id: xtsn6u

Koty z Ursusa zbierają na dług w lecznicy

Koty z Ursusa zbierają na dług w lecznicy

Our users created 1 186 781 fundraisers and raised 1 247 517 044 zł

What will you fundraise for today?

Description

Dzień dobry!

Zbieramy fundusze na dług w lecznicy weterynaryjnej, który nas przerósł. Kota złapałyśmy w trybie pilnym i leczyłyśmy w czasie, kiedy nie było środków z urzędu. Kot miał bardzo dużą i głęboką ranę łapki, nie goiła się długo. Łapa wyglądała coraz gorzej więc złapałyśmy go i zawiozłyśmy do lecznicy. Okazało się, że rana jest stara z głęboką przetoką i źle się goiła. Rana była dwukrotnie czyszczona i płukana specjalnym preparatem przyspieszającym gojenie. Niestety cały pobyt trwał miesiąc – więc tu też znaczne koszty pobytu w szpitalu z wyżywieniem, żwirkiem i preparatami na odporność oraz wyciszenie -830 zł. Kot w międzyczasie oczywiście został odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony, dostawał antybiotyk i okazało się, że ma połamane kły do usunięcia z odsłonięta miazgą i kamień nazębny, co trzeba było też zrobić przed wypuszczeniem. Za całe leczenie rany, maść, antybiotyk, skomplikowane opracowanie zębów i szczepienia wyszło drugie 830 zł. Mamy więc dług w lecznicy na 1960 zł. 

Jeszcze w lipcu planujemy ogłaszać do adopcji innego kota z naszego miejsca karmienia, będzie trzeba mu zrobić testy na białaczkę i badanie krwi ogólne. Jeśli na tej zbiórce udało by się też na to uzbierać to było by wspaniale. 

Jesteśmy we dwie, karmimy w dwóch miejscach na terenie dawnych Zakładów Ursus. Codziennie na dwa miejsca zużywamy 3 a czasem i 4 puszki mokrej karmy i wsypujemy 3 pojemniki suchej. Dojeżdżamy tam w 90% samochodami więc paliwo też „idzie”. Raz na kwartał dostajemy karmę z urzędu dzielnicy ale nie są to duże ilości – w tym roku praktycznie do maja finansowałyśmy wszystko same, zimą jeździłyśmy codziennie z ciepłą karmą i ciepłą wodą. Same robimy także budki dla kotów, też z własnych środków. Jeszcze parę lat temu, jak ceny nie były takie przytłaczające składałyśmy się po prostu na potrzeby leczenia czy badań u naszych kotów ale teraz nas to już trochę przerosło.

Będziemy wdzięczne za każdą złotówkę. Gdyby ktoś chciał to dla potwierdzenia możemy podać namiary na lecznicę, w której był kot i w której robić będziemy badania tego nowego kota do adopcji.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 35

 
Hidden data
2 zł
IL
I.G.
30 zł
AT
Agata T
50 zł
JR
Joanna
 
Hidden data
hidden
JS
Joanna
20 zł
EB
Ewa B
20 zł
 
Hidden data
70 zł
OP
Od Pędzelka i Jadzi
135 zł
DG
Dorota Grzeszczak - Cyran
100 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • OP
    Od Pędzelka i Jadzi

    Pędzelek i Jadzia trzymają kciuki 🙂

    135 zł