id: 9zbb5g

Stwórzmy to miejsce razem - Galeria i Pracownia Ikon we Wrocławiu

Stwórzmy to miejsce razem - Galeria i Pracownia Ikon we Wrocławiu

Opis zrzutki

Dzień Dobry!

Witamy Cię serdecznie na naszej Zrzutce!


Co jest jej celem?

Jako fundacja zajmująca się sztuką szczególnie sakralną, chcemy stworzyć bardzo specyficzne miejsce we Wrocławiu. Ma to być mała galeria i pracownia ikon.

Nie chcemy jednak, by było to kolejne miejsce z gadżetami religijnymi gdzie ogląda się i kupuje towar. Ma to być miejsce dla ducha! Czyli Galeria i Pracownia z ikonografią bizantyjską gdzie możesz doświadczyć piękna i zapachu tempery.


c894587d4061bd79.jpeg


Głównym tematem w fundacji jest promocja ikonografii bizantyjskiej. Jej dawnych tradycyjnych form i współczesnych interpretacji. Przez galerię chcielibyśmy podzielić się naszą pasją z wieloma ludźmi.


Zazwyczaj jest to trudne, bo warsztat malarzy ikon jest ukryty gdzieś w zaciszu. Chcemy więc odsłonić tę tajemnicę ikon trochę bardziej. Nie tylko w Internecie, na stronach, czy wielkich galeriach, gdzie ikona zdaje się być odarta ze swojej podstawowej funkcji. Chcemy dać możliwość doświadczenia, zobaczenia, zachwycenia się z bliska z możliwością zaglądnięcia jak to dzieło powstaje.


Posłuchaj o Ikonie Jezus i Abba Menas:


Zobacz jak powstaje ikona


>>kolejne odcinki zobaczysz na stronie naszej szkoły online<<Najważniejszym założeniem dla naszej Galerii i Pracowni Ikon jest, by wokół galerii i pracowni powstała wspólnota. Jak mówi Kanon Ikonograficzny „Ikonę tworzy Kościół”. Dlatego zapraszamy do wspólnego zbudowania tego miejsca przez wsparcie finansowe jego remontu i przystosowania.


Galeria ma zostać otwarta przy ul. Św. Antoniego 34, obok Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. A otwarcie planujemy pod koniec marca 2021 roku (jeśli pandemia nam nie przeszkodzi)


Każde wsparcie tego pomysłu jest nagradzane. Dodatkowo nazwisko wspierającego znajdzie się na liście osób, które tę galerię utworzyły a ta lista pojawi się na ścianach galerii. Będą to grupy wspierających pod patronatem konkretnego Świętego.


Na co zbieramy pieniądze?

1.     Przebudowa i przystosowanie sieci elektrycznej.

2.     Remont i malowanie ścian.

3.     Zakup i montaż oświetlenia galerii i pracowni.

4.     Zakup systemu dźwiękowego i monitoringu.

5.     Zakup szyn i linek do ekspozycji wystaw.

6.     Zakup stołów i krzeseł do pracowni.

7.     Wyposażenie pracowni w narzędzia i meble potrzebne do pracy i prowadzenia warsztatów.


Prawda jest taka, że te 10 tyś zł zbierane na Zrzutce, to kropla w morzu potrzeb finansowych. Ale na początek w pełni wystarczy by wesprzeć przystosowanie i otwarcie tego niezwykłego miejsca dostępnego dla każdego. Stwórzmy to miejsce razem bo ma być dostępne dla każdego!


Otwarcie planowane na koniec marca. Trudno w sytuacji pandemii dać jednoznaczny termin. Ale ten pojawi się od razu jak tylko będzie możliwy do ogłoszenia.


Co będzie się działo w Galerii i Pracowni?

1.     Wystawy okresowe ikon tradycyjnych i współczesnych z różnych stron świata. Wystawy tylko prac sakralnych i o tematyce sakralnej. Wystawy w klimatycznym miejscu, ciszy, gdzie będzie można się zatrzymać, wzbudzić refleksję, odpocząć.

2.     W pracowni będą odbywały się warsztaty pisania ikon oraz będzie pracował ikonograf. Będzie można poszukać i zamówić ikonę dla siebie lub wykonać ją samemu pod okiem doświadczonych ikonografów.


Zapraszamy do wspierania. Stwórzmy razem to niezwykłe miejsce.


Pierwsza wystawa już czeka na prezentację. Będą to prace z Międzynarodowych Warsztatów w Zamłyniu.

i94146592a104a76.jpeg

sc3a86fdb1130a82.jpegy33cd88016a6241f.jpeg


>>Zobacz stronę Międzynarodowych Warsztatów<<


Co robimy jako fundacja?

To można zobaczyć na filmach:

Prowadzimy warsztaty na Jasnej Górze ucząc tajemnicy pisania ikony Matki Bożej


Prowadzimy akcje z warsztatami w różnych miejscach świata jak Afryka, Ukraina…


Uczymy pisania ikon w Szkole Online >>Szkoła<<


Prowadzimy akcje pomocowe. Szczególnie dla dzieci z centrum „Kowczeg” w Pionierskie (Szarej Strefie na wschodzie Ukrainy).


Prowadzimy dwie pracownie ikonografii bizantyjskiej:

Pracownia Huberta Kampy, prezesa fundacji IBA >>TU<<

Pracownia Aleksandra Pankovets, wiceprezesa fundacji IBA >>TU<<


I wiele, wiele dodatkowych akcji, które można obserwować na naszych stronach:

InBlessedArt.pl - strona fundacji

InBlessedArtSchool.pl - strona szkoły fundacji

Niezapomniani1920.pl - strona projektu upamiętnienia


Zapraszamy do wspierania, wspólnego działania i obserwowania jak się rozwijamy!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 11

 
Dane ukryte
300 zł
KZ
Katarzyna Zygadlewicz
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EZ
Ewa Zygadło-Kozaczuk
100 zł
A
Agnieszka Surma
100 zł
 
Dane ukryte
60 zł
GK
Gabriela Kot-Kuropka
60 zł
W
Wojciech
40 zł
AM
Anna Madalińska
25 zł
TO
Teresa Orłowka
ukryta
Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Doceniasz nasz pomysł!

Dziękujemy! Doceniasz nasz pomysł! Trafiasz na listę naszych patronów w grupie „Nasi Aniołowie”. Otrzymasz indywidualne podziękowanie mailowe oraz zaproszenie na otwarcie Galerii i Pracowni. 

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Czujemy się docenieni i podbudowani do działania!

Dziękujemy! Czujemy się docenieni i podbudowani do działania! Trafiasz na listę naszych patronów w grupie „Nasi Aniołowie”. Otrzymujesz indywidulane podziękowanie mailowe oraz zaproszenie na otwarcie Galerii i Pracowni. W czasie otwarcia otrzymasz gadżet i pisemne podziękowanie od fundacji.

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Bardzo doceniasz ten pomysł!

Dziękujemy! Bardzo doceniasz ten pomysł! Trafiasz na listę naszych patronów w grupie „Nasi Aniołowie”. Otrzymujesz indywidulane podziękowanie mailowe oraz zaproszenie na otwarcie Galerii i Pracowni. W czasie otwarcia otrzymasz gadżet + małą drukowaną ikonkę MB Częstochowskiej oraz pisemne podziękowanie od fundacji.

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 60 zł i więcej
Tak doceniony pomysł musi się udać!

Dziękujemy! Tak doceniony pomysł musi się udać! Czujemy silne wsparcie! Trafiasz na listę naszych patronów w grupie „Nasi Aniołowie”. Otrzymujesz indywidulane podziękowanie mailowe oraz zaproszenie na otwarcie Galerii i Pracowni. W czasie otwarcia otrzymasz zestaw gadżetów + małą drukowaną ikonkę MB Częstochowskiej oraz pisemne podziękowanie od fundacji. Do tego dokładamy zniżkę 15% na zamówienie w pracowni swojej ikony, oraz miesięczny darmowy dostęp do Szkoły Pisania Ikon Online.

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Tak mocno doceniony pomysł musi się udać!

Dziękujemy! Tak mocno doceniony pomysł musi się udać! Rośnie poczucie silnego wsparcia! Trafiasz na listę naszych patronów w grupie „Nasi Aniołowie”. Otrzymujesz indywidulane podziękowanie mailowe oraz zaproszenie na otwarcie Galerii i Pracowni. W czasie otwarcia otrzymasz zestaw gadżetów + małą drukowaną ikonkę MB Częstochowskiej oraz pisemne podziękowanie od fundacji. Do tego dokładamy zniżkę 20% na zamówienie w pracowni swojej ikony, oraz dwumiesięczny darmowy dostęp do Szkoły Pisania Ikon Online. Dokładamy też katalog pierwszej wystawy.

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Bardzo nas doceniłeś! Czujemy, że tworzymy to miejsce razem.

Dziękujemy! Bardzo nas doceniłeś! Czujemy, że tworzymy to miejsce razem. Trafiasz na listę naszych patronów w grupie „Nasi Józefowie”. Zgarniasz wszystkie nagrody z działu 80 zł. Dokładamy ręcznie wykonaną akwarelę ikony w antyramie.

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Przy takim zaufaniu i wsparciu nie mamy wyjścia. Trzeba dać oryginalną pamiątkę.

Dziękujemy! Przy takim zaufaniu i wsparciu nie mamy wyjścia. Trzeba dać oryginalną pamiątkę. Otrzymujesz nagrody z działu 100 zł. Dokładamy ręcznie pisaną na desce z zachowaniem tradycji technologii ikonę MB Częstochowskiej 9 x 7 cm.

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Cieszymy się, że aż tak zależy Ci na wspieraniu inicjatywy.

Dziękujemy! Cieszymy się, że aż tak zależy Ci na wspieraniu inicjatywy. Przy takim zaufaniu i wsparciu nie mamy wyjścia. Trzeba dać oryginalną pamiątkę. Otrzymujesz nagrody z działu 100 zł. Dokładamy ręcznie pisaną na desce z zachowaniem tradycji technologii ikonę MB Częstochowskiej 9 x 7 cm ZŁOCONĄ 24 karatowym złotem.

rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 400 zł i więcej
Nasza radość nie zna granic!

Dziękujemy! Cieszymy się, że aż tak bardzo zależy Ci na wspieraniu inicjatywy. Przy takim zaufaniu i wsparciu należy się oryginalna pamiątka. Otrzymujesz nagrody z działu 100 zł. Dokładamy ręcznie pisaną na desce z zachowaniem tradycji technologii ikonę MB Częstochowskiej 9 x 7 cm ZŁOCONĄ 24 karatowym złotem wykonanym na poler. Otrzymujesz też 15% zniżki na udział w warsztatach pisania ikony indywidualnych lub grupowych. 

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Takie wsparcie to już konkretna budowa.

Dziękujemy! Takie wsparcie to już konkretna budowa. Dlatego otrzymujesz wszystkie nagrody z działu 100 zł i 400 zł. Trafiasz do grupy naszych patronów pod nazwą „Nasi Salomonowie”. Otrzymujesz 25% zniżki na zamówienie swojej pierwszej ikony w pracowni, 20% zniżki na udział w warsztatach pisania ikony.

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Nasza wdzięczność jest nie do wypowiedzenia!

Dziękujemy! Nasza wdzięczność jest nie do wypowiedzenia. Możemy jedynie odwdzięczyć się nagrodami z działu 500 zł i dołożyć złoconą złotem poler ikonę 20x15 cm dowolnie wybranej postaci.

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Wdzięczni ogromnie! Zapraszamy na indywidualny warsztat.

Dziękujemy! Nasza wdzięczność jest nie do wypowiedzenia. Możemy jedynie odwdzięczyć się nagrodami z działu 500 zł i dołożyć złoconą złotem poler ikonę 20x15 cm dowolnie wybranej postaci i zaproponować wzięcie udziału w indywidualnym warsztacie pisania swojej pierwszej ikony.

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Trudno wyrazić słowami jak ogromne to wsparcie!

Dziękujemy! Trudno wyrazić słowami jak ogromne to wsparcie. Możemy jedynie odwdzięczyć się nagrodami z działu 500 zł i dołożyć złoconą złotem poler ikonę 30x25 cm dowolnie wybranej postaci. Do zniżek dokładamy 10%. 

Możesz wziąć udział w indywidulanym warsztacie pisania swojej pierwszej ikony.

Jeśli masz firmę to Twoje logo lub nazwisko będzie wymieniane w naszych publikacjach przez rok.

rozwiń

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

687 322 zrzutki

i zebrali

450 452 256 zł

A ty na co dziś zbierasz?