id: h54ghx

Założenie fundacji – by w dziecięcych szpitalach psychiatrycznych było lepiej

Założenie fundacji – by w dziecięcych szpitalach psychiatrycznych było lepiej

9 710 zł z 6 000 zł
161%
zakończona 25.06.2019r
692 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Od dwóch lat działam w internecie jako popularyzatorka wiedzy psychologicznej, walczę ze stygmatyzacją chorób i zaburzeń psychicznych. Podobna jest historia Sohayo, a że obie chciałybyśmy zrobić coś więcej, realniej wpłynąć na warunki opieki psychiatrycznej i psychologicznej jaką mamy w Polsce, to zjednoczyłyśmy siły i postanowiłyśmy założyć fundację.

Wow, powyżej 100%! Można dalej wpłacać?

Mamy już kwotę, dzięki którym pokryjemy koszty założenia fundacji – baaaardzo dziękujemy! Ale nie zamykamy zbiórki, bo nadwyżka zostanie przeznaczona na cele naszej działalności, czyli dofinansowanie szpitali psychiatrycznych.

7% nastolatków podjęło próbę samobójczą. To 2 osoby na klasę.

A gdzie mają iść po pomoc? W szpitalach psychiatrycznych nie ma miejsc. Pacjenci leżą na dostawkach, na korytarzach, personel nie ma dla nich czasu – za mało lekarzy, zbyt wielu chorych.

Aktualnie jeśli chodzi o szpitale psychiatryczne i opiekę specjalistów, niestety najgorzej mają dzieci i młodzież. Niepełnoletni w kryzysowych sytuacjach bardzo długo czekają na miejsce na oddziale, psychiatria dziecięca została wpisana na listę specjalizacji deficytowych – jest tak potrzebna, a przy tym jest skrajnie niedofinansowana! Niestety ciągnie to za sobą kolejne konsekwencje: jeśli chorych jest tak wielu, a lekarzy tak mało, to są oni przytłoczeni pracą (nomen omen bardzo ciężką), co przekłada się na traktowanie pacjentów. Słyszy się o karaniu dzieci np. nieuzasadnionym zapinaniem w pasy, dawaniem zbyt wielu leków uspokajających (tępiących reakcje), obdzieraniu z godności.

Nie ma w nas zgody na takie sytuacje, strasznie frustruje nas stopień niedofinansowania opieki psychiatrycznej w Polsce, co wynika z kolejnej beznadziejnej sprawy: stygmatyzacji zaburzeń psychicznych. Chcemy, by to się zmieniało. To długi i mozolny proces, ale wierzymy, że działalność fundacji będzie ku temu dobrym krokiem.

Na co zbieramy?

Koszty założenia fundacji to na start kilka tysięcy (wliczając prawnika, księgowość i innych specjalistów). Nie działamy same, ale by zrobić to dobrze i faktycznie coś zmienić, pomóc innym – tym, którzy nie mają siły sami walczyć o lepszą opiekę i wsparcie medyczne, lekarskie, terapeutyczne – najpierw potrzebujemy Waszej pomocy.

Dołóż swoją cegiełkę

Jeśli chcecie dołożyć cegiełkę i być częścią tego projektu, to będziemy wdzięczne za wszystkie wpłaty i udostępnienia. Aktualnie mamy epidemię depresji, choroba zbiera żniwa, coraz więcej dzieci i młodzieży (aż 7% nastolatków!) targa się na swoje życie, a państwo niestety wciąż nie priorytetyzuje tego w rozdziale finansów.

Może się to przydarzyć każdemu

Twojej siostrze, bratu, córce, kuzynowi czy przyjacielowi. Sprawmy, by osoby z zaburzeniami psychicznymi, szczególnie te młode, mogły się leczyć skutecznie i w dobrych warunkach.

Dziękujemy za każdą wpłatę!

Hania Es

Sohayo

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 692

Aleksandra Żuraw
500 zł
MM
Marta Mł.
200 zł
FP
filo48
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
DB
Daria Bernadek
100 zł
MM
Magdalena Matusiak
100 zł
IK
Iza Karkoszka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MR
Marianna R.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 101

 
2500 znaków
 • MS
  Maciej Szymanowski

  macie maiłem kumpla z autyzmem i wiecie mu sie powodzi innym też powinno i dlatego wpłacam.
  Dzięki hop`owi (youtuberowi) wiem o tej zbiurce
  tak przy okazji. :)

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Biedny uczeń

  6 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Świetna inicjatywa. Sam zmagałem sie z dysmorfofobią będąc młodszy ale nigdy nie zdecydowałem się na leczenie w szpitalu. Być może szybciej i mniej boleśnie wróciłbym do normalnośc. Wiedząć jak bardzo rozwój opieki nad osobami chorymi psychicznie jest potrzebny, przeznaczam kwote niewielka ale wsparta wielkimi życzenia powodzenia.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  BARDZO mocno wspieram, bardziej nawet ideologicznie niż finansowo, samemu w ten sposób niewiele się zdziała ale razem to wszystko ma już duże znaczenie. Przykre jest to, że takie inicjatywy są wspaniałe, ale nadal "zbyt" potrzebne... Oby coś się zmieniło. ;

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  ;

  150 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

720 687 zrzutek

i zebrali

496 852 742 zł

A ty na co dziś zbierasz?