Film krótkometrażowy "Lub zamilknie na wieki", reż. Rafał Kaczmarek ID: evwdpa

1 832 zł z 3 500 zł

52%

1 832 zł

z 3 500 zł

zakończona

04.09.2019r

80

wspierających
52%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Film Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego Zdjęcia na Śląsku, w dniach 4-10 września

Jesteśmy grupą studentów Szkoły Filmowej w Katowicach i postawiliśmy sobie za cel realizację drugorocznego projektu filmowego na prawdziwym kinowym poziomie. Jest o co walczyć, bo to adaptacja powieści "Podróż do kresu nocy" autorstwa Louis-Ferdinanda Céline'a.

Prace nad filmem trwają już od 9 miesięcy. Jesteśmy na etapie przygotowań do zdjęć i dokładamy wszelkich starań by zebrać wszystko co potrzebne do jak najlepszej realizacji filmu. Zbieramy środki na wynajem kamery i opłacenie materiałów scenograficznych.

Każda wpłacona złotówka to mały kroczek do sukcesu! Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc.

Zachęcamy do wyboru jednej z kilku opcji nagród, które wiążą się ze wsparciem naszego projektu.

LUB ZAMILKNIE NA WIEKI

"Lub zamilknie na wieki" to thriller egzystencjalny. Opowieść o winie i przebaczeniu. O człowieku usiłującym poradzić sobie ze swoją przeszłością. Fabuła opowiada o dwóch braciach. Męska relacja przechodzi próbę w najważniejszym dniu dla młodszego brata, podczas jego wesela. Starszy brat powraca z zagranicy na tę uroczystość. Wyróżnia się bogatym ubiorem i widocznym brakiem nastroju do świętowania. Ma coś do wyjawienia - pewną tajemnice, która okazuje się prawdziwym powodem jego przyjazdu. Film będzie miał dwie warstwy odbioru. Pierwsza zakłada przeprowadzenie widza przez intrygującą historię z gatunku dreszczowca rozgrywającą się między trójką bliskich sobie ludzi. Druga natomiast to refleksja nad szczerością jako wartością w życiu i w relacjach międzyludzkich.

GŁÓWNA OBSADA:

MAGDALENA RÓŻAŃSKA

KAMIL SZEPTYCKI

WIKTOR LOGA-SKARCZEWSKI

Rafał Kaczmarek

– reżyseria

Urodzony w Poznaniu w 1992, filmowiec, architekt, student reżyserii Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach i absolwent Politechniki Wrocławskiej.Autor kilkunastu etiud krótkometrażowych prezentowanych m.in. na MFF Nowe Horyzonty ("Uśmiech!"). Od 2014 roku członek Akademickiego Klubu Realizatorów Filmowych FOSA we Wrocławiu.W roku 2015 pracował dokumentalnie w Turcji, gdzie zrealizował etiudę "Daleko od domu" zaprezentowaną m.in. na festiwalu ŻubrOFFka 2017. Zaangażowany w działania teatralne, asystował przy spektaklu Leśni.Apokryf w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Udziela się także w edukacji filmowej, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Sprawdźcie Showreel Rafała -->

Krzysztof Świderski

– operator obrazu

Z pierwszego wykształcenia plastyk, obecnie student kierunku Realizacji obrazu filmowego i fotografii w Katowickiej Szkole Filmowej. Podczas festiwalu „Okiem Młodych” jego film dokumentalny “Wykluczeni” otrzymał wyróżnienie za “bezpretensjonalne uchwycenie uniwersalnego portretu zbiorowości, za bliskość i intymność obserwacji”, a ponadto został wybrany podczas oficjalnej selekcji festiwalu ZubrOFFka 2015. Brał udział w licznych wystawach fotograficznych oraz pracował przy kilkunastu kameralnych produkcjach i kilku filmach fabularnych pod okiem takich operatorów filmowych jak Piotr Kukla czy Tomasz Naumiuk. Jest autorem zdjęć do etiud „Czyste” 2019, „Kryjówka” 2018 czy „Kula” 2018.

Aleksandra Kubisa

– scenografia

Urodzona 1998 r. W Bielsku-Białej studentka Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Pracowała jako asystent scenografa przy projekcie razem ze studentami reżyserii z Łódzkiej Szkoły Filmowej przy filmie ,,Umieranko" pod opieką artystyczną Jana Jakuba Kolskiego. Realizowała liczne etiudy filmowe razem ze studentami Wydziału Radia i Telewizji m.in. ,,Riksza" Filipa Dziworskiego oraz. ,,Pół metra nad ziemią" Karola Ulmana Prowadziła warsztaty z wiedzy o filmie dla uczniów szkoły podstawowej ,,Elementarz" w Katowicach.

Alicja Sikora

- kierownictwo produkcji

22-letnia absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - z wykształcenia internacjolog, jednak zapędy artystyczne, fascynacja światem filmu i skile organizacyjne zaprowadziły ją do rozpoczęcia studiów magisterskich z Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Przez rok od rozpoczęcia studiów zdążyła podjąć współpracę z takimi domami produkcyjnymi jak FilmProdukcja czy TFP w Warszawie. Wyprodukowała dwa spoty reklamowe dla "Harnasia", współorganizowała plan reklamy "BlackRedWhite", a ostatnio zgłebiała tajniki wymagającego planu filmowego nowej fabuły Mariusza Paleja "Czarny Młyn". Obecnie kieruje produkcją etiudy historycznej, zajmuje się też kierownictwem filmu "Lub zamilknie na wieki". Zdeterminowana, głodna doświadczeń i wiedzy, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!

MOODBOARD - INSPIRACJE WIZUALNE

Wpłacający80

 
Dane ukryte
200 zł
S
Sławomir
150 zł
PM
Paweł Makowski
100 zł
 
Dane ukryte
80 zł
 
Michał Wozniak
50 zł
MP
Monika Pietrosian
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MS
Michał Strumecki
50 zł
AD
Adrian Dulnik
50 zł
MM
Marcin Makowski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Podziękowanie w napisach końcowych


wybrano 29 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Podziękowanie w napisach koncowych i na oficjalnej stronie Facebook


wybrano 10 razy

Wybieram

Wpłać 30 zł i więcej

Pamiątkowy fotos z planu filmowego z imiennymi podziękowaniami


wybrano 8 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Wyślemy Ci scenariusz wraz z podpisami twórców i aktorów


wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 150 zł i więcej

Wpadnij na nasz plan filmowy!


Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

398 355 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?