id: hjvw8h

Na pokrycie kosztów udziału w międzynarodowych zawodach CanSat Competition United States

Na pokrycie kosztów udziału w międzynarodowych zawodach CanSat Competition United States

3 540 zł 
z 20 000 zł
17%
zakończona 01.06.2022r
30 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy grupką studentów pochodzącą z okolic Raciborza. Cała nasza trójka jeszcze niedawno uczyła się w raciborskim „Mechaniku”. Przez te kilka lat szkoły średniej, realizowaliśmy swoje pasje, wykonując samodzielnie przeróżne wynalazki. Nasze projekty przedstawialiśmy młodzieży podczas pokazów fizycznych, festiwali perspektyw, dni otwartych w szkole, a także na różnych konkursach. Każdy taki projekt, to tak naprawdę efekt naszej wielodniowej (a nawet kilkuletniej!) pracy. Tysiące prototypów, modeli komputerowych, uszkodzonych płytek elektronicznych i czasu spędzonego przy nauce projektowania i programowania.

s24b515a4f1c23c5.png

Nasze pasje i zaangażowanie, przyniosły niezwykłe efekty w naszym życiu. Niespełna rok temu, mieliśmy okazję wziąć udział w międzynarodowym konkursie CanSat Europejskiej Agencji Kosmicznej. Konkurs ten polegał na samodzielnym zbudowaniu minisatelity CanSat przez uczniów szkół średnich. Nasza drużyna przez prawie rok pracowała nad tym projektem, pomimo tego że większość z nas była maturzystami. Mimo złych warunków pogodowych, wykonywaliśmy testy prototypów naszego minisatelity, często nawet do późnych godzin wieczornych. Dodatkowym utrudnieniem była pandemia Covid19 i obostrzenia, przez które ciężko nam było się spotykać i współpracować. Pomimo tego że czasem los był przeciwko nam, nie poddaliśmy się. Jako jedna z 5 drużyn z całej Polski, zostaliśmy zaproszeni na finały konkursu CanSat. W lipcu 2020 roku na Pustyni Błędowskiej, nasz minisatelita został wyniesiony rakietą na wysokość 2,6 km, wykonując swoją misję. Nasza prawie roczna praca została doceniona. Zdobyliśmy podium otrzymując 2 miejsce.

ddae14802a1b22ea.png

Teraz jesteśmy studentami Politechniki Wrocławskiej i udzielamy się w kole naukowym. W listopadzie wystartowaliśmy w konkursie CanSat Cometition United States. Tym razem konkurs orgaznizowany jest przez Amerykańskie Towarzystwo Astronautyczne, przy wsparciu słynnej agencji kosmicznej NASA. Konkurs polega na zbudowaniu minisatelity CanSat przez studentów. W tym roku nasza drużyna ma szansę na wysokie miejsce w tym konkursie, do finału dostaliśmy się na 7 miejscu z wynikiem 98,3% spośród około 50 drużyn z całego świata. Już w czerwcu tego roku, będziemy mieli okazję reprezentować nasz kraj, na tych międzynarodowych zawodach. Przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowaliśmy aby spełnić wszystkie wymagania konkursowe, dodatkowo studiując i ucząc się na egzaminy.


Naszym marzeniem jest pojechać na zawody do Stanów w pełnym składzie. Niestety nie każdego stać na tak ogromny wydatek. Zarówno bilety lotnicze, transport na miejscu, nocleg, jak i wyżywienie to dla nas ogromny koszt. Dlatego chcielibyśmy zwrócić się do Państwa o pomoc finansową. Otrzymane fundusze pozwoliły by naszej trójce obniżyć koszty podróży i wystartować w tym międzynarodowym konkursie, reprezentując nasz kraj na zawodach CanSat Competition United States. 


Z góry dziękujemy za pomoc!Więcej o naszym projekcie mogą Państwo dowiedzieć się z artykułu:

https://www.nowiny.pl/edukacja/188503-absolwenci-mechanika-jada-do-usa-na-final-konkursu-ktorego-sponsorem-jest-nasa.html?fbclid=IwAR2DK-6CFCiWu3bQEWqtNkA-dUOTu-GA1O8KGAxSk3IjlXTExMoso8YUYjQ
q8c3dd2bb196885b.jpegf912437930ea908d.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Rynek 6a, 47-400

Racibórz, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 30

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • MK
    Melanie Komorek

    Jak juz bedziecie pracowac w Silicon Valley pamietajcie o Raciborzu ;)

    50 zł

Lokalizacja

Rynek 6a, 47-400

Racibórz, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

878 430 zrzutek

i zebrali

807 427 124 zł

A ty na co dziś zbierasz?