id: f2taaa

Na pokrycie kosztów leczenia kotów

Na pokrycie kosztów leczenia kotów

Aktualności1

 • Po zgłoszeniu na Straż Miejską, w dniu wczorajszym osoby prywatne przywiozły do Nas kotkę. Nieznana jest Nam jej wcześniejsza historia, wiemy tylko że kotek został znaleziony na Cezarówce w Jaworznie w przy jednym z okolicznych garaży. Kotka była wyziębiona i osłabiona więc zaczęliśmy ją dogrzewać. Kotka była kontaktowa i dawała się głaskać. Kotka ma na brzuchu bliznę jak po zabiegu sterylizacji, oraz szwy na uchu.

  Niestety dziś stan koteczki znacznie się pogorszył, temperatura ciała spadła do 37 stopni nadal staraliśmy się ją dogrzewać, niestety każdy dotyk powodował u niej ból więc w trybie pilnym udaliśmy się z nią do lecznicy. Rokowania nie są za dobre, ale będziemy walczyć o nią do końca. Jako przyczynę pogorszenia stanu zdrowia bierzemy pod uwagę fakt, że prawdopodobnie koteczka brała udział w wypadku komunikacyjnym, niestety są to jedynie Nasze domysły, a więc nie Nam jest to oceniać.

  Chcemy przypomnieć jeśli potrąciłeś zwierzę, nie uciekaj z miejsca wypadku, poinformuj odpowiednie służby, postaraj się udzielić pomocy rannemu zwierzęciu na tyle ile potrafisz, Nie odjeżdżaj z miejsca zdarzenia, poczekaj na przyjazd odpowiednich służb. Pamiętaj, że za nieudzielenie pomocy rannemu zwierzęciu grozi kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł! – Zgodnie z art. 25 Ustawy o Ochronie Zwierząt, prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, zobowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb o których mowa w art. 33 ust. 3, m.in. Straży Miejskiej.

  Prosimy o dobre myśli dla koteczki, oraz trzymanie mocno kciuków aby ta historia miała szczęśliwe zakończenie.

  Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe na leczenie koteczki.

  mcd57a9ac39c4df1.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Rok 2020 był trudny dla jaworznickiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, który prowadzi Jaworznicki Koci Dom Tymczasowy. Przyjęliśmy do Kociego Domu wiele młodych kotów, u których niestety rozwinęła się okropna choroba panleukopenia. Niestety choroba odebrała życie kilku maluszkom ;( Jak już udało się uporać z jedną chorobą to przyplątał się Nam koci katar oraz grzybica u niektórych kotów. Każdy taki przypadek to kilka wizyt w tygodniu w Lecznicy i kolejne koszty leczenia. Ostatnio trafiła do Nas kotka w ciężkim stanie z krwotocznymi biegunkami, kotkę udało się podleczyć, ale niestety w trakcie diagnostyki wyszedł problem z nerkami u kotki. Kolejne dni i kolejne przyjęte koty z chorobami, m.in. Bazyl który choruje na dość rzadką chorobę - plazmocytarne lub plazmocytarno-limfocytarne zapalenie opuszek.

Dlatego też musimy zebrać finanse na pokrycie dotychczasowych kosztów leczenia kotów, na możliwość przyjmowania i leczenia nowych kotów, a także na zakup karmy i żwirku do kuwet.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 17

A
Adrian
100 zł
TS
Tomasz Sędor
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
85 zł
M
Małgorzata Żalińska
50 zł
Małgorzata Żalińska
50 zł
M
Maślak
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AB
Aneta Bień
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 991 zrzutek

i zebrali

441 642 936 zł

A ty na co dziś zbierasz?