id: ysjdkm

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Wielka Wieś

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Wielka Wieś

Our users created 1 169 250 fundraisers and raised 1 218 026 462 zł

What will you fundraise for today?

Description

Dzięki dużej determinacji mieszkańców w 1925 roku powołano do życia Ochotniczą Straż Pożarną w Wielkiej Wsi. Przełomowym wydarzeniem w życiu jednostki był rok 2003, kiedy to została ona włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, obierając za swą specjalizację ratownictwo wodne na akwenach wodnych, rzekach górskich i wodach szybkopłynących oraz ratownictwo techniczne i medyczne przy likwidacji skutków wypadków drogowych. Podstawowym samochodem ratowniczo - gaśniczym naszej OSP jest GBARt 2,5/16 Jelcz 005 (STAR 244) z 1995 roku, który dużym nakładem pracy strażaków jest utrzymywany w ciągłej sprawności, jednak jego specyfikacja nie spełnia stawianych przed nim wymagań. Wyposażenie, które jest na nim przewożone mocno nadwyręża zawieszenie, co powodowało kilkukrotne usterki. Z części asortymentu musimy zrezygnować ze wzglądu na małą przestrzeń na sprzęt. Pomimo produkcji Jelcza 005 w 1995 roku, konstrukcja pojazdu została opracowana w latach 70-tych XX wieku, co nie odzwierciedla dzisiejszych realiów. Słaba i wysłużona jednostka napędowa nie pozwala na szybkie i sprawne dotarcie na miejsce zdarzenia. Samochód ulega coraz częstszym awariom, pojawia się również problem z dostępnością części zamiennych. Niestety zmusza to jednostkę do coraz większych nakładów finansowych w celu utrzymania go w pełnej sprawności. Warto też wspomnieć o archaicznych rozwiązaniach wpływających na bezpieczeństwo. Wszystko to ma negatywny wpływ na utrzymanie gotowości bojowej, skuteczne niesienie pomocy, a także rozwój naszej jednostki.


W 2021 roku staniemy przed szansą na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przed nami długa i ciężka droga do upragnionego celu, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda się go osiągnąć!!!

Wierzymy w dobro ludzkie i siłę Internetu. Jesteśmy gotowi nieść ratunek o każdej porze dnia i nocy. Jednak tym razem to my zwracamy się z prośbą o pomoc!!! Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę, która ma na celu wsparcie w zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Koszty zakupu są ogromne i sięgają ponad 800 000 zł. Dzięki różnorodnym funduszom oraz dotacjom mamy nadzieję, że dużą część tej kwoty uda się uzbierać. Jednak konieczny jest spory wkład własny jednostki. Każda nawet najmniejsza wpłata zbliża nas do pozyskania nowego samochodu. Mamy nadzieję, że nasza prośba spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony, a okazana pomoc umożliwi realizację zamierzonych celów i będzie wspaniałym wkładem w bezpieczeństwo naszego regionu.


Z góry dziękujemy za wsparcie!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 88

JR
Wacława Sumara
500 zł
 
Hidden data
500 zł
 
User unregistered
500 zł
TK
Tomasz Kaczówka
500 zł
GS
Grzegorz Stolarz
500 zł
OS
500 zł
 
Hidden data
370 zł
AN
Adam Nadolnik
350 zł
PS
Aaa
AJ
Aj.
300 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!