Czekając na świadczenie
Czekając na świadczenie
Description
UPDATE: CZERWIEC 2026
Dzięki Waszej pomocy udało mi się domknąć sprawę komisji. Zostałam poinformowana w ZUSie, iż komisja odbędzie się w polowie lipca, a świadczenie z wyrównaniem dostanę w sierpniu. Do połowy sierpnia jedyny mój dochód to 215 zł zasiłku pielęgnacyjnego. Bardzo proszę o wyrozumiałośc i dziękuję za każdą pomoc. <3
____________________________________________________________________________________
Cześć! Nazywam się Weronika, mam 29 lat i jestem osobą niepełnosprawną (poważne choroby narządu wzroku - rozwarstwienie siatkówki i jaskra) oraz zaburzenia psychiczne (schizofrenia paranoidalna) oraz padaczka.
Pobieram rentę socjalną w wysokości 1978,49 brutto, co daje 1800 złotych na rękę na miesiąc. Regularnie muszę korzystać z wizyt w poradniach psychiatrycznej, neurologicznej, okulistycznej, kardiologicznej.
W dniu 30 czerwca 2026 roku wygasa moje prawo do renty socjalnej. Aby je przedłużono, muszę stanąć na komisji lekarskiej ZUS. Potrzebuję dokumentacji od specjalistów, którzy potwierdzą mój stan zdrowia, niestety wizyty w większości są prywatne (okulista ((300 złotych)), kardiolog ((250 złotych)), psychiatra ((300 złotych)), neurolog (350 zł), endokrynolog (250 zł).
Środki zgromadzone na tej zbiórce zamierzam przeznaczyć właśnie na wizyty, by zebrać potrzebną mi dokumentację na komisję.
Z góry dziękuję za każdą wpłatę!
Weronika Ślązak
Dasz rade
Oakfather preserve you.