id: yvrwdz

Na remont nowej siedziby KGW "Gospochy Bony" w Bądkowie

Na remont nowej siedziby KGW "Gospochy Bony" w Bądkowie

Our users created 1 178 199 fundraisers and raised 1 231 659 830 zł

What will you fundraise for today?

Description

Właśnie mija 5 lat, od czasu rejestracji naszego Koła Gospodyń Wiejskich w Bądkowie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od początku istnienia miałyśmy swoją siedzibę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądkowie. Korzystałyśmy z pomieszczeń OSP. Niestety, ale z końcem 2023 roku z przyczyn od nas niezależnych musiałyśmy opuścić to miejsce wraz z całym naszym wyposażeniem i sprzętem. Obecnie jesteśmy "na walizkach", spotykamy się w domach naszych członkiń. Mimo to nie zaniechałyśmy dalszej działalności.

Po rozmowach z władzami gminy udało nam się pozyskać w 10-letnie użyczenie lokal o powierzchni ponad 40m2, który jest częścią budynku przy przedszkolu w Bądkowie. Niestety, ale lokal przez lata nie był użytkowany i wymaga gruntownego remontu. Jego stan widać na zdjęciach. Podłoga wymaga wylewki, wymiana okien i drzwi, nowa elektryka, hydraulika, łatanie i gładzenie ścian, wykonanie ogrzewania, malowanie z zewnątrz, położenie podłogi, uzbrojenie łazienki i etc. Kładziemy wszystkie ręce na pokład i wiele prac chcemy wykonać własnym sumptem, jednak materiały budowlane i niektóre usługi, muszą wykonać osoby lub firmy z zewnątrz.

qqiRrzace7DwcATe.jpg

M1o62oUgRFFWx77Y.jpgStaramy się pozyskiwać środki na remont poprzez naszą działalność. Wykonaliśmy ozdoby i upominki świąteczne dla mieszkańców wsi, rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci, będziemy robić palmy i etc., czyli wszelkie aktywności, dzięki którym pozyskamy fundusze na remont.

RhYv9azzLGJXq2mQ.jpg

D3GU8ZoH897jbry3.jpgKilka słów o nas... Prężnie działamy od 2,5 roku. Bierzemy udział w dożynkach powiatowych i innych lokalnych świętach, angażując się w ogłaszane konkursy. Zajmujemy miejsca na podium, a zdobyte nagrody umożliwiły zakup wyposażenia na pikniki lub do kuchni. Dodatkowo angażujemy się lokalnie, organizując bezpłatny Dzień Dziecka, a także piknik, wkładając swoją pracę oraz energię, a także nawiązując współpracę z lokalnymi sponsorami. Zorganizowałyśmy także w ubiegłym roku zbiórkę charytatywną oraz chellange na rzecz małego mieszkańca naszej miejscowości.

7LHexCzrbprdaQ5y.jpg

xZabB4DpGS2Fc8qA.jpgCo nas wyróżnia? Na pewno nowoczesne podejście do działalności Gospodyń. Poza tradycją, czyli smalcem, ciastami, pierogami itp., zakupiłyśmy piec do pizzy i pieczemy pizzę regionalną (Sadownika z nadzieniem z kaszanką i jabłkiem, Królowej warzywną z cukinią, bakłażanem i papryką, a także tradycyjne dla dzieci). Naszą specjalnością jest również Bigos z jabłek, potrawa w której nie ma ani grama kapusty, a smakuje jak prawdziwy bigos. Potrawy te są naszą marką, dzięki której jesteśmy rozpoznawalne. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy dla mieszkańców weekend pizzy.

WmRLLHvCXetL4Th0.jpg

hsBrkB6O2zf8dbKQ.jpgC5R1h1supB1fYgeW.jpgChcemy kontynuować te i wiele innych aktywności, rozwijać się oraz integrować lokalną społeczność, ale potrzebna nam jest do tego siedziba. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie w stworzeniu naszego miejsca.

Więcej o naszej aktywności można przeczytać na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/gospochybony


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 8

PO
150 zł
DO
Dorota
100 zł
AH
Lokalny anonim
50 zł
 
Hidden data
hidden
GS
MargoMargaret
100 zł
 
Hidden data
50 zł
KD
Barbara
100 zł
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!