Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
15 850 zł 
z 64 955
24%
93 dni do końca
109 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć,

Nazywam się Mikołaj Górzny, mam 24 lata. Od urodzenia choruję na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a od wielu lat poruszam się na wózku. W lipcu tego roku uzyskałem tytuł magistra inż. na kierunku informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Głównie pasjonuję się jedną z dziedzin informatyki - programowaniem. 


x4b2bd834fd689f6.jpg


Wózek elektryczny stanowi nieodłączną część mojego codziennego funkcjonowania i zapewnia częściową niezależność. Umożliwia transport i poruszanie się po domu, podwórku oraz innych miejscach.


Ze względu na znaczącą eksploatację wynikającą z wieloletniego użytkowania obecnego wózka, a także potrzebę dostosowania siedzenia do aktualnego stanu zdrowia, wynikającego z postępującej choroby, wymagana jest zmiana wózka na inny. 


Nowy wózek będzie wyposażony w funkcje umożliwiające zmianę pozycji całego ciała oraz indywidualnie dopasowane do kręgosłupa, wygodne siedzisko, w celu jego stabilizacji i zabezpieczenia przed dalszą deformacją.


Obecnie staram się o dofinansowanie z PFRON, jednak jego maksymalna wysokość to 10 000 zł, z możliwością zwiększenia do 25 000 zł. Decyzję o ewentualnym zwiększeniu podejmuje ekspert PFRON, jednak z doświadczenia wiem, że środki PFRON są ograniczone i nie jest łatwo takie zwiększenie otrzymać. 


a205fd0d45c39fa3.jpg

a43a5482fbbc0eb8.jpg

Koszt wózka wraz ze specjalistycznie dopasowanym siedziskiem zapobiegającym dalszemu skrzywieniu kręgosłupa to łączny koszt wynoszący 64 955 zł.


Do tej pory nigdy nie korzystałem ze zbiórek publicznych, jednak ze względu na wysoki koszt wymiany niedopasowanego już wózka, postanowiłem utworzyć niniejszą zrzutkę. Każda pomoc pomaga przybliżyć się do zrealizowania tego celu.


Z góry dziękuję za okazane wsparcie. :)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 109

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

892 917 zrzutek

i zebrali

835 089 896 zł

A ty na co dziś zbierasz?