id: xcnd84

Zbiórka na proces naszego lidera pozwanego przez PiS-owskie władze ZUS

Zbiórka na proces naszego lidera pozwanego przez PiS-owskie władze ZUS

Our users created 1 189 114 fundraisers and raised 1 252 673 799 zł

What will you fundraise for today?

Description

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska pozwała naszego przewodniczącego, Piotra Szumlewicza o naruszenie dóbr osobistych. W pozwie złożonym w sądzie cywilnym Uścińska zarzuca naszemu liderowi, że wielokrotnie mówił o zamordystycznych działaniach władz ZUS, o niszczenie przez nie praworządności, o łamaniu praw pracowniczych, o dyskryminacji naszego związku, o fatalnym sposobie zarządzania przez PiS-owską prezes.


Kilka tygodni później prezes ZUS w imieniu Zakładu wniosła akt oskarżenia do sądu karnego. Oskarżenie opiera się na tych samych materiałach, które były podstawą pozwów przed sądem cywilnym. Zdecydowana większość zarzutów ze strony prezes ZUS dotyczy nagłaśniania przez naszego lidera łamania praw pracowniczych i związkowych. Innymi słowy przedmiotem krytyki nie jest sam ZUS, tylko jego władze. Na dodatek w tym samym czasie prezes ZUS złożyła wnioski do sądu cywilnego i karnego przeciwko naszej liderce w Zakładzie, Ilonie Garczyńskiej.

 

Sprawy sądowe przeciwko Szumlewiczowi i Garczyńskiej to kolejne represyjne, antyzwiązkowe działanie władz ZUS, które tylko potwierdza diagnozy wygłaszane publicznie przez naszych liderów. Na dodatek swoją wojnę z niezależnymi związkami zawodowymi prezes ZUS finansuje z środków publicznych, a nie ze swoich prywatnych pieniędzy.

 

Związkowa Alternatywa nie da się zastraszyć i nie zaprzestanie swoich działań na rzecz praw pracowniczych w Zakładzie. Natomiast potrzebujemy środków na sfinansowanie spraw sądowych. Dlatego prosimy o wsparcie na proces naszego przewodniczącego! Pomóżcie nam wygrać z zamordystyczną władzą!There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 87

Aleksandra Łyżwińska
300 zł
JK
Jerzy Kruk
20 zł
RB
Ryszard Błaszkowski
20 zł
BB
Bożena Breczko
hidden
 
Hidden data
211 zł
 
Hidden data
hidden
DA
monte
20 zł
PT
Piotr Tomaszkiewicz
100 zł
DM
hidden
 
Hidden data
5 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters