id: xzpe8a

Kuba i Janek wracają do domu ❤️

Kuba i Janek wracają do domu ❤️

Our users created 1 186 737 fundraisers and raised 1 247 396 145 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jan i Jakub to bliźnięta. Urodzili się w 26 tygodniu ciąży, poprzez ratunkowe cesarskie cięcie, co klasyfikuje ich do grona tzw. skrajnych wcześniaków.


Przez pierwsze tygodnie życia nie można było stwierdzić, czy są do siebie podobni - uniemożliwiały to liczne rurki podpięte w każde możliwe miejsce na ciele oraz specjalistyczna aparatura podpięta do inkubatorów.


Chłopaki walczyli o każdy oddech, zaopatrzeni w rożne systemy jego wspomagania, przeszli liczne transfuzje, badania i zabiegi.


Od dwóch miesięcy ich Mama - Dagna, podejmuje dzień w dzień ogromny wysiłek - musi odciągać regularnie mleko w dzień i nocą, sterylizować butelki, codziennie wizytować w szpitalu, specjalizować w coraz to kolejnych dziedzinach nauki o wcześniactwie i wszystkim, co ze sobą niesie.


A w domu przecież jeszcze dwójka małych dzieci, które mogłyby wypełnić każdy dzień wyłącznie swoimi potrzebami!


Dwoje Rodziców nie wystarczy żeby dźwignąć tak wielkie życiowe wyzwanie. Potrzeba całej wioski..!


***


Chłopaki radzą sobie coraz lepiej i spodziewamy się ich niebawem powitać tam, gdzie przynależą - czyli w gronie Rodziny i Przyjaciół ❤️ 


Z tej okazji pozwalam sobie zwołać w tymże szacownym towarzystwie zrzutkę na różne pilne potrzeby, których jak wiadomo przy noworodku - a co dopiero przy dwójce! - nie brakuje. 


Obdarujmy hojnie Jasia i Kubusia żeby im wynagrodzić dyskomfort przedwczesnych narodzin, a ich Rodzicom nieco ułatwić nowe początki w roli piastunów Czworga Wspaniałych! 


Niech się darzy ❤️


***


PS: Środki pieniężne zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na rzeczy niezbędne, takie jak monitory oddechu, części zamienne do laktatora, otulacze, środki pielęgnacyjne etc. Kolejne wydatki to: wizyty u specjalistów, rehabilitacje, środki medyczne etc.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 13

SK
Sylwia Kuszmiruk
100 zł
WP
Weronika
100 zł
AF
Falowie
ŁB
Łukasz
KG
Katarzyna Głos
50 zł
 
Hidden data
50 zł
ER
Ewa Rozanska
300 zł
AJ
Agatowa
50 zł
AL
Lala
100 zł
EW
Edytor WF
500 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters