W czasach zarazy - zbiórka na wynagrodzenia dorosłych osóbz autyzmem ID: fgn7ww

W czasach zarazy - zbiórka na wynagrodzenia dorosłych osóbz autyzmem ID: fgn7ww

2 125 zł z 40 000 zł

5%

2 125 zł

2 125 zł

z 40 000 zł

zakończona

zakończona

01.06.2020r

39

39

wspierających
5%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki


Miało być lepiej. Mieliśmy plany uzdrowienia cięzkiej sytuacji w jakiej byliśmy jeszcze przed epidemią.

Światełko w tunelu było... a wszelkie plany szlag trafił.


Jest obecnie tak, że A-ekipa nie pracuje - co równoznaczne jest to, że Klubokawiarnia Życie jest fajne nie ma ABSOLUTNIE żadnych przychodów.


Ze względów bezpieczeństwa naszych pracowników narazie nie otworzymy Klubokawiarni, mimo odmrozen. Nie mamy i nie ma mozluwosci zirganizowania ogródka.


Decyzja o tym, że nie realizujemy żadnych zamówień wynika z tego, że wszyscy nasi pracownicy (którymi sa jedynie osoby ze spektrum) dojezdzaja do pracy środkami komunikacji miejskiej.


Nie ma w związku z tym, nie bylo żadnych możliwości realizowania tzw. wynosów. Teraz pomogą nam wolontariusze. Ale jedynie w godzinach, w ktorych moga poswiecic nam trochę czasu.


Zbieramy pieniądze na zaległe i obecne wynagrodzenia dla pracowników Klubokawiarni, którymi są jedynie osoby ze spektrum autyzmu.


Fundacja Ergo Sum jest fundacją działającą na rzecz dorosłych autystów i osób wykluczonych – grup skazanych na życie w izolacji i groszowe zasiłki. Naszym celem jest włączanie osób z niepełnosprawnościami w życie zawodowe, kulturalne, społeczne.


Od 18 marca 2016 Fundacja prowadzi w Warszawie przy ul. Grójeckiej 68 Klubokawiarnię „Życie Jest Fajne” (www.zyciejestfajne.pl), w której zatrudnieni są dorośli autyści. Tworzymy miejsce, w którym znajdują oni dostosowaną do swych możliwości pracę, a także terapię i rozrywkę. Jest to jedyne miejsce w Polsce zatrudniające jedynie osoby z autyzmem i sprzężonymi niepełnosprawnościami.


Działamy nie tylko na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Nasz lokal otwarty jest na społeczności lokalne. Udostępniamy go bezpłatnie osobom zrzeszonym i niezrzeszonym, które chcą organizować wszelkiego rodzaju spotkania promujące kulturę, wspierające różnorodności ( w tym m.in środowisko LGBT+, uchodźców, osoby w kryzysie psychicznym i w kryzysie bezdomności itp.), realizujące wielorakie cele społeczne.


Od początku bardzo ważne było dla nas prowadzenie działalności w sposób etyczny i zgodny z procedurami zatrudnienia. Podczas rekrutacji kierowaliśmy się możliwościami i charakterem autystów, a nie dofinansowaniem, jakie moglibyśmy na nich otrzymać.. Nie otrzymujemy żadnych refundacji ani grantów.


Poza osobami z autyzmem – żadna z osób wspierających działalność Klubokawiarni – nie otrzymuje wynagrodzenia. W Klubokawiarni pracuje obecnie 21 osób z autyzmem.


Nasze miesięczne przychody z działaności Klubokawiarni to ok. 6000 zł mies. (styczen, luty 2020)


Koszty samych wynagrodzeń z narzutami to 15 000 zł mies.


Nie posiadamy jako fundacja żadnego majątku (pod hipotekę prywatnej nieruchomości był wzięty kredyt - którego miesięczna rata to 3000 zł), a wsparcie naszych dobroczyńców jest niezbedne, aby Klubokawiarnia działala.


To miejsce nigdy nie będzie miejscem dochodowym, ze względu na specyfikę niepełnosprawności. Nie jesteśmy w stanie konkurowac na rynku gastronomicznym – to miejsce jest miejscem aktywizacji – a nie biznesu.


Klubokawiarnia nie jest w żaden sposób dotowana ale jest miejscem ponoszącym straty a nie przynoszącym dochód.


Zamknięcie jednak tego miejsca może spowodować tragedie dotychczas pracujacych tu osób.


Pracownicy Klubokawiarni realizują równiez projekt dotyczący dokarmiania osób w kryzysie bezdomności. Projekt polega na tym, że codziennie osoby w kryzysie bezdomności mogły u nas zjeść pełny obiad z deserem.


Aby, aktywizować społecznie naszych pracowników a jednocześnie stworzyć dokumentację wskazującą metody do państw członkowskich Unii Europejskiej dotyczące sposobu zatrudniania i wsparcia osób niepełnosprawnych w pracy wraz z podobnymi miejscami z Węgier, Słowenii i Chorwacji przystąpiliśmy do projektu Erasmus+


W obecnej chwili najwazniejsze jest dla nas wyczyszczenie długu wobec pracowników, którego własnymi siłami nie jesteśmy w stanie spłacić w obecnej sytuacji nie generować większych zobowiązań.


Mamy również do natychmiastowej zapłaty 1500 zł za kredyt. Zadłużenie w czynszu...I wiele innych zobowiązań.


Tylko pomoc innych może uratować miejsce pracy i terapii osob, dla których nie ma innych miejsc w żadnym miejscu i spowoduje przebywanie ich w czterech ścianach i regres wynikający z zaniechania działań aktywizująco - wspierających.

 


Wpłacający39

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AJ
Ania Jeznach
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EZ
Ewa Zakrzewska
100 zł
M
Małgorzata Przybyszewzka
100 zł
AS
Anna Szczęsny
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

497 743 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?