id: xkybpc

Święta dla Każdego (dla ośrodka preadopcyjnego 'Tuli Luli')

Święta dla Każdego (dla ośrodka preadopcyjnego 'Tuli Luli')

Our users created 1 188 546 fundraisers and raised 1 251 587 137 zł

What will you fundraise for today?

Description

Święta dla Każdego. Dziękujemy, że tu jesteś.

Pomóz nam podarować magię Ośrodkowi Preadopcyjnemu ''Tuli-Luli''

Zbieramy brakującą kwotę na zakup Suszarki dla ciuszków.


Trochę słów o samym ośrodku.


Kiedy noworodek pozostaje w szpitalu i ma nigdy więcej nie zobaczyć mamy, najpierw płacze, boi się, a potem rezygnuje. To katastrofa, koniec świata i fizyczny ból. Pęknięte 20-gramowe serce, rozpacz i strach. Bardzo wiele trzeba zrobić, żeby naprawić to, co zostało zepsute pierwszego dnia na świecie. Utulić, nakarmić, odbudować wiarę w miłość. Sprawić, by mógł zaufać.


Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny “Tuli-Luli” to 6 pokoików i 20 łóżeczek czekających na tymczasowych mieszkańców. To zespół profesjonalistów gotowych do pomocy 24 godziny na dobę.

  • W dzień i w nocy tulimy niemowlęta, zastępując nieobecnych rodziców. Wykwalifikowane ciocie uczą bliskości, czułości i pomagają ponownie zaufać światu.
  • Dbamy o stan zdrowia maluszków. Konsultacje u specjalistów, pobyty w szpitalu, diagnozy – zawsze uczestniczy w nich zaufana osoba. Mniej więcej połowie Tulisiów towarzyszy choroba lub dysfunkcja: zaburzenia rozwoju, FAS (alkoholowy zespół płodowy), choroba genetyczna czy neurologiczna.
  • Psycholog uważnie obserwuje Tulisie oraz wspiera rodziców – biologicznych, adopcyjnych, zastępczych. Bycie mamą i tatą to odpowiedzialna rola. Niepewność, strach, obawa… Pomagamy rozpoznać i zrozumieć emocje, aby życie było piękniejsze.
  • Wychowawcy i pedagodzy czuwają nad prawidłowym rozwojem dzieci, prowadzą dokumentację, współpracują z rodzinami i psychologiem, aby stworzyć jak najlepsze warunki.
  • Fizjoterapeuci wspomagają rozwój motoryczny maluszków. Nie pospieszają ich, a jedynie wskazują odpowiednie wzorce ruchowe. Uczą opiekunów, jak bezpiecznie wspierać. Pierwszy kroczek, stabilne siedzenie, raczkowanie – to spore wyzwania dla niemowlęcia.
  • Neurologopedzi dbają o rozwój mowy. Pierwsze chaotyczne dźwięki, gaworzenie i wreszcie słowo! Niektóre nasze maluszki potrzebują wsparcia i dobrej diagnozy aparatu mowy, by jak najwcześniej rozpocząć terapię.
  • Dietetyk dba, by rozszerzanie menu przebiegało zgodnie z potrzebami maluszka i najnowszą wiedzą medyczną. Jedzenie powinno być zdrowe, ale i atrakcyjne. Karmienie dla niemowlęcia to odkrywanie świata – jego smaków, zapachów i struktur.


Razem zrobimy więcej!There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 14

NJ
Nadia Jaworska
100 zł
JN
JNN
50 zł
AN
Ania
81 zł
AD
m dj
20 zł
 
Hidden data
50 zł
GF
Małgorzata Fornalska
150 zł
KC
KAsia
100 zł
AS
Agnieszka Szczepaniak
20 zł
JC
Justyna Chądzyńska
10 zł
 
Hidden data
88 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!