Dbalnia - pomagamy potrzebującym się spotkać Zakończona 31.12.2018r ID: gzxr58

Dbalnia - pomagamy potrzebującym się spotkać

Zebrano 700 zł
z kwoty 5 000 zł

14 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Wspieramy czeczeńskie uchodźczynie - mamy Dzieci z Dworca Brześć - które pomagają polskim rodzinom w opiece nad osobami zależnymi. Wszystkie środki zebrane w ramach zrzutki są w całości przeznaczone na pokrycie bieżących potrzeb czeczeńskich uchodźczyń i ich dzieci.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Marina Hulia od dwóch lat wspiera czeczeńskie mamy i dzieci, które uciekły do Polski przed prześladowaniami i przemocą. Przez wiele miesięcy organizowała dla nich dworcową szkołę, przywracając koczującym na dworcu w Brześciu dzieciom dzieciństwo. Dzisiaj wiele rodzin - głównie mam z dziećmi - mieszka już w Polsce, w ośrodkach dla uchodźców, domach samotnej matki, a te które miały najwięcej szczęścia - w wynajętych mieszkankach.

Wraz z grupą wolontariuszy staramy się wspierać czeczeńskie mamy i dzieci w odbudowywaniu swojego życia w Polsce. Nie chcemy, żeby były skazane na ośrodki dla uchodźców i pomoc społeczną.

Dbalnia jest pomysłem na spotkanie czeczeńskich mam z polskimi rodzinami opiekującymi się osobami zależnymi (chorymi, niepełnosprawnymi, seniorami, dziećmi), i stworzenie sieci wzajemnego dbania o swoje potrzeby. Czeczeńskie mamy potrzebują wsparcia materialnego oraz poczucia, że są częścią społeczeństwa, rodziny opiekujące się osobami zależnymi potrzebują pomocy w tym. Wierzymy, że obie grupy można spotkać ze sobą i pomóc im pomagać sobie nawzajem.

Nie wszystkie polskie rodziny chcące skorzystać z pomocy Dbalni mogą sobie pozwolić na sfinansowanie takiej pomocy. Zrzutka pozwoli nam świadczyć pomoc także samotnym i ubogim Polkom i Polakom.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

MS
50 zł

Mateusz Szymik

Fantastyczna inicjatywa! :)

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia

MS
200 zł

Magdalena Sadlo

Super pomysl, powodzenia! :)

M
200 zł
Magda
TC
100 zł
Tomasz Cieśla
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MS
50 zł
Mateusz Szymik
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
AT
50 zł
Alicja Taraszkiewicz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

M
200 zł
Magda

Najwyższa wpłata

M
200 zł
Magda
Nasi użytkownicy założyli

308 321 zrzutek

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

0
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.