id: evmvua

Film dokumentalny "Kościół katolicki - historia prawdziwa".

Film dokumentalny "Kościół katolicki - historia prawdziwa".

1 100 zł z 650 000 zł
0%
zakończona 28.02.2021r
2 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

pragnę Was prosić o wsparcie produkcji filmu dokumentalnego pt. „Kościół katolicki – historia prawdziwa”, w którym pragnę ukazać wszelkie zakłamania, manipulacje i niespójności związane z jedną z największych religii na świecie. Skupię się jedynie na potwierdzonych faktach. Nie chcę nikogo oczerniać, czy też obrażać jego uczuć. Pragnę natomiast by każdy widz, po obejrzeniu mego dokumentu stał się bardziej świadomym człowiekiem.


Większość osób wierzących nie zna historii swojej religii. Nie mają Oni zielonego pojęcia kto i kiedy uformował treści Pisma Świętego. Nie wiedzą w jaki sposób chrześcijaństwo zdominowało świat. Ich dzieci jednak już od najmłodszych lat uczone są na pamięć modlitw, a przy tym straszone są piekłem. Jako młode umysły, bardzo chłonne, bezkrytyczne w stosunku do dorosłych, wszelkie przekazy przyjmują one jako fakty autentyczne.


Każda religia opiera się na strachu przed nieznanym. Ludzie wierzą, bo... bo boją się tego, czego nie rozumieją, co jest dla nich niepojęte. Drżą przed rzeczami, którymi ich nastraszono (piekło, wieczne potępienie, smażenie się w kotle ze smołą, itp.). 


Niestety głupszym i wystraszonym społeczeństwem łatwiej jest rządzić, a jeszcze łatwiej na nim zarabiać. W imię Boga, w imię odkupienia grzechów, wiecznego zbawienia, życia w raju, wiele osób jest w stanie oddać ogromną ilość dóbr materialnych.


Zadaniem projektu "Kościół katolicki - historia prawdziwa" jest przede wszystkim zwiększenie świadomości społecznej, dotyczące podstaw religii oraz motywów działania osób na nią się powołujących. Nie mamy zamiaru nikomu zabraniać wiary, twierdzić, że jest Ona niepotrzebna. Marzy nam się jednak świat, w którym przyjęcie dogmatów danej wiary odbywa się w sposób w pełni świadomy.


Warto zwrócić uwagę na postać Boga w przekazach kulturowych. Przecież stworzył go człowiek, na swój wzór i podobieństwo. Pozostaje zatem zadać sobie pytanie: Po co człowiekowi potrzebny jest Bóg? Odpowiedź jest tylko jedna - po to by w Jego imieniu się zdobywać dobra doczesne.


Niestety historia religii to historia wyzysku mas przez określone jednostki. Będąc w kościele, obserwując ludzi, należy zastanowić się, czy Oni rozumieją sens i treść obrzędów które dokonują się na ich oczach. Przecież nikt im ich nigdy nie tłumaczył. Z drugiej strony głupszym człowiekiem łatwiej jest rządzić, manipulować, zmuszać do określonych zachowań.


Nikt na świecie nie wie, ile osób przez ostatnie 2 tys. lat straciło życie w „imię Boga”. Mogą to być dziesiątki milionów ludzkich istnień. Jednak czy Ci ludzie oddali faktycznie swe życie w szczytnym celu, czy też padli ofiarą o władzę, wpływy i bogactwo ?


Społeczeństwo powinno znać również ciemne strony religii katolickiej, mieć świadomość w jaki sposób i przez kogo zostały wybrane treści Pisma Świętego, czemu odrzucono ewangelię Filipa i Marii Magdaleny, jak kościół traktował kobiety w czasach średniowiecza, jak nawracał siłą niewiernych, dlaczego duchowni służyli Hitlerowi.


rdf7f3718a44daae.jpeg


W moim filmie skupię się głównie na:

- przedstawieniu historii religii z uwzględnieniem I Soboru Nicejskiego, podczas którego w obronie władzy w Cesarstwie Rzymskim uformowano i dokładnie sprecyzowano naukę o Bogu i Jezusie;

- przedstawieniu historii działań kościoła katolickiego na przestrzeni dziejów;

- masowych mordach „w imię Boga”;

- próbie poznania celowości wyznawania wiary;

- powiązaniach władzy i duchowieństwa;

- sposobach wykorzystania osób wierzących do realizacji interesów jednostek i wąskich grup społecznych.


W celu utworzenia niniejszego dokumentu, zdjęcia będą realizowane przez okres ok. 12 miesięcy, głównie na terenie Włoch, Izraela i Polski. Zamierzam przeprowadzić kilkanaście wywiadów z historykami, teologami, filozofami, biotechnologami, księżmi oraz przedstawicielami świata polityki.


Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów pełnej produkcji przedmiotowego filmu, tzn.:

- obsługi technicznej projektu, zakupu niezbędnego sprzętu;

- podróży i transportu związanych z realizacją dokumentu;

- scenografii;

- realizacji spraw administracyjno-biurowych;

- działań postprodukcyjnych (montaż obrazu i dźwięku, stworzenie ścieżki dźwiękowej, materiały wyjściowe i archiwizacja);

- promocji gotowego dokumentu (filmu, organizacja pokazów i konferencji);

- bieżących kosztów twórcy projektu związanych z jego utrzymaniem, na skutek rezygnacji z pracy zawodowej na okres 24 miesięcy i całkowitemu poświęceniu się realizacji przedmiotowego filmu.


Harmonogram prac:

- wrzesień 2020 -  luty 2021 – przygotowania do realizacji projektu; zbiórka środków finansowych.

- marzec 2021 – maj 2022 – realizacja zdjęć;

- czerwiec 2022 – wrzesień 2022 postprodukcja filmu;

- październik 2022 – premiera dokumentu; organizacja działań promocyjno-reklamowych.

 

Film pt. „Kościół katolicki – historia prawdziwa” będzie można oglądać za darmo. Będzie on dostępny w serwisie Youtube. Wszelkie stacje telewizyjne będą go mogły również emitować całkowicie bezpłatnie.


O autorze:

Michał Pyszel – absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej (spec. socjologia mediów i Public Relations); otrzymał tytuł magistra socjologii (Uniwersytet Łódzki). Od 15 lat wykonuje zawody związane ze zwiększaniem poziomu bezpieczeństwa. Niezwiązany z żadną opcją polityczną. Apostata niezwiązany z żadnym ruchem religijnym. Człowiek twardo stąpający po ziemi. Nie wierzy w nic, czego nie da się logicznie wytłumaczyć.

 

Bezpieczeństwo wpłacających i organizatora gwarantuje regulamin serwisu zrzutka.pl. W trakcie realizacji projektu na bieżąco będą przesyłane wszelkie wymagane przez serwis dokumenty weryfikacyjne.


Istnieje możliwość udzielenia wsparcia poza portalem zrzutka.pl w formie tradycyjnego przelewu:


Przelew krajowy:

Michał Pyszel  47 1140 2004 0000 3302 7519 4384 (mBank S.A.); w tytule proszę wpisać: Darowizna na realizację filmu „Kościół katolicki – historia prawdziwa".


Przelewy z zagranicy:

Michał Pyszel     Kod BIC / SWIFT: BREXPLPWMBK: PL47 1140 2004 0000 3302 7519 4384; w tytule proszę wpisać: Darowizna na realizację filmu „Kościół katolicki – historia prawdziwa".

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2

 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

705 507 zrzutek

i zebrali

475 491 146 zł

A ty na co dziś zbierasz?