id: xg5su3

Walka z otyłością i brakiem aktywności u dzieci i młodzieży

Walka z otyłością i brakiem aktywności u dzieci i młodzieży

Our users created 1 188 549 fundraisers and raised 1 251 589 678 zł

What will you fundraise for today?

Description

Walka z otyłością i brakiem aktywności u dzieci i młodzieży


Zbiórka organizowana jest na cele statutowe oraz zajęcia dla rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z gliwickich domów dziecka oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci ze szkół podstawowych – między innymi takie cele przyświecają Fundacji Phoenix Time, która powstała w 2015 roku w Gliwicach.


Fundacja Phoenix Time zrodziła się właśnie po to, by wspierać i promować aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ogromna pasja do sportu oraz aktywnego i zdrowego trybu życia założycieli Fundacji Phoenix Time szybko stała się życiową misją mającą nieść pomoc wszystkim tym, którzy chcą żyć w podobny sposób.


Statystyki w Polsce są przerażające. Ponad 60% dzieci i młodzieży walczy z problemami zdrowotnymi z powodu otyłości. Aż 80% dzieci i młodzieży jest nieaktywnych fizycznie. Ponad 40% z nich zmaga się z objawami depresji. Te liczby mogą wyglądać inaczej. Dlatego też działania Fundacji Phoenix Time skupiają się przede wszystkim na obszarach dot. dzieci i młodzieży, ale nie tylko.


Aktualnie realizowane są trzy projekty:


➡️ projekt RODZINKA 1+1 czyli cykl zajęć ogólnorozwojowych mających na celu wzmocnienie wzięci rodzinnych poprzez trening i zabawę. Zajęcia mają uzmysłowić rodzinom, jak aktywnie wykorzystać wspólny czas, a jednocześnie poprawić swoją sprawność i kondycję fizyczną. Projekt skierowany jest do rodziców samotnie wychowujących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

➡️ projekt ZRODZENI Z POPIOŁU czyli cykl treningów dla dzieci i młodzieży z domów dziecka w Gliwicach. Cel zajęć to nie tylko zaszczepienie miłości do wysiłku fizycznego młodych ludzi, ale też podniesienie samooceny dot. kondycji dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów we współpracy z dziecięcym fizjoterapeutą i psychologiem sportu.

➡️ projekt Z KRZESŁA NA SALĘ czyli cykl zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci ze szkół podstawowych mający na celu polepszenie ich kondycji, koordynacji oraz relacji między rówieśnikami.

Udział we wszystkich projektach jest bezpłatny. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z zajęciami. Jednak, aby nadal tak było i aby Fundacja Phoenix Time mogła prężnie organizować również inne inicjatywy oraz rozwijać swoje dotychczasowe projekty - potrzebne są środki finansowe. Dlatego została utworzona zbiórka na ten cel.

Każda pomoc ma znaczenie. Każda wpłata pomoże pomagać dalej. Każda pomoc uskrzydli innych ❤️
There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 2

Grzegorz Żero
20 zł
M3
Maciek 321Crypto
50 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!