id: xkdf9v

Wsparcie na działalność "Zakochany kundel"

Wsparcie na działalność "Zakochany kundel"

Our users created 1 186 747 fundraisers and raised 1 247 438 248 zł

What will you fundraise for today?

Description


 

Tworzymy prawdziwy Dom Przejściowy 

dla skrzywdzonych, porzuconych, zaniedbanych i niekochanych zwierząt domowych.

Działamy dopiero dwa miesiące, a już mamy na koncie 6 udanych adopcji, bezpańskich piesków, które pod naszym nadzorem znalazły kochające rodziny i stałe domki.


 


Mamy wspaniałe miejsce na ziemi, w którym wierzymy, że możemy stworzyć najlepsze warunki do opieki nad psiakmi, kociakami, konikami i wszelkimi zwierzętami, które oddając ludziom całą swoją bezgraniczną miłość powinny być co najmniej dokarmione i dopieszczone. Niestety wiemy, że w wielu przypadkach tak nie jest a wina leży wyłącznie po stronie człowieka, czasem wynika to z jego podłości, jednak chcemy wierzyć, że w wielu przypadkach wynika to z braku wiedzy, świadomości, edukacji w zakresie opieki nad zwierzętami lub zwyczajnie z braku środków na zapewnienie właściwej opieki. 


 


Naszą misją jest nie tylko pomagać zwierzakom, które już doświadczyły krzywdy ze strony człowieka, ale i edukować na terenach wiejskich i w mniejszych miasteczkach na czym polega opieka nad naszymi pupilami i jakie są związane z tym obowiązki. Uczymy dzieci w przedszkolach i szkołach na czym polega posiadanie wymarzonego zwierzaka, jak się nim opiekować, jak się go nie bać, jakie są związane z tym obowiązki i jak tworzyć więź z naszymi podopiecznymi oraz pokazywać jak wiele pozytywów może wynikać z relacji ze zwierzętami. Nie bez powodu psy, koty, konie i inne zwierzęta pełnią rolę jako terapeuci dla ludzi w różnym wieku i z różnymi problemami. Ponadto pragniemy na szerszą skalę, współpracując z lekarzami weterynarii, edukować i pomagać w zakresie sterylizacji zwierzaków, zapobiegać niechcianym ciążą a tym samym wpływać na zmniejszanie liczby bezpańskich i nieszczęśliwych psów. Uważamy także, że poziom świadomości społecznej dotyczący profilaktyki zdrowotnej zwierzaków, możliwości rozwiązywania problemów behawioralnych czy chociażby żywienia, wciąż pozostawia wiele do życzenia.


  

POSIADANIE ZWIERZĘCIA DOMOWEGO TO PRZEDE WSZYSTKIM BARDZO DUŻY OBOWIĄZEK DLA CZŁOWIEKA, ale gdy już nauczymy się jak to wszystko poukładać, to będzie to wspaniała wspólna przygoda i miłość do końca życia przede wszystkim naszego pupila, którego życie trwa dużo krócej niż nasze, więc należy mu się najlepsze życie jakie możemy mu dać. Pamiętajmy, że zwierzęta żyją TU I TERAZ i tak jak my nie planują sobie na przykład wakacji w przyszłym roku czy jutrzejszego wypadu do znajomych. Żyją przyzwyczajeniami, które my im wpajamy. Są w 100 procentach zależne od nas, od naszych chęci, humorów czy naszego charakteru. Cieszą się każdą chwilą spędzoną z nami i ufają nam bezgranicznie. Dlatego nas tak bardzo boli, jeśli widzimy psiaka wyrzuconego z samochodu, przywiązanego do drzewa czy w jakiś inny okrutny sposób porzuconego, a ten pies nie traci nadziei, wciąż kocha swojego przewodnika i wciąż czeka na jego powrót.


 


Najczęstszą przyczyną porzucania psiaków, kociaków, słodkich króliczków i innych zwierzaków, jest zwykłe ludzkie znudzenie się codziennymi obowiązkami, których wymaga od nas nasze bezbronne zwierzątko, czekające na pokarm, spacer czy przytulanie się. Pozbywanie się swoich zwierząt z tego powodu, najczęściej odbywa się w sposób bestialski, okrutny i karygodny. Oczywiście są też jeszcze gorsze, skrajne przypadki zwykłego maltretowania własnych zwierząt, wyżywania się na nich w sposób bestialski z różnych przyczyn nikomu innemu nie znanych. Złamane serce zwierzaka i utratę zaufania do człowieka jest potem bardzo trudno odbudować, ale nie znaczy to że jest to niemożliwe.


 


Tworząc nasz Dom Przejściowy dla tych niechcianych pupili, często niedokarmionych czy schorowanych, chcemy dać im drugą szansę na godne życie u boku człowieka, który pokocha je miłością bezgraniczną, którą tylko zwierzęta potrafią w taki sposób oddać swoim kochającym opiekunom. Chcielibyśmy stworzyć dla tych psów bezpieczną przystań, w której będziemy pomagali tym zwierzakom na nowo odzyskać zaufanie do ludzi, będziemy wspierali je w trudnych chwilach strachu o własne życie, będziemy uczyli je na nowo jak może wyglądać ich życie, że buda i łańcuch i rzucony od niechcenia bochenek suchego chleba to nie jest ich obowiązkowy los. W myśl zasady i ustawy o ochronie zwierząt.


 


Nasz dom zajmuje się będzie nie tylko leczeniem, karmieniem, opieką nad skrzywdzonymi przez człowieka zwierzątkami ale także pracą behawioralną a nowi opiekunowie otrzymają od nas wsparcie merytoryczne w dalszej pracy i w dalszym wspólnym życiu, które mamy nadzieje będziemy mogli zapoczątkować dla wielu zwierzęcych duszyczek.


