id: xywmvu

Charytatywny marsz Nordic Walking wzdłuż lini brzegowej Morza Bałtyckiego dla Róży i Szymona

Charytatywny marsz Nordic Walking wzdłuż lini brzegowej Morza Bałtyckiego dla Róży i Szymona

Our users created 1 186 952 fundraisers and raised 1 247 844 189 zł

What will you fundraise for today?

Description

W dniach od 13 maja 2024 r. do 19 maja 2024 r. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, pn. "Marsz Nordic Walking wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego" wspierający zbiórkę charytatywną środków finansowych dla Róży Bobowskiej i Szymona Żołdaka.


Podejmuję się wyzwania, o którym myślałem od dłuższego czasu, tj. pokonania jak najdłuższego odcinka linii brzegowej Morza Bałtyckiego ze startem w Świnoujściu "Brama graniczna" (https://maps.app.goo.gl/mUAhtSFWi2bSSPvP7) i metą w Piaskach - granica Polski z Federacją Rosyjską (https://maps.app.goo.gl/EEtPfcTpZLYdtB5EA) w terminie maksymalnie 7 dni.

Mam nadzieję, że przyniesie ono satysfakcję zarówno dla mnie jaki i dla Szymona oraz Róży.


"Patriotyzm lokalny" to określenie jednym znane lepiej lub mniej, często nazywane "małą ojczyzną”.

Dlatego też postanowiłem wesprzeć funkcjonowanie lokalnej społeczności.


Róża Bobowska aktualnie ma 17 miesięcy. Mieszka z rodzicami i dwoma braćmi w Elblągu.

Jest również córką żołnierza, z którym maszerujemy ramię w ramię w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku gdzie wspólnie służymy.


Pierwszy rok jej życia był bardzo ciężki. Przez 2,5 miesiąca Róża rozwijała się prawidłowo. Niestety później zdiagnozowano u niej zapalenie błony naczyniowej oczu, co rozpoczęło falę spadających na nią problemów zdrowotnych, z którymi walczymy do dziś.

Zapalenie wywołało zaćmę wikłającą. Róża przeszła już 3 operacje i odbyła aż 6 pobytów w szpitalu na oddziale okulistyki. Dwie operacje polegały na usunięciu soczewek w obu oczkach, a trzecia była konsekwencją pojawienia się komplikacji i jaskry wtórnej.

Mała Róża cierpi na nieuleczalne i podstępne choroby, które mogą doprowadzić nawet do UTRATY WZROKU! To zmysł, który odgrywa bardzo ważną rolę w procesie rozwoju, szczególnie u małych dzieci. Z powodu swoich ograniczeń Róża rozwija się dużo wolniej niż jej rówieśnicy. Musi nosić okulary o dużej mocy, z czasem być może będą potrzebne również soczewki.

Róża wymaga rehabilitacji wzroku i całego ciała. Jest pod opieką lekarzy w całej Polsce — okulistów, optometrystów, terapeutów wzroku, rehabilitantów. W większości niestety są to wizyty prywatne, które generują ogromne koszty... Wszystko po to, by stale usprawniać funkcjonowanie Róży. Niewykluczone jest również leczenie za granicą. 


Wszystko to, co niezbędne, jest również niezwykle kosztowne. Prosimy o pomoc. Nie możemy pozwolić, by w życiu Róży nastała wieczna ciemność.Szymon Żołdak ma 15 lat, jest mieszkańcem Gminy Wiejskiej Malbork, a dokładnie Nowej Wsi Malborskiej, gdzie mieszka z rodzicami, dwojgiem rodzeństwa i od urodzenia choruje na ciężką postać Mózgowego Porażenia Dziecięcego Czterokończynowego. 


Stan Szymona jest na tyle poważny, iż od urodzenia wymaga stałej, intensywnej i różnorodnej rehabilitacji. Szymon nie jest w stanie samodzielnie wykonać najprostszych czynności, nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Pomimo trudności jest dzieckiem wesołym i pełnym energii. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi a największą radość sprawiają mu wycieczki rowerowe. 

Szymon znajduje się pod opieką wielu specjalistycznych poradni. 


Od kilku lat Szymon jest także wychowankiem Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Lasowicach Wielkich i podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Koszty dojazdu na wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne oraz koszty ponoszone w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie.


Fakt, że wraz z Szymonem jesteśmy mieszkańcami Nowej Wsi Malborskiej jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, aby zaangażować się i wesprzeć zbiórkę pieniędzy w najlepszy znany mi sposób czyli poprzez aktywność fizyczną.


Start marszu o godz. 7.00 13.05.2024 r. zakończenie 19.05.2024 r. 

Wydarzenie odbywać się będzie na trasie:

Świnoujście - Kołobrzeg 101 km,

Kołobrzeg - Darłówko 71 km

Darłówko - Łeba 64

Łeba - Władysławo 92 km

Władysławowo - Hel - Władysławo 85 km

Władysławowo - Sobieszewo 90

Mikoszewo - Piaski 50


Zachęcam wszystkich chętnych do wzięcia udziału i wsparcie charytatywnej zbiórki, gdyż każda złotówka jest mile widziana.


Chętni do udziału mogą dołączyć w trakcie marszu, aby uczestniczyć w wydarzeniu i przebyć trasę w całości lub w części.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 166

preloader

Comments 1

 
2500 characters