.pngTrzymamy się przy nadziei, że nasz Horaś nie jest chory, czy może raczej skazany na PDD. Że to, co widzimy w RTG, to “tylko” ostra infekcja bakteryjna. Udało nam się “ruszyć” jego jelita i przywrócić im funkcjonowanie, jednak żołądek wciąż stoi. Nasz rachunek już teraz wynosi ponad 1000zł - a przed nami jeszcze ostatnia szansa na ratunek, ostatnia seria badań. Jeśli test IFT na obecność przeciwciał i dwukrotnie powtórzona seria serologii i PCR na wirus ABV dadzą wynik ujemny, według wszystkich norm będziemy mogli uznać Horacka za wolnego od tej zarazy. Uniewinnionego. Będziemy mogli dać mu nowy dom i nie szczęśliwe zakończenie, a szczęśliwy nowy rozdział. Ale potrzebujemy do tego Waszej pomocy. 


 

t11396c355668224.pngJeśli diagnoza się potwierdzi... Zrobimy wszystko, by znaleźć Horacemu dom, w którym będzie żył bez innych ptaków lub z ptakami również zmagającymi się z tą chorobą. Najlepszy możliwy dom – w tę, lub inną stronę. 

Pomóżcie nam się nie poddać. hbf46202300bc402.png

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions 5

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Portret Twojego zwierzaka
Emilia naszkicuje portret Waszego zwierzaka (techniką komputerową - digital).
20 zł

Sold: 8 out of 15

Ended
Others
Kartka od Horacego
Prześlemy Ci na wskazany adres zdjęcie Horacego z osobistymi, ręcznie wypisanymi podziękowaniami za pomoc.
25 zł

Sold: 4

Ended
Others
Papuzia konsultacja
40 minutowa konsultacja z Olą z Gabinetu Weterynaryjnego Kiwi, z zakresu papuziej diety, utrzymania, treningu i zachowania/behawioru, w ustalonym wspó...
70 zł

Sold: 2

Ended
Others
Lekcja języka... Telugu!
Zaprosimy Cię na godzinną lekcję egzotycznego języka Telugu z native speakerem Sarathem.
80 zł
Ended

Donations 30

ES
Ewelina Sabarna
210 zł
IM
Ina Makhretskaya
200 zł
IM
Iza
100 zł
BE
Beata
100 zł
PO
Paulina Owczarek
70 zł
MK
Magdalena Kubik
MU
Marcin U
50 zł
MB
Maria Magdalena
50 zł
RN
Robert Nowosielski
50 zł
MD
Magdalena Drabik-Słowińska
50 zł
See more

Comments 3

 
2500 characters