 


  i po doprowadzeniu takiej istoty do godnego stanu, w miarę możliwości znalezieniem mu drugiego kochającego stałego domu z fajnymi ludźmi i to przy Waszej pomocy i wsparciu dla naszej działalności. 


 


Teraz konkrety.(...)


 


Kim jesteśmy i dlaczego uważamy, że powinniście nas wesprzeć w naszej misji?

Sylwia –miłośniczka wszelkiej maści i wielkości zwierząt, z wykształcenia zootechnik, od ponad 10 lat prowadzę hotel dla psów, dla tych psów, których właściciele/opiekunowie są świadomi, i podczas kiedy nie mogą sprawować opieki osobistej powierzają swoje ukochane zwierzaki w ręce osoby doświadczonej. Są to psiaki zadbane, wypieszczone i ukochane, są oczkiem w głowie swoich Państwa, czasem aż za bardzo 😉

Praca ta na przestrzeni lat bardzo wiele mnie nauczyła w praktyce, chociaż staram się rozwijać również wiedzę teoretyczną poprzez uczestniczenie w różnych szkoleniach, konferencjach. Chciałabym wspierać cały projekt od strony merytorycznej.

Marek

– również zapalony miłośnik wszystkich zwierzaków, właściciel 2 wspaniałych labradorów, może z mniejszą wiedzą i doświadczeniem ale z ogromnymi pokładami energii i chęci do poświęcenia swojego czasu dla naszych braci mniejszych.

Monika

– jak pozostała część ekipy, kocha zwierzęta a w szczególności psy – nie wyobraża sobie życia bez nich. Posiada dwa piękne posokowce bawarskie. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę. Zawsze chętna do pomocy, nawet jeśli nie ma jej „fizycznie”.


POZNAJCIE NASZ DREAM TEAM


  

Wszyscy troje pragniemy dać z siebie najwięcej jak możemy, aby nasza misja mogła odnosić sukcesy, jednak nasze portfele nie są na tyle zasobne abyśmy mogli pociągnąć to wszystko bez wsparcia z zewnątrz. Mamy nadzieje, że wspomożecie nas i dzięki temu będziemy w stanie od razu stworzyć jak najlepsze warunki dla zwierzaków, każde wsparcie się liczy i wierzymy, że nawet jeśli nie uda nam się zebrać pełnej kwoty, będziemy pomału stwarzać coraz to lepsze warunki, aż dojdziemy do naszego wymarzonego centrum rehabilitacji i przywracania zwierzętom wiary w ludzi.


 


  

Czego od Was oczekujemy??


Na etapie powstawania naszego Domu Przejściowego "ZAKOCHANY KUNDEL" mieszącego się na przepięknych terenach leśno-wiejskich oddalonych od innych zabudowań w województwie mazowieckim, potrzebujemy wsparcia finansowego na początkową aranżację naszego około 100 metrowego budynku murowanego w którym chcielibyśmy stworzyć pokoje, które w miarę naszych warunków lokalowych i finansowych będą jak najbardziej zbliżone do domowych. na ocieplonej posadzce dla naszych podopiecznych psów i kotów. Stworzenie wygrodzonych wybiegów dla psiaków by codziennie mogły cieszyć się dawką ruchu na zewnątrz i socjalizacją wewnątrzgatunkową, dzięki czemu będziemy w stanie stworzyć jak najpełniejsze opisy naszych podopiecznych, znaleźć ich mocne strony oraz te, które będą wymagały dalszej pracy. Dzięki usytuowaniu naszej nieruchomości psiaki będą mogły również cieszyć się spacerami w lesie, gdzie będziemy mogli w spokojnych warunkach pracować z psami, aby nauczyły się spokojnie chodzić na smyczy tak, aby u nowych opiekunów spacery były przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.


Następnym etapem będzie docieplenie budynku, dachu i doprowadzenie wody z domu mieszkalnego obok. Z czasem wymiana pokrycia dachowego z rakotwórczego eternitu na porządną blachodachówkę.


Prąd mamy i chęci mamy, więc połowa sukcesu już jest. 


Nasz teren jest już ogrodzony , więc nasze zwierzęta , które będą już na to gotowe, mają do dyspozycji ok 0,5 hektara wolnego wybiegu, który z chęcią będziemy z nimi współdzielić mieszkając w domu mieszkalnym na terenie posesji.


 


Jesteśmy w trakcie rejestracji fundacji, czyli organizacji non profit o tej samej nazwie ZAKOCHANY KUNDEL.


 


Zapraszamy do odwiedzin, rozmowy, poznania nas oraz wsparcia we współtworzeniu prawdziwego tymczasowego domu dla zwierząt, stworzonego z miłości, potrzeby serca i Waszej pomocy.


Wpadajcie na nasze socjalmedia fb. I insta. "Zakochany kundel"

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions

Buy, Support, Sell, Add.

Buy, Support, Sell, Add. Read more

Help the Organiser even more!

Add your offer/auction - you sell, and the funds go directly to the fundraiser. Read more.

This fundraiser does not have any offers!

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 35

MS
Marcin
100 zł
MI
Michał
100 zł
 
Hidden data
30 zł
 
Hidden data
hidden
PT
Neo i Teddy
100 zł
MS
GOSIA
50 zł
TO
Tomasz
100 zł
PI
Pipa
50 zł
WO
Wiktor Oskar Wołosz
20 zł
AL
Agnieszka Lambert
50 zł
See more

Comments 5

 
2500 characters