id: geepfj

Wsparcie portalu Aktualne Warunki w Górach

Wsparcie portalu Aktualne Warunki w Górach

4 701 zł 
z 10 000 zł
47%
10 dni do końca
78 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć! Tu Maja z Aktualnych Warunków w Górach :)

Na Waszą prośbę stworzyłam również zrzutkę. Pozmieniało się tutaj...

Postanowiłam wrzucić do gara problemy, umiejętności i możliwości, mocno podgrzać i zamieszać by połączyć składniki w pyszne danie :D Tak, tak, pochodzę z Gór Świętokrzyskich ;) Co z tego wyszło?

  1. Apka mobilna - niestety trochę sypie się nasza piękna apka, pierwotny programista-wolontariusz nie ma już czasu zajmować się nią, co wcale mnie nie dziwi, i tak jestem mu dozgonnie wdzięczna za stworzenie tego cudeńka. Przestarzały się tam już biblioteki, niektóre funkcjonalności nie działają przez to, apka wymaga zaopiekowania się nią i poprawienia, nie mówiąc o rozwoju. Dlatego postanowiłam połączyć moje umiejętności programistyczne i spróbować wdrożyć siebie w budowanie jej. Niestety jest napisana w technologii, na której się nie znam (react.js, a ja Java), ale być może znalazłam osobę, która pomoże mi ogarnąć to. Jeśli ta osoba nie da ostatecznie rady - będę poszukiwać programisty apek na android w react by mi pomógł się sprawnie wdrożyć.
  2. Przerobienia wymaga strona www - również na niej niektóre elementy przestały działać. Najbardziej potrzebny jest tu formularz do zautomatyzowania info przysyłanego przez Was. Nie zakończy to mojej pracy na fb czy insta, bo wiem, że nie wszyscy będą pamiętali o tym i na portalach sm jest Wam też prościej, ale może choć trochę odciąży mnie to z codziennego, ręcznego wrzucania Waszych wiadomości na walle i apkę, a gdy wyjadę w góry czy zachoruję będzie miejsce, gdzie wszyscy będą nadal mogli wrzucać i wyszukiwać warunki (wyszukiwarka już jest, ale nadal mało osób o niej wie...). Również sama spróbuję to wykonać, tu z kolei rządzi php i js, a ja nadal Java ;)
  3. Potrzebujemy zbudować apkę dla iPhone'a - ja tego już nie ogarnę, ale chcę zlecić prace przerobienia dotychczasowej androidowej apki na platformę ios. To będzie najdroższa część zmian i przez to na razie na końcu kolejki. Czy może mamy tu jakiegoś developera ios + react?
  4. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza nie bardzo mam jak pozyskiwać sponsorów sprzątania szlaków, wszyscy chcą odliczać darowizny od podatku (jest to zupełnie zrozumiałe), więc już w zeszłym roku postanowiłam stworzyć fundację, która będzie się tym zajmować oraz najprawdopodobniej obejmie również całą działalność Warunków. Proces ten trwa, ale potrzebuję konkretnej pomocy, przede wszystkim wsparcia merytorycznego i doradztwa - najbardziej od strony księgowej, podatkowej. Czy znacie może osoby, które potrafiłyby mi pomóc wybrać najlepszy dla mojej działalności model fundacji?
  5. Chciałabym móc poświęcać więcej czasu na zajmowanie się treściami edukacyjnymi i jak tylko pandemia się uspokoi, zaszczepimy się, będą te szczepienia działać - wrócić do tematu prelekcji, który musiałam nagle przerwać w marcu zeszłego roku. Myślę nad przeniesieniem się w świat wirtualny z tym tematem, jednak nie jest to to samo i o wiele lepszy jest kontakt bezpośredni. Jeszcze czekam, ale jeśli nie doczekam się np. na jesieni tego roku - będę zmuszona działać wirtualnie.
  6. Wszystko co robię online tworzę za pomocą amatorskiego sprzętu - mojej starej komórki i zdezelowanego laptopa. Dlatego proszę Was o wyrozumiałość, jeśli jakość i klasa materiałów graficznych nie zawsze są dobre, a filmiki kręcone kartoflem. Co więcej - nie jestem grafikiem, ba! ja nawet nie potrafię narysować kota, żeby miał kształt przypominający zwierzę na kartce papieru, więc grafiki przygotowywane na komputerze też raczej nie przerosną rzeczywistości, bo tworzę je niemal wszystkie osobiście. Ale zaufajcie mi, że się staram, patrzcie na razie bardziej na zawartość merytoryczną i działania niż na jakość plakatów, filmów, zdjęć. Może w przyszłości będzie lepiej i może będzie mnie stać na zatrudnianie profesjonalistów. Na razie dłubię we własnym warsztacie i mam nadzieję da się z tym jakoś żyć, bo tu nic nie mogę zmienić póki co. PR to zdecydowanie nie jest moja bajka - jestem inżynierem, informatykiem, człowiekiem o ścisłym umyśle, nie potrafię pięknie mówić, pisać, rysować i czarować widza. Za to potrafię tworzyć, wymyślać, kreować i działać! :) A moim marzeniem jest by ludzie docenili mnie za moje zalety.
  7. Jest jeszcze jeden projekt na tapecie, ale nim na razie się nie chwalę, nie potrzebuję na chwilę obecną w tej dziedzinie pomocy, choć zajmuje mi czas (wg mnie będziecie nim zachwyceni :) ).


Postanowiłam wykorzystać swoje umiejętności pozagórskie, zająć się również programowaniem dla Warunków i dalszym rozwojem strony, dopóki sił i środków mi starczy.


Wsparcie finansowe jest nadal jak najbardziej potrzebne, gdyż przez kolejny lockdown nie mogę normalnie pracować i tym samym finansować strony.


Niestety nie potrafię jeszcze określić kwoty jaka jest potrzebna na stworzenie apki na ios. Jeśli chodzi o pomoc finansową to jest to najbardziej wymagający projekt, czekam na odpowiedź jednego programisty, jak tylko się jej dowiem - będę aktualizować opis i Was informować. Kwoty te są jednak niemałe, znacie na pewno legendy ile programiści zarabiają i niestety na tyle mnie zapewne skasują za to.


Próg jaki ustawiłam jest nieistotny - wymusza to na mnie po prostu zrzutka. Wszelkie Wasze wpłaty są dobrowolne, cieszy zawsze każdy grosz, bo o ten grosz spokojniej mogę patrzeć w przyszłość i wiem, że ktoś z Was docenia moją pracę. Portal ma jednak służyć wszystkim, dlatego warunki będą zawsze darmowe. Wspierać działalność Warunków możecie też pozafinansowo, jest to równie ważne - lajkami, komentarzami, udostępnieniami moich artykułów, polecaniem wycieczek czy szkoleń, które organizuję, swoją wiedzą i umiejętnościami. Oraz dobrym słowem. Tego też brakuje w dobie potopu braku wszelkich ograniczeń i kultury w pisaniu anonimowych komentarzy.


Zrzutka się zmieniła - nie ma już nagród dla wpłacających. Jednak dla darczyńców przygotowałam małe upominki, poinformuję o nich wszystkich wpłacających mailowo.


Dziękuję wszystkim, którzy pomagają stronie przetrwać ten ciężki czas pandemii.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 78

WM
Wojtek
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
ŁL
Łukasz Lasicz
120 zł
RW
Roma Włoczewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WP
Wojciech Płocki
100 zł
JB
Jan Bylica
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AJ
Anna
100 zł
DS
Dorota Saczyńska Włodarczyk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

853 013 zrzutek

i zebrali

739 055 831 zł

A ty na co dziś zbierasz?