id: x9gfds

Tworzymy ośrodek rehabilitacji dla chorych dzieci. W służbie społeczeństwu i Ojczyźnie

Tworzymy ośrodek rehabilitacji dla chorych dzieci. W służbie społeczeństwu i Ojczyźnie

Our users created 1 188 539 fundraisers and raised 1 251 581 125 zł

What will you fundraise for today?

Description


Prosimy o wsparcie naszego projektu który będzie służył społeczeństwu i Ojczyźnie przez dziesięciolecia. 

Zbieramy na:

- Stworzenie ośrodka rehabilitacji i terapii „Hipokrates” dla dzieci  z porażeniem mózgowym, zespołem Downa spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, oraz z innymi schorzeniami. Planujemy stworzenie nowoczesnego ośrodka który będzie zajmował dwie kondygnacje Pałacu w Targoszynie o łącznej powierzchni 971,10 m2. Dzięki szerokiej ofercie rehabilitacji i terapii poszerzonej o zajęcia ze zwierzętami ( hipoterapia, dogoterapia, alpakoterapia ) które będą prowadzone w pięknym w 10 hektarowym parku, przyczynimy się do poprawy zdrowia i jakości życia bardzo wielu dzieci i ich rodzin.

 

- Stworzenie Instytut Dzieł Utraconych, który będzie zajmował dwie kondygnacje Pałacu w Targoszynie o łącznej powierzchni 853,54 m2. Ma on na celu szeroko pojęte rozpowszechnianie wiedzy na temat dzieł sztuki zaginionych podczas zawieruchy wojennej, ich poszukiwanie, badanie okoliczności utraty, oraz tworzenie i wydawanie publikacji. W salach pałacu powstaną ekspozycje reprodukcji dzieł utraconych podczas II Wojny Światowej. Będą one również prezentowane w formie wystawy multimedialnej. Dzięki formą prezentacji dzieł oraz informacją które zostaną przedstawione naszym gościom, przekażemy wiedzę i wzbudzimy zainteresowanie jakże ważnym i trudnym okresem naszej historii narodowej.

 

- Remont i przystosowanie zabytkowego Pałacu w Targoszynie do prowadzenia ośrodka rehabilitacji i terapii „Hipokrates” oraz „Instytutu Dzieł Utraconych”.

Zadanie  będzie wymagało wykonania następujących prac zgodnie z wytycznymi Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków:

a. wymiany dachu i stropów

b. odrestaurowania elewacji budynku.

c.  wymiany okien.

d. budowa windy

e.    podstawowego remontu wnętrza (zgodnie z wytycznymi formalnymi wynikającymi z przepisów prawa)

f. wyposażenie obiektu.

 

Jesteśmy w posiadaniu pałacu o powierzchni użytkowej 1824,64 m2 wraz z 10 hektarowym parkiem znajdującego się pod adresem: Targoszyn nr 28 59-407 Mściwojów. Przy pałacu znajdują się zabudowania folwarczne, gdzie mieści się stajnia dla zwierząt w niezbędnych między innymi do hipoterapii.

Do tej pory udało nam się odrestaurować część kamiennego ogrodzenia, wraz z wstawieniem nowych bram, przywrócić do świetności część zabytkowego parku, oraz wykonać znaczną część prac projektowych.

 

 

 

Fundacja Marysieńka jest organizacją pożytku publicznego (OPP) wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000830180. Nasze motto brzmi Ratujemy Wspieramy Pomagamy, i zapewniamy że zrobimy wszystko by opisane wyżej cele zrealizować. Lecz może nam się udać jedynie z Państwa pomocą dlatego tak bardzo prosimy o wsparcie gdyż każdy datek jest ważny.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations

no donations yet, be first to donate!

No donations yet, be first to donate!

Donate

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!