id: f5ecvt

Na operacje psa Golbiego

Na operacje psa Golbiego

2 320 zł 
z 2 100 zł
110%
zakończona 18.04.2022r
19 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu środków na operację golden retrievera Golbiego cierpiącego na dysplazję stawów biodrowych. Historia jego i jego Przewodnika nie pozwala im na samodzielne pokrycie kosztów tego leczenia.


Historia Daniela i Golbiego:


Zostaliśmy poproszeni o pomoc w szkoleniu psa, który czasowo zamieszkał z Siostrami Zakonnymi w Salezjańskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Pies okazał się być przesympatycznym 10-miesięcznym golden retrieverem o imieniu Golbi. Niestety – zarówno Golbi, jak i jego opiekun o którym zaraz szerzej, wymagają naszej pomocy nie tylko z zakresie szkolenia...


Golbi ma stwierdzoną dysplazję stawów biodrowych, porusza się nieprawidłowo, przeszedł szczegółową diagnostykę ortopedyczną. Przede wszystkim uszkodzona jest prawa strona i ona w pierwszej kolejności będzie operowana - Golbiego czeka dekapitacja w obrębie stawu. To trudny zabieg, ale dzięki niemu już nigdy nie będzie odczuwał dolegliwości ze strony tego biodra - a są one już na ten moment mocno dla niego obciążające. Zabieg musi być wykonany jak najszybciej ze względu na fakt, iż za kilka tygodni Golbi i jego przewodnik Daniel wracają do mieszkania na drugim piętrze - Golbi musi być już wtedy w pełni sprawny!


O ile dostarczenie Golbiemu karmy, akcesoriów szkoleniowych, praca z nim jak najbardziej są dla nas do ogarnięcia bezpłatnie, o tyle sami nie uźwigniemy kosztów leczenia Golbiego.Diagnostyka i operacja, w na prawdę niesamowicie zniżkowej cenie (tu ukłony dla lek.wet. Adama Morawieckiego) to koszt 1300 zł. 800 zł będzie kosztowała rehabilitacja pozabiegowa, konieczna, by Golbi wrócił jak najszybciej do pełni formy.


A teraz historia Daniela, Przewodnika Golbiego. Do niedawna Daniel był czynnym zawodnikiem sportów walki, brał udział m.in. w Mistrzostwach Świata w boksie tajskim, jego życie zawodowe opierało się na prowadzeniu treningów dla dzieci i dorosłych. Niestety, kilka tygodni temu, z dnia na dzień chłopak wylądował na wózku inwalidzkim. Kilka dni temu postawiono mu diagnozę stwardnienia rozsianego - jest w trakcie intensywnej rehabilitacji. Jego świat w momencie skurczył się do czterech ścian mieszkania na II piętrze w którym mieszkał dotychczas z dziadkami (niedawno Danielowi zmarł tata), z którego nie jest nawet w stanie samodzielnie wyjść. Windy brak. Daniel został bez środków do życia, bo sportem nie był w stanie już na siebie zarabiać. Pomocną dłoń wyciągnęły do niego Siostry Zakonne uczące i pracujące w Salezjanach, jedną z Nich Daniel poznał jakiś czas temu, gdy był jeszcze zdrowy i dzięki temu udało im się nawiązać kontakt. Siostry przywiozły Daniela do siebie, załatwiły rehabilitację w GCR, opiekują się nim i Golbim. Na ten moment ani Daniel ani Siostry nie są w stanie pokryć kosztów leczenia Glbiego.


Chcemy przygotować psiaka, by mógł pomagać Danielowi jako pies asystujący. Aby jednak było to możliwe Golbi sam musi być w pełni zdrowy.


Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc,

Anna i Krzysztof Mikołajczyk Szkoła dla Psów PSIKUrS

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 191 zrzutek

i zebrali

808 861 871 zł

A ty na co dziś zbierasz?