Diagnoza Osteosarcoma III stopnia Wsparcie w czasie leczenia.
Diagnoza Osteosarcoma III stopnia Wsparcie w czasie leczenia.
Updates6
-
Dnia 26.04.2023 odeszła od nas nasza dzielna wojowniczka. Z całego serca dziękujemy wszystkim którzy wsparli nas finansowo oraz duchowo, naprawdę pozwoliło to nam na spełnienie niektórych z marzeń i życzeń Sandry...
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Sandra to 14-letnia pogodna uśmiechnięta nastolatka z planami i marzeniami na przyszłość. Pod koniec grudnia 2021 roku zaczęła skarżyć się na ból prawej ręki. Bardzo szybko ból zaczął się nasilać i doprowadził do problemów z ruchowością ręki.W styczniu tego roku po wykonaniu badania RTG trafiłyśmy do poradni onkologicznej skąd córka została skierowana na oddział onkologiczny Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im.J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Rozpoczęła się diagnostyka - rezonans, tomograf, scyntygrafia kości.....Lekarze podejrzewali kostniakomięsaka . Po biopsji operacyjnej kości ramiennej która odbyła się 21.02.2022 i wynik histopatologiczny potwierdziły, że to OSTEOSARCOMA III stopnia z przerzutami do kręgosłupa i płuc.
Zaczęłyśmy leczenie 8 marca br.Sandra miała założony cewnik typu Broviac przez lewą żyłę odpromieniową i za dwa dni podaną pierwszą chemię, która bardzo ją osłabiła. 
Po dwóch tygodniach córce zaczęły wypadać włosy co było dla niej jako nastolatki ciężkim przeżyciem. W czerwcu odbyła się operacja usunięcia pierwotnego ogniska i wstawienie endoprotezy prawego barku i kości ramiennej. Zaczęłyśmy rehabilitację po zdjęciu ortezy ponieważ przez 6 tygodni ręka była całkowicie unieruchomiona.
Córkę czeka długa rehabilitacja , aby ręka odzyskała sprawność ruchową. Kolejna operacja odbyła się 18 lipca tym razem usunięte zostały zmiany na prawym płucu, po której pojawiły się powikłania i trzeba było po kilku dniach operacyjnie uszczelnić przeciek powietrza w płucu. W październiku ma odbyć się kolejna operacja płuca lewego , bardziej skomplikowana bo z usunięciem kawałka płuca. Największy problem stanowi kręgosłup ponieważ pojawiły się nowe ogniska, a te które były stale się powiększają i nie da się ich usunąć. Przed nami jeszcze długi czas leczenia i rehabilitacji. Z powodu choroby Sandry musiałam zrezygnować z pracy by zająć się córką która potrzebuję mojej pomocy w codziennych czynnościach. Większość czasu przebywamy w szpitalu leczenie jest bardzo agresywne i męczące dla Sandry. Dzięki państwa pomocy będziemy w stanie pokryć koszty związane z pielęgnacją cewnika Broviac , zakup środków higienicznych , opatrunków. Pokryć koszty dojazdu i pobyt w szpitalu oraz zaspokoić jej codzienne potrzeby. Prosimy o pomoc i wsparcie w walce o zdrowie i życie naszej córki SANDRY.
Zdrowia życzę!!
Dużo zdrowia i wytrwałości❤❤❤❤❤❤❤❤
Dużo Zdrowia❤️
Dziękujemy bardzo❤️