Pomoc Dla Boguszka Zakończona 31.05.2017r

Pomoc Dla Boguszka

Zebrano 1 626 zł
z kwoty 2 600 zł

62 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

799
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


POMOC W ŻYCIU CODZIENNYM DLA BOGUMIŁA DĘBKOWSKIEGO (Boguszek)


Opis zrzutki (użyj edytora)


Świat Boguszkowi zawalił się w wieku 15 lat

Wtedy dowiedział się o chorobie jaką jest Dystrofia Mięśniowa Beckera (zanik mięśni)i powoli z biegiem lat choroba postępowała, a od lekarzy wtedy usłyszał jedynie że jest "nieuleczalna" choroba która jak sam mówi Cytuje:jest potworem który nie tylko odbiera sprawność fizyczną , ale również radość życia , Człowiek chciałby się cieszyć życiem jak każdy nastolatek w tym wieku grać w piłkę,jeździć na rowerze , samorealizować się ,spełniać marzenia , ale z biegiem czasu podstawowe czynności codzienne stają się udręką i potrzebna jest pomoc innych.

Boguszek gdy miał 18 lat życie go nie oszczędzało ponieważ przestał całkowicie chodzić i dokładnie tydzień przed swoją 18-stką musiał przesiąść się na wózek a urodziny też spędził w szpitalu na oddziale Rehabilitacji i od tego czasu porusza się na wózku oraz wymaga całodobowej opieki.

Kilka lat później szczęście się do niego uśmiechnęło i na jego drodze pojawiła się wtedy przyszła żona Ewelina i synek Natanek. Jak sam mówi " Życie nabrało sensu "Mimo wszelkich trudności jakie ich spotykały udało im się stworzyć to czego pragnęli najbardziej " Szczęśliwą Rodzinę "


Spokój dnia codziennego przerwała choroba i śmierć ukochanego teścia Boguszka a następnie On sam zachorował na przewlekłe zapalenie płuc, które doprowadziło do niewydolności krążeniowo-oddechowej i w ten o to sposób na prawie miesiąc znalazł się w Szpitalu Klinicznym w Białymstoku na oddziale intensywnej terapii ( OIOM ), po czym wrócił do domu ale zaledwie na dwie noce. Jego stan się pogorszył znów trafił do szpitala - okazało się, że z powodu choroby został zakwalifikowany do "Nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej BIPAP w domu"Bipap to maszyna która będzie pomagała mu oddychać

.Rodzina ta przez te lata radziła sobie tak by nie zabrakło na ten przysłowiowy "chleb". Pieniądze nigdy nie były priorytetem .Jednak gdy Boguszek zachorował pieniądze stały się ich największym problemem, ponieważ na same dojazdy do szpitala Ewelina wydała prawie 600 zł - A Oni żyją i utrzymują się z Renty Socjalnej i Świadczeń Pielęgnacyjnych , a wiec na pozostałe potrzeby niewiele im zostało. Jak sami mówią " Prosić o Pomoc nie jest łatwo ".A więc ja w Ich imieniu Proszę Byście zapoznali się z dalszą częścią i Pomogli tak by to szczęście rodzinne nie uciekło z powodu braku pieniędzy

Bogumił z żona Eweliną i synkiem Natanem mieszkają na stancji - wynajmują mieszkanie w bloku. Mieszkanie znajduje się na drugim piętrze co stanowi barierę nie do pokonania dla Bogumiła i jego żony. Żeby znieść Bogumiła z wózkiem na dół potrzebne są 2 silne osoby (Bogumił to Duży mężczyzna, waży około 100 kg - skoro osoba nie może się "poruszać" - taka sytuacja prowadzi do otyłości ). Utrudnieniem jest też wąska klatka schodowa - w rachubę nie wchodzi rozwiązanie w postaci: platformy przyschodowej , poza tym montowanie takiego rozwiązania moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem - kiedy mieszkanie w którym Oni mieszkają nie jest ich własnością i w każdej chwili "właściciel" może im je wymówić. Aktualnie mieszkają ( wynajmują mieszkanie ) w Mońkach w bloku na drugim piętrze - są to bloki bez windy czteropiętrowe.

Muzyka dla Bogumiła i Eweliny to też ich wielka Pasja - muzyka pomaga na "chwilę" zapomnieć o problemach, pomaga przetrwać kolejne trudne dni - muzyka to "okno" na świat, Bogumił tak jak i ja pisze Teksty - jeden z jego Tekstów został nam udostępniony - nagraliśmy, skomponowaliśmy muzykę. Piosenka jest dostępna na youtube pod tytułem:

Last Minute - Moja i jedyna. https://www.youtube.com/watch?v=iweRaqn_NX4

( to piosenka, tekst który Bogumił napisał dla Swojej żony Eweliny - utwór miał swoją Premierę na youtube 14 lutego ).


nr Priv : Bogumił Dębkowski NR konta: 41 1140 2004 0000 3502 4041 6984

lub Paypal: O2VIP@O2.pl

FB : https://www.facebook.com/prosicopomocniejestlatwo

czwartek, 20 kwietnia 2017 o 09:35

Pozwoliliśmy sobie edytować starą zrzutkę ponieważ na innym serwisie pobierana jest dość duża prowizja 5% Dla serwisu 2,5% Dla operatora i dodatkowo jak wpłacający nie odznaczy ptaszka to płaci ponownie 5% Dla serwisu w sumie 12% a to już nie mało .

Aby dodać komentarz zaloguj się lub zarejestruj

Szwagry

Szwagry

20.03.2017 12:10

Boguś dużo zdrówka!!!

Dawid Juszczak

Dawid Juszczak

18.03.2017 1:21

Życzę zdrowia. eXiMa :-)

krzysztof owczarek

krzysztof owczarek

17.03.2017 22:52

Boguś kurna zdrowiej! Proszę Cię wstawaj z tego wyra! Niema spać!!! Radio czeka!

Ewelina Teresa Dębkowska

Ewelina Teresa Dębkowska

1 zł
Paweł Baj

Paweł Baj

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

1 000 zł
Mateusz

Mateusz

14 zł
Łukasz Rutana

Łukasz Rutana

25 zł
Bartek

Bartek

3 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Sebastian Pawłowski

Sebastian Pawłowski

10 zł
Robert Kaszubowski

Robert Kaszubowski

10 zł
Hubert Kramer

Hubert Kramer

3 zł
Szwagry

Szwagry

200 zł
Jacek Janiak

Jacek Janiak

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dawid Juszczak

Dawid Juszczak

100 zł
Arkadiusz Śliwowski

Arkadiusz Śliwowski

20 zł
krzysztof owczarek

krzysztof owczarek

50 zł
Arkadiusz shake

Arkadiusz shake

30 zł

Pomóż zebrać 2 600 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

799
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.