id: exptb9

Wypadek odebrał dzieciństwo! Wyciągnij Małgosię z koszmaru!

Wypadek odebrał dzieciństwo! Wyciągnij Małgosię z koszmaru!

317 441 zł z 300 000 zł
105%
61 dni do końca
4509 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Małgosia ma 3 lata. Zanim doszło do wypadku była wesołą, mądrą, bardzo wrażliwą dziewczynką. Cieszyliśmy się wspólnym życiem i nie myśleliśmy, że może nam to zostać odebrane. Tego dnia usłyszeliśmy, że Gosia nie będzie żyć, widziałam też jak jej serce się zatrzymało, nie ma nic gorszego co może przeżyć matka. Teraz zrobię wszystko, żeby było lepiej bo ona nadal walczy i się łatwo nie podda, a my razem z nią.


18.04.2021r.

Małgosia wracała do domu po weekendzie spędzonym u ojca. O 15:50 zadzwonił nieznany nr telefonu i w słuchawce usłyszałam, ze doszło do wypadku komunikacyjnego i ze Gosia jest reanimowana. Byłam przekonana, że to okropny żart, przecież za chwilę córka miała być w domu. Wtedy rozpoczęła się walka o życie Małgosi, reanimacja przywróciła jej funkcje życiowe i przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala. Tam dowiedziałam się, że to już koniec naszego dotychczasowego życia. Że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Gosia nie przeżyje do rana i że każda wspólna godzina będzie teraz na wagę złota. To był najtrudniejszy moment, wszyscy wtedy odliczaliśmy czas i nabieraliśmy dzięki temu sił do dalszej walki. Gosia pokazała ogromną chęć życia i rano mogłam ją chwycić za ciepłą rączkę.

Lekarze postawili rozpoznanie: złamanie kręgosłupa na poziomie C2, krwiak nadtwardówkowy, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, złamanie obu kości udowych, stłuczenie płuc, zachłystowe zapalenie płuc oraz wiele innych. Powiedziano nam wtedy, że dorosły by tego nie przeżył ale ona jest dzieckiem… To zabrzmiało jak wyrok ale dla nas po kolejnym dniu walki to była nadzieja.


01.06.2021r.

3 tygodnie po wypadku stan Małgosi był na tyle stabilny, że udało się ją przetransportować do innego ośrodka, gdzie czeka na operację kręgosłupa. Konieczne będzie wszczepienie implantu stabilizującego kręgi szyjne. Mimo wielu badań nadal nie udało się jednoznacznie stwierdzić czy rdzeń kręgowy Gosi został przerwany.

Są też pozytywne informacje. Udało się wyzwolić u córki spontaniczne oddechy, które są co prawda realizowane z dużym wsparciem respiratora, ale inicjowane tylko przez Małgosię. Jest to duży krok do przodu i cieszy nas niesamowicie, przede wszystkim dlatego że daje nam nadzieję na możliwość wentylacji mechanicznej w warunkach domowych a nawet na całkowite odejście od respiratora w przyszłości.


Z uwagi na brak w Polsce ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci z wentylacją mechaniczną doradzono nam aby dalszą rehabilitację zapewnić dziecku w domu. Dlatego potrzebne będzie dostosowanie obecnego miejsca zamieszkania do jej potrzeb i zagwarantowanie 24h opieki oraz rehabilitacji.

Obecnie nie znamy ostatecznych kosztów jakie będziemy ponosić, kwota zbiórki została oszacowana na podstawie wstępnych rozmów ze specjalistami (koszty rehabilitacji, wizyt lekarskich, sprzętu medycznego, sprzętu ortopedycznego, zakup łóżeczka rehabilitacyjnego oraz respiratora). W związku z tym zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc i działać jak najszybciej aby poprawić stan zdrowia Gosi.


Dziękujemy za każdą pomoc i wsparcie.

Paula (mama Małgosi) z rodziną

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 4509

 
Dane ukryte
5 000 zł
GG
Licytacja Rower Scott
3 700 zł
PT
Pracownicy Thule Sp. z o.o.
3 634 zł
PK
Kluseczki
3 000 zł
WO
WIDZOWIE OPEN MIND POLSKA
2 713,91 zł
CJ
Paweł Fomiczewski
2 500 zł
SK
Sandra Książek
2 500 zł
AR
2 493,93 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
G
[email protected]
2 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 151

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

722 161 zrzutek

i zebrali

498 730 564 zł

A ty na co dziś zbierasz